Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

60 Dakika İçerisinde Kolanın Vücudunuza Etkileri

Hepimiz kolanın şeker yüklü olduğunu biliyoruz ve ihtiyaç durumunda tuvaletinizi temizlemek için bile kullandığımızda ortaya neler çıktığını görmüşüzdür. Fakat kolanın vücudumuza neler yaptığı kısmı her zaman biraz gizemli bir konu olarak kalmıştır. Niraj Naik’e bu konu hakkında istediğimiz cevapları almamızı sağladığı ve bizi aydınlattığı için teşekkür edebiliriz.

The Renegade Pharmacist sitesinin arkasındaki beyinler, bir kutu kolanın içildikten sonra ilk 1 saat içerisinde sistemimize neler yaptığı konusunu açıklığa kavuşturmuştur. Ama ortaya çıkan gerçeklerin iç açıcı olduğu söylenemez.

İlk 10 Dakika

KO_NYSE_Coca-Cola_Earnings-Analysis

10 çay kaşığı şeker bir anda sisteminize güçlü bir darbe gibi giriş yapar. Bu değer, günlük ihtiyacınızın % 100’lük kısmını karşılamaya yetecek kadar çoktur. İlk anda daha kolayı içerken bu kadar şekeri kusmamanızın nedeni ise fosforik asittir. Fosforik asit ağır şeker tadını keser ve kolayı içip midenizde tutmanızı sağlar.

20 Dakika İçerisinde

55ea18fbf018fbb8f86b17ba

İnsülin patlaması nedeniyle kan şekeriniz tavan yapmaya başlar. O anda vücudunuzda ne kadar şeker bulunduğunu tahmin edebilirsiniz ve karaciğeriniz bu insülin patlamasını, elinden geldiğince şekeri yağa çevirmeye çalışarak yanıt verir.

40 Dakika İçerisinde

kola

Kafein emilimi tamamlanır. Karaciğerinizin, kan dolaşımınıza daha fazla şeker boşaltmaya çalıştığı bu noktada göz bebekleriniz büyür, kan basıncınız artar. Beyninizdeki adenozin reseptörleri uyku halini önlemeyi bloke eder.

45 Dakika İçerisinde

kola-ile-neler-yapilabilir

Vücudunuz, dopamin üretimini arttırarak beyninizdeki haz merkezini uyarır. Bu fiziksel anlamda eroinin çalışma prensibi ile aynıdır.

60 Dakika İçerisinde

Fosforik asit, kalın bağırsağınızdaki sağlığınız için gerekli kalsiyumu, magnezyumu ve çinkoyu bağlar. Bu karışık şekerler ve yapay tatlandırıcılar idrar ile beraber ihtiyacınız olan kalsiyumun atılmasına neden olur.

60 Dakika Sonra

tumblr_nyosfxzbGz1srd1gpo1_1280

Kafeinin idrar söktürücü özelliği ortaya çıkmaya başlar. Bu da tuvalete gitme ihtiyacı doğurur. Şimdi sıra sodyum, su, elektrolitler gibi kemikleriniz ve vücudunuzun diğer parçaları için önemli olan kalsiyum, magnezyum ve çinkonun bağlanmış şekilde tahliye edilme vaktine gelmiştir.

İçinizdeki coşku bitmeye başladığı zaman ise sıra şeker çarpmasına gelir. Bu noktada kendinizi miskin ve sinirli hissedebilirsiniz. Ayrıca artık kolanın içindeki bütün suyu da vücudunuzdan atmış bulunmaktasınız. Fakat bu su, vücudunuzun su ihtiyacını karşılamak ya da daha güçlü kemikler, dişler için yapıya katılmadan, içerisindeki bütün besleyici maddeler bağlanıp kullanılamaz hale getirilmiş şekliyle vücudunuzdan atılmıştır. Yani o sudan hiçbir şekilde yararlanamadınız.

Niraj Naik şunları yazarak eklemiştir.” Batıda görülen kalp problemleri ve diyabet gibi birçok yaygın hastalığın tetiklenmesinin, tüketilen besinler içerisinde bulunan özel bir maddeyle ilişkili olabileceğini keşfettim. Bu madde fruktozun bir formu olan yüksek fruktozlu mısır şurubudur. Yüksek fruktozlu mısır şurubu günümüzde hazır yiyecekler, fast food, tatlılar ve asitli içecekler içerisinde bulunmaktadır ve insanların çoğu bu maddenin ne kadar tehlikeli olduğunun farkında değil.”

The Renegade Pharmacist sitesi Naik’in otoimmun hastalığını kendi yönettiği bir şekilde iyileştirmesinin ardından insanlara beslenme kurallarını öğretme konusunda ilham aldığını söylüyor. Kendisi ise bu durumu “Önceden araştırmalarım sonucu keşfettiğim kendini iyileştiren insanların uyguladıkları tekniklerin bir kombinasyonuydum” şeklinde açıklıyor.

“Benim metodum, Himalayalı keşişlerin uyguladığı özel nefes egzersizleri, kendi kendini hipnoz etme, meditasyon, fabrikalarda üretilmiş hazır yiyeceklerden arındırılmış düşük karbonhidratlı bir diyet ve ek besin takviyesi olarak aldığım kolostrumun bir kombinasyonudur.”

Naik halk için çalışan bir eczacı olduğu dönemde yüksek tansiyon ya da tip iki diyabet gibi hastalıklara sahip insanları uzun süreli ilaç kullanımından başarılı bir şekilde vazgeçirdiğini söylüyor. “O insanlardan çoğu günlük olarak asitli içecekler tüketiyordu” diyor ve ekliyor “Bazıları, birçok ilaç kullanırken günde 2 ya da 3 kutu asitli içecek tüketebiliyordu. Hatta bir adam vardı, neredeyse bütün kalp ilaçlarını kullanıyordu ve hepsinden yüksek dozlarda alıyordu.”

Naik hastanın günlük tükettiği besinlerin listesine baktı ve adamın günde 15 bardağa yakın kahve içtiğini öğrendi. Üstelik her bardak için bir kaşığın 3’te 2’si kadar şeker eklediğini fark etti. “Ama asıl şok olduğum nokta, bu adamın doktorunun hiçbir zaman hastaya ne yediğini ya da içmediğini sormamasıydı. Hastanın beslenmesi hakkında fikir sahibi olmadan adamı hayatı boyunca kullanması için ağır ilaç tedavisine yönlendirmişti” diyor Naik.

Böylece, Naik kendi kendilerine durumun üstesinden gelebilecek insanlara yardım etmek adına kendi sistemini yarattı. “Verebileceğim en önemli tavsiye her ne kadar küçük bir detay gibi görünse de bir değişikliğe gitmektir.” diyor ve açıklıyor “ Günlük olarak içtiğiniz gazlı içeceklerin yerini su, taze sıkılmış meyve meyve suları ile değiştirin. Birçok hastalık söz konusu olduğunda sadece bunu yapmak bile sağlığınıza büyük bir yarar sağlayacaktır. Bu durum bize gösteriyor ki gazlı içecekler ve şeker, metabolizmaya ve kan basıncına bağlı diyabet, kalp rahatsızlıkları gibi hastalıklar direkt şekilde bağlantılıdır.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.