Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

14 Farklı Ülkeden 14 Farklı Güzellik Sırları

Aynı şehirde yaşayan insanların bile güzellik konusunda farklı sırları varken başka ülkelerde yaşayan insanların güzellik sırlarının aynı olmasını bekleyemeyiz. Her ülkede gerek coğrafi şartların getirdiği imkanlar gerek kültürel yaklaşımlar sebebiyle güzel kalmak için farklı yöntemler kullanılıyor. Şimdi dünya ülkelerini tek tek inceleyip neler yapıldığına bir göz atalım.

1. İspanya

İspanya’da kadınlar saçlarının doğal yapısını ve incelikli gölgelerini gözler önüne serip güzel bir görüntü yaratmak için saçlarını yaban mersini suyu ile yıkıyor. Çeyrek bardak su ve çeyrek bardak saf yaban mersini suyunu karıştırarak elde ettiğiniz sıvıyı banyodan çıkmadan önce saçlarınızı durulamak için kullanabilirsiniz. Yaban mersini suyu sayesinde güneş altında oturduğunuz zaman saçlarınızdaki zengin renk tonlarının ortaya çıktığını fark edeceksiniz. Koyu renkli saçlarda daha iyi sonuçlar veren yaban mersini suyu, sarışınların saçını pembeye dönüştürebileceği için onların limon suyu kullanması öneriliyor.

2. İsveç

Petra Strand, İsveçli kadınların güzel ciltlere sahip olmasını yaban mersini, ahududu, çilek gibi sulu ve kabuksu meyvelere ve ızgara balık çoğunluklu yeme alışkanlıklarıyla bağdaştırıyor. İsveçli makyaj uzmanı aynı zamanda İsveç kültüründe önemli yer tutan saunaların temiz ve kuru sıcaklık sayesinde bedendeki toksinleri atmaya yardımcı olduğunu söylüyor. Evlerinde sauna etkisi oluşturmak isteyenler ise bir avuç kaya tuzuna bir miktar zeytin yağı ekleyip karıştırdıktan sonra buna 10 damla kadar saf okaliptüs yağı ilave edip bu maskeyi tüm bedene sürmeli. Daha sonra soğuk su ile durulanmak gerekiyor.

3. İngiltere

İngiliz kadınları ise akşamüstü uykuları sayesinde ruhlarını dinginleştirdiklerini ve bununla beraber cilt ve beden dinlendiği için daha güzel göründüklerini düşünüyorlar. Bazı araştırmaların da ortaya koyduğu üzere gün içinde gerçekleştirilen kısa uyku molaları sayesinde cilt gerilip açılıyor ve uykudan uyanınca daha genç bir cilt görüntüsü oluşuyor. İngiltere’deki kadınlar aynı zamanda güzelliklerinin önemli parçalarından biri olarak gösterdikleri saçlarına da dikkat ediyorlar. Saça yapılan bakımın güzelliği tamamlayıcı bir şey olduğunu kabul ediyorlar.

4. Meksika

Meksikalı kadınlar güzel kirpiklere sahip olmak için kirpik kıvırıcısı olarak çay kaşığı kullanıyorlar. Yatay olarak tek elinizle tuttuğunuz çay kaşığının oval bölgesi kapalı olan göz kapağına denk gelecek şekilde ayarladıktan sonra çay kaşığını kavradığınız elinizle birkaç defa kirpiklerinizi kaşığın üstüne doğru itin ve kaşığın yavaş bir şekilde kirpik uçlarınıza doğru kaymasını sağlayın. Arzu ettiğiniz şekli yakalayana kadar bu hareketi sürdürün.

Meksikalı kadınların diğer bir güzellik sırrı ise acı tüketmek. Acı yiyerek daha hızlı bir metabolizmaya sahip olan kadınlar bu sayede ciltteki dolaşımın hızlandığını ve daha yumuşak bir deriye sahip olduklarını belirtiyorlar.

5. Avustralya

Makyaj konusunda uzman olan Napoleon Pardis, bu bölgede yaşayan bazı kadınların vücutta oluşan çatlakları yok etmek adına civanperçemi özü kullandığını söylüyor. Nemlendirici ve yumuşatıcı etkileri olan bu öz sayesinde şişkinlik ve iltihaplardan da kurtulabilir, cildinizi yatıştırabilirsiniz.

6. Rusya

Rusya’da havanın genelde soğuk olması kadınlar için bir avantaj olarak görünüyor. Rus kadınlar, düşük sıcaklıklar sayesinde cildin gerildiğini ve olduklarından çok daha genç ve dinç göründüklerini söylüyorlar. Sıcak havaların yüzde yağlanmalara, gözeneklerin kapanmasına ve sarkmalar oluşmasına neden olduğunu düşünürsek yüzü germek adına soğuk su ve buzlama tekniklerinin kullanılmasının tesadüf olmadığını anlayabiliriz.

