Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

35 Yaş Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Yapılan araştırmalar sonucunda ortalama bir insan ömrünün 60 ile 65 yaş arasında olduğu ortaya konulmuştur. Bu yaşlara gelene kadar cildimizde bazı değişiklikler meydana gelir. 35 yaş artık olgunluğun erişildiği ve orta yaşlılık belirtileri gösteren bir yaştır. Bu yaştaki pek çok kişinin cildine gereken önemi göstermesi gerekmektedir.

Pek çok insan 35 yaşına geldiğinde piyasada bulunan kozmetik ürünlerini kullanmaya başlar. Piyasada satılan bu kremlerin hem doğal olmaması hem de pahalı olması sebebiyle kullanımı çok fazla tercih edilmez. Evde doğal malzemeler ile birçok yaşlanma karşıtı kürler hazırlanabilir.

35 Yaş Cilt Bakımı İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Orta yaş olarak adlandırılan 35 yaş dönemi, özellikle bayanlar için daha tehlikelidir. Çünkü erkeklerin vücutlarındaki yağ oranı kadınlara göre daha az olduğundan kadınlarda yaşlanma belirtileri daha çabuk kendini gösterir. Böyle olunca da yaşlanmaya karşı kadınlar, erkeklere nazaran daha tedbirli davranışlar gösterirler. Yaşlanma belirtileri göz çevresinde başlayabilir. Gülerken gözlerin kısıldığı noktalarda, alında, boyunda, yanaklarda ve cildin çeşitli bölümlerinde bu tür belirtiler meydana gelebilir. Bu belirtilerin önüne geçmek için önceden farkına varmak ve doğru ürünleri kullanmak gerekir.

Cilt Kırışıklığının Nedenleri

Kırışıklıkların oluşma belirtileri insanların mimiklerini kullanmasıyla da ilgilidir. Örneğin konuşma esnasında normalden fazla olarak sürekli kaşlarını kaldırarak konuşan kişilerin ilk etapta alın bölgelerinde bir kırışıklık meydana gelir. Bunun yanında kaşlarını sürekli olarak çatan insanlar da iki kaşlarının ortasında bir iz meydana geldiğini, yıllar sonra bunun kırışıklık olduğunu fark edeceklerdir. Bunlar gibi cilt kırışıklıklarının çeşitli sebepleri vardır. Aynı zamanda alkol, sigara gibi kötü alışkanlıkları olan insanların da ciltlerinin daha erken çöktüğünü görürsünüz. Çünkü bu tip kötü alışkanlıklar vücudumuzun her bölümüne zarar vermektedir. Günümüzde artık ozon tabakasının incelmesiyle güneş ışınları dünyaya daha dik açılarla geldiği için insan cildine zararlı olmaya başlamıştır. Yaz aylarında bu gibi güneşin zararlı ışınlarına maruz kalan ciltler de erken yaşlanma belirtileri görülür, cilt hasara uğrar.

35 Yaştan Sonra Cilt Çok Soğuk ve Sıcaktan Korunmalı

Otuz beş yaşına gelen kişiler öncelikle kırışıklıklarıyla baş etmeye başladıkları bölge göz altıdır. Göz altı kırışıklıklarının giderilmesine yardımcı olan tedavilerin dışında cildin tüm zararlı ışınlardan muhafaza edilmesi gerekir. Örneğin cilt çok sıcak havalardan etkilenir. Cildin altında bulunan gözeneklerin bu çok sıcak havadan etkilenmemesi için mutlaka güneşten koruyan kremler kullanılmalıdır. Bunun dışında cilt soğuk havadan da çok etkilenir. Soğuk hava da cilt kurur ve kuruyan cilt daha hızlı kırışır. Orta yaşlı dönemine gelindiğinde de bu tip durumlar göz önünde bulundurularak çok soğuk havalarda cildimizin nemlenmesine özen göstermeliyiz.

