Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Aç Karnına Yeşil Elma Yemenin Faydaları

Günümüzde hem yaz hem de kış olmak üzere her dönemde yeşil elma bulabilir ve tüketme şansına sahip olabiliriz. Yeşil elmanın beslenme alışkanlığımızda önemli bir yere sahip olmasını sağlamamızda fayda var. Kalp, mide, diş, cilt vb hemen hemen vücudumuzun çalışan bütün organları üzerinde yeşil elmanın etkisi oldukça büyüktür. Uzmanlar yeşil elmanın özellikle sabahları aç karnına tüketildiğinde ciddi yararları olduğunu gözlemlemişler ve bu konuda bizleri bilgilendirmişlerdir. Diyet yapan insanlar üzerinde de aç karnına yeşil elma yemenin gözle görülür sonuçları ortaya çıkmıştır. Sabah yeni bir güne dinç ve zinde başlamak için bir tane yeşil elma yemeyi kendinize görev edinin. Sabahları aç karnına yediğiniz yeşil elma sayesinde mideniz temizlenecek ve kendinizi daha rahat hissedeceksiniz. Bu sayede tokluk hissiniz artacak ve gün içerisinde fazla besin alımınızı durdurmuş olacaksınız. İnsan vücuduna bu kadar katkısı olan yeşil elmanın bütün faydalarına detaylı bir şekilde bakalım.

Sabahları Aç Karnına Yeşil Elma Yemenin Faydaları Nelerdir?

1. Cilt güzelliğine iyi gelir

 

Yeşil elmanın cildiniz üzerindeki etkileri de hatrı sayılır bir şekilde fazladır. Her sabah aç karnına yediğiniz bir adet yeşil elma cildinizi dış etkenlere karşı korur. Yeşil elmanın cildi güzelleştirdiği de gözlemlenmiştir. Anti-aging adı verilen yaşlanma karşıtı özellikleri yeşil elma bünyesinde bol miktarda bulundurur. Cildinizde meydana gelen kırışıklıkların oluşumunu geciktirir. İçeriğindeki antioksidanlar sayesinde cildiniz esnek bir hale gelir. Sabahları aç karnına yediğiniz yeşil elma cildiniz için vitamin değerindedir. Cildinizde oluşacak olan herhangi bir cilt problemine karşı önlemini alır ve ciltte meydana gelen sivilce ve aknelere karşı savaş açar.

2. Kemiklerin güçlenmesini sağlar

 

Yeşil elma içerisinde bulundurduğu zengin kalsiyumlar sayesinde kemiklerin güçlenmesine katkı sağlar. Her sabah aç karnına yenilen yeşil elma tiroid bezleri üzerinde de etkisini göstererek düzgün bir şekilde çalışmasına katkıda bulunur. Bu sayede ilerleyen yaşlarda romatizma oluşumunu da önlemiş olur. Kemikleriniz için bu kadar büyük önem taşıyan yeşil elmayı her sabah aç karnına yemeyi unutmayın.

3. Mineral ihtiyacını karşılar

Yeşil elmanın içerisinde bulundurduğu bakır, çinko, potasyum, demir ve manganez gibi minerallerin insan sağlığı açısından önemi büyüktür. Özellikle bu minarellerin eser mineraller olması önemini daha da arttırmaktadır. Aç karnına yiyeceğiniz bir adet yeşil elma içerisinde bulundurduğu demir sayesinde kandaki oksijen miktarınızı da arttıracak ve rahat bir gün geçirmenizi sağlayacaktır.

4. Sağlıklı kilo vermede etkili

Yeşil elmanın kilo verme üzerindeki etkilerini bilmeyen yoktur. Özellikle tokluk hissini arttırdığı için kilo vermek isteyenlerin vazgeçilmezidir yeşil elma. Sabahları yenen bir adet yeşil elma diğer öğünlerinizde sizi kısıtlayacak çok fazla yemek yemenizi engelleyecektir. Yağ bakımından oldukça düşük olan yeşil elma açlık hissinizi bastıracaktır ve sağlıklı bir şekilde kalori yakmanızı sağlayacaktır.