7. İtalya

Parlak saçlarıyla dikkat çeken İtalyan kadınlarının sırrını ise saç uzmanı Fabio Scalia açıkladı. Kadınların saç bakım losyonu olarak zeytinyağı ve yoğurt karışımı kullandığını söyleyen Scalia, yoğurdun içinde yer alan proteinin saçı beslediğini ve bakım sağladığını belirtti. Bir çay kaşığı zeytinyağı ile bir bardak yoğurttan elde edilen karışımı yıkanmış, temiz saçınıza uygulayın ve beş dakika sonra saçlarınızı soğuk suyla durulayın.

8. Kosta Rika

Kosta Rika’da ise kadınlar gözeneklerini portakal yardımıyla sıkılaştırıyorlar. Eşit miktarda su ve portakal suyundan oluşan bir karışım hazırlayıp bunu pamuk yardımıyla yüzünüze sürdükten sonra beş dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayın. Bu sayede siz de gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

Kosta Rikalı kadınların diğer bir sırrı ise koltuk altı ve dirseklerdeki kızarıkları yok etmek adına kullandıkları karışım. İki limonun suyunu sıkıp bunu bir yemek kaşığı karbonat ile karıştırıyorlar ve karışımı istedikleri bölgeye uygulayıp 20 dakika bekliyorlar. Daha sonra bu bölgeyi durulayıp nemlendirici sürüyorlar.

9. Yunanistan

Bukle bukle ve parlak saçlara sahip olmak isteyen Yunan kadınlarının sırrı ise biberiye suyu. Taze biberiyeyi suda kaynatıp tamamen soğumasını sağladıktan sonra süzgeç yardımıyla biberiyeyi sudan ayırabilirsiniz. Kalan suyu da duştan sonra saçlarınızı durulamak için kullanın. Bu sayede hem saçlarınız daha güzel bir görüntüye kavuşup güçlenir hem de güneşin saçlar üstündeki negatif etkisinden korunmak kolaylaşır.

Yunan kadınlarının bir diğer sırrı ise Akdeniz usulü beslenme. Balığa ağırlık veren kadınların ciltleri uzun süre gençliğini koruyor ve daha geç yaşlanıyor. Vitamin ve antioksidan açısından zengin sebze, meyveleri ve zeytinyağı tüketerek daha iyi cilde sahip oluyorlar.

10. Japonya

Tüm dünyanın genç duruşları ve kırışıksız yüzleriyle tanıdığı Japon kadınları hafif vuruşlar ile krem ya da bakım ürünü sürerek yüze masaj uygulamasını gerçekleştiriyorlar. Bu tatlı sert dokunuşlar sayesinde yüz bölgesindeki kan akışı hızlanıyor ve daha canlı, pürüzsüz bir görüntü elde ediyorlar.

Japonya’da kadınlar saçlarını sağlıklı ve güzel tutabilmek için nori yosunundan faydalanıyor. Demir, çinko, bakır ve selenyumu bolca barındıran bu yosunu hem yiyorlar hem de kaynatıp kuru saçlarına losyon olarak uyguluyorlar.

11. Dominik Cumhuriyeti

Dominikli kadınların ön plana çıktığı konu ise güçlü tırnaklar. Taze sarımsağı doğrayıp bir ojenin içine koyan kadınlar, 7-10 gün arası bir bekleme süresinin ardından sarımsağın antibakteriyel ve güçlendirici özelliğinin tırnaklara geçtiğini söylüyor.

12. Çin

Çin’de ise kadınlar yüzlerini temizlemek için pirinç suyunu tercih ediyorlar. Pirinç suyundaki antioksidan bolluğu sayesinde erken yaşlanmanın önüne geçiliyor. Bir bardak suyun içerisinde 20 dakika bekletilen pirinç daha sonra suda süzülüyor. İnce bir bez parçasını suya batırıyoruz ve yüzü bu bez ile 10 dakikalığına örtüyoruz.

13. Mısır

Mısır’da Kleopatra’nın güzellik yöntemi süt banyosuydu. Cildi yumuşatan ve ölü derileri temizleyen süt banyosu yöntemini evde uygulamak için küvete iki bardak süt tozu dökebilirsiniz. Bu sayede ipeksi ve yumuşak bir cilde sahip olacaksınız.

14. Hindistan

Hindistan’da kadınlar Hindistan cevizi sütü yağı ile güzelliklerini koruyorlar. Bu yağ sayesinde ciltteki ölü hücrelerden kurtulan Hint kadınların kırışıklıkları azalıyor ve dinç görünümlerini sürdürüyorlar. Sürme ve dış deri ile ölü hücreler üzerinde büyük etkisi olan kına da Hint kadınların vazgeçilmezleri arasında bulunuyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.