Doğal Maskeler Kullanılmalı

Yapay olan olan her şeyin insan vücudu için zararlı olduğu bilinmektedir. Aynı şekilde cilt bakımı için de zararlı olan hazır kozmetik ürünlerin kullanımına dikkat edilmelidir. Cilt bakımı için mutlaka doğal maskeler, doğal yollarla elde edilen ürünlerin kullanılması gerekmektedir. 35 yaş için en ideal cilt bakımı ise evde hazırlanan kolay ve etkili kürler ile mümkündür. Örneğin cilt kırışmasını önleyen salatalık, 35 yaş cilt bakımı için çok faydalıdır. Bir tane salatalığın içerisinde bol miktarda bulunan su, cilt için en gerekli sıvılardan biridir. Zaten çok su içen kişilerin ciltlerinin daha diri daha parlak olduğu araştırmalarla ispatlanmıştır. Aynı zamanda cilt bakımı için de salatalık kullanılarak, içeriğindeki su cilde takviye edilebilir. İşte bu sayede cilt kendini daima gergin tutar. Salatalıkları soyarak kabuğunu cildinize koyup on beş dakika bekletebilirsiniz. Böylece cildinizin gerginleştiğini fark edersiniz.

35 yaş cilt bakımı için kullanılan bir diğer bakım kürü ise yoğurt limon kürüdür. Yoğurt protein bakımından zengin bir besin kaynağıdır ve de aynı zamanda cildin daha canlı olmasını sağlar. Yoğurdun içerisine sıkılan limon da cilt gerginliği sağlar. Cildimizde bulunan sivilce izleri de ciltte çukur bir görüntü oluşturur. Bu çukur görünüm de yaş ilerleyince daha da  sarkmaya başlar. Bunun için bir kase yoğurdun içerisine bir limon sıkılabilir. Ardından yoğurt ve limon karıştırıldığında da cilde bu karışım güzelce yedirilmelidir. Cilde yedirildikten sonra on beş dakika boyunca yüzünüzde bu yoğurt kürü durur. Sonrasında da cilt ılık bir su yardımı ile yıkanarak temizlenir.

Kırışıklıklar için etkili bir diğer maske yapılışında ise yumurta ve bal gerekli olan malzemelerdir. Cilt için gerekli olan gözeneklerin sıkılaşması bal ile sağlanabilir. İki çorba kaşığı balın içerisine bir yumurtanın akını ilave ediniz. Bu iki malzemeyi karıştırdıktan sonra da içerisine dilerseniz yarım limon sıkabilirsiniz. Kaşık ve peçete yardımıyla bu kürü cildinize sürün ve on beş yirmi dakika arasında bir süreyle yüzünüzde bekletin. Zaman geçtikçe de cildin daha gergin olmasını sağladığı için bu kürü her hafta belirli bir günde yapabilirsiniz.

Gergin ve daha genç görünümlü cilt için gül de en etkili bitkilerden biridir. Gül bitkilerin içerisinde en güzel görünümlü çiçeklerden biridir. Güzel görünümünün yanında gül 35 yaş cilt bakımı için de daha etkilidir. Boyunda bulunan sarkma, kırışıklık gibi etmenler için bile oldukça etkili olan gül suyu mutlaka 35 yaş cilt bakımı için kullanılmalıdır. Ancak gül suyunun yanında gülün kendisi de kolay bir şekilde kullanılabilmektedir. Toplamda beş tane gülün yapraklarını bir kasenin içerisine koyarak bunları meze kıvamına gelerek ezilir. Sonrasında gül yaprakları da macun haline gelmiş olur. Bunun sonrasında ise artık macunu cildinize sürerek mutlaka on beş dakika boyunca bekletmeniz gerekir. 35 yaş cilt bakımı için en etkili bakım yöntemlerinden biri bu güldür. Pek çok insan tarafından gençlik iksiri olarak bilinmektedir. Aynı zamanda gül suyu da cilt bakımında temizlemeden sonra tonik olarak kullanılabilmektedir.

Yapılmakta olan tüm bu doğal maskeler 35 yaş cilt bakımı için en çok tercih edilenler ve en iyi sonuç alınanlardır. İşte bu belirlenen sonuçların ardından artık insanlar kolay bir şekilde genç ciltlerini koruyabilirler. En doğal yöntemler sayesinde pratik bir şekilde kırışık oluşumunun önüne geçebilirler. Bu yöntemlerin kullanılmasının cilde hiçbir şekilde zararı olmadığında bir hafta da bir kez bile yapmaları cilt için yeterli olur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.