5. Cilt kanseri riskini azaltır

Cilt üzerinde mucizevi etkileri olan yeşil elma cildinizi kansere karşı korumada da oldukça etkilidir. Yeşil elma cilt hücrelerinizin yenilenmesini sağlayarak dışarıdan gelen zararlara karşı korumaya yardımcı olur. Cildiniz bu gibi zararlardan korunarak cilt kanseri olma ihtimali de azaltılır.

6. Karaciğer sağlığı üzerinde etkili

Antioksidan yönünden oldukça zengin olan yeşil elma bu sayede karaciğerin görevlerini tam olarak yerine getirmesine katkı sağlar. Karaciğerin yağlanmasını engelleyerek sağlıklı bir şekilde çalışmasını kolaylaştırır.

7. Vücudun vitamin alımını sağlar

 

İçerisinde bulundurduğu A, B ve C vitaminleri yönünden oldukça zengin olan yeşil elma vücudun vitamin ihtiyacını karşılamasında oldukça etkilidir. Vücudun ihtiyacı olan vitaminleri karşılayarak vücudun dirençli kalmasını sağlar. Vücudu hastalıklardan korumaya yardımcıdır. İçerisinde bulundurduğu vitaminler sayesinde cildin parlaklığını da arttırır.

8. Enerji verici

 

Günlük hayatta aktif bir yaşam süren veya düzenli spor yapan kişiler için yeşil elma doğal bir karbonhidrat kaynağıdır. Güne başlamadan önce yenildiğinde gün içerisinde enerjik olmanızı sağlar. Sağladığı enerji sayesinde yağ yakımını da kolaylaştırır.

9. Antioksidan özelliği sayesinde vücudu korur

 

Yeşil elmanın içerisinde çok sayıda antioksidan bulunmaktadır. Bu antioksidanlar hücrelerin canlanmasına ve gençleşmesine katkı sağlar. Antioksidan yönünden zengin olan yeşil elma içerdiği bu kaynak sayesinde cildi dış etkenlere karşı korur ve cildin yenilenmesini sağlar. Bu sayede daha parlak ve sağlıklı bir cilde sahip olunur. Ayrıca antioksidanların karaciğer üzerindeki etkileri de çok fazladır.

10. Astım önleyici etkisi de var

 

Çağımızın yaygın hastalıklarından biri olan astımın da şifası yeşil elmada gizli. Her sabah düzenli olarak tüketildiğinde astım önleyici etkisi görülmektedir. İçerdiği zengin yapısı sayesinde alerjik reaksiyonları ortadan kaldırmaya yardımcı olarak astımın oluşmasını engeller.

11. Vücuttaki yağ oranını düşürür

 

Özellikle kilo vermek isteyen, diyet yapan kişilerin tercih ettiği meyvelerin başında yeşil elma gelir. Bunun sebebi içerisinde neredeyse hiç yağ bulunmamasıdır. Gün içerisinde alışkanlık haline getirilen beslenme düzeninde mutlaka yeşil elma bulunmalıdır. Vücudun hemen hemen her bölgesinde ki yağları üzerinde etkili olan yeşil elma özellikle kalbe giden kan damarlarındaki yağı toplayarak kalp krizi riskini azaltmaya yardımcı olur.

12. Zehir giderici etkisi

Yeşil elma içeriğinde bulunan bolca lif sayesinde vücudu zararlı maddelerden korur. Böbrek, karaciğer ve sindirim sistemini toksinlerden arındırır. Düzenli tüketildiğinde içerisindeki lif özelliği sayesinde kabızlık sorununu da ortadan kaldırarak vücutta biriken zehirin doğal yollarla dışarı atılmasını sağlar. Ayrıca idrar söktürücü etkisi sayesinde vücutta biriken asidin dışa atımını da sağlamaktadır.

Aç Karnına Yeşil Elma Nasıl Tüketilir?

Yeşil elmanın insan sağlığı üzerinde gözardı edilemeyecek şekilde bir etkisi vardır. Özellikle sabahları aç karnına yenilen yeşil elma vücut için adeta altın değerindedir. Yeşil elmayı kabuklu bir şekilde tüketmeniz daha faydalı olacaktır. Bol su ile güzelce yıkanmış yeşil elmayı kabuğu ile tüketerek kabuğundaki faydalardan da yararlanabilirsiniz. Ayrıca kabuğuyla birlikte taze sıkılmış yeşil elmayı sıvı olarak da sabahları aç karnına tüketebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.