Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Acı Çehrenin Zararları

Günümüz problemlerinin en büyüklerinden olan kilo problemi insanların zayıflamak için çeşitli diyet programları uygulamalarına bu diyet programları içerisinde takviye ürünler, gıdalar kullanmalarına da sebep olmuştur. Bu takviye ürünler bireylerin kısa sürede fazla kilo problemlerinin yok olmasını sağlar. Son zamanlarda zayıflatıcı etkisiyle karşımıza çıkan acı çehre otu da insanlar tarafından sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Peki nedir acı çehre otu, zararları ve faydaları var mıdır?

Acı Çehre Nedir?

Acı çehre bir tür bitkisel ot çeşididir karşımıza “ak diken otu” olarak da çıkar. Özellikle son zamanlarda zayıflama diyetlerinde ki takviye ürünler nedeni ile adından sıkça bahsedilmeye başlanmıştır. Avrupa, Asya, Afrika, Britanya Adaları, Fas’ta yetişen bu bitki ağaca benzerliğiyle bilinir, 6-8 metre boyuna ulaşabilir. Yaprakları sarı renkli meyvesi ise siyah ve serttir. Bu bitkinin kuşların dışkısı ile tohumlandığı bilinir. Acı çehre otu bir diğer adıyla ak diken otu, alternatif tıpta sıkça kullanılan bir zayıflama ürünüdür. Bu otun hiçbir kimyasal madde barındırmaması ve dolayısıyla tamamıyla bitkisel bir ürün olması kilo problemi olan bireylerin dikkatini çekerek kullanmalarını sağlamıştır.

Bir kutu acı çehre otu içerisinde 75 adet bitki tohumunun bulunduğu bilinir. Tamamıyla bitki tohumlarından oluşan bir karışımdır ve bilinen en etkili ve hızlı kilo verdirici alternatif tıp ürünüdür. Kullanılmaya başlanıldığı andan itibaren kilo verdirmeye başlayan bu ürün ilk zamanlarda 3-4 kilo verilmesini sağlarken bir aylık kullanım sonucunda bireylerin 8-10 kilo vermelerini sağladığı görülür.

Bütün bitkisel ürünlerin bir amaca hizmet ettiği bilinir ve doğru kullanıldığı takdirde vücuda oldukça fazla olumlu etkilerinin olduğu bir gerçektir. Fakat her üründe olduğu gibi acı çehre otunun da yanlış kullanımı ve önerilenden fazla kullanılması durumunda ciddi zararları insan vücudunu etkiler.

Acı Çehre Otunun Zararları Nelerdir?

1. Vücutta Ciddi Oranda Su Kaybı Gerçekleşir

Kilo problemi olan bireylerin sıkça zayıflama hapı ve çayı olarak kullanmaya başladıkları bu ot ile birlikte vücutta ciddi derecede su kaybı oluşur. Zaten bu otun zayıflamaya etkisi su kaybı ile oluşur yağ ile değil. Bu nedenle bireyler vücut su dengelerini korumakta zorlanırlar ve bu durum bir çok probleme sebep olabilir.

2. Sindirim Problemleri Oluşturur

Vücutta oluşan su kaybı bireylerin mide ve sindirim problemlerinin oluşmasına sebep olur. Mide krampları ve ishal yan etkileridir. İshalin etkisiyle bireylerin vücut suları iyice azaldığı gibi vücut mineral kaybına da uğrar.

3. Bağışıklık Sistemi Zayıflar

Su ve mineral kaybıyla birlikte vücudun bağışıklık sistemi de zayıflar bu durum hastalıklara kolayca yakalanılmasına sebep olur. Vücut için gerekli olan temel besin maddelerinin vücuda emilmesini yüksek oranda engellediğinden dolayı vücudun hızla kilo vermesine sebep olur. Fakat bu durum bireyler için gerekli olan temel gıdaların alınmamasından dolayı bir çok hastalığa sebep olur.

4. Karaciğer İflasına Sebep Olur

Acı çehre otu karaciğer değerlerinin normalin çok üstü seviyesinde yükselttiğinden dolayı karaciğer iflasına sebep olabilir.

5. Yorgunluk, Halsizlik Yapar

Aşırı derecede su kaybı sebebiyle vücutta bulunan vitamin ve mineral oranı düşeceğinden bireyin uykusuzluk, yorgunluk, halsizlik görülür.

6. Kullanılan İlacın Etkisinin Kaybolmasına Sebep Olur

Acı çehre otu kullanımı sırasında farklı bir ilaç kullanılıyorsa bu ot kullanılmamalıdır. Çünkü acı çehre otu ilacın etkisinin hastalık üzerinde tamamıyla kaybolmasına yol açar.

7. Kalp Çarpıntısı Yapar

Kısa süre içerisinde hızlı kilo verdirdiğinden dolayı bireylerin kalp ritimlerini değiştirir ve kalp çarpıntısına sebep olur.

8. Organ İflasına Sebep Olur

Özellikle karaciğer ve şeker hastalığı olan bireylerin acı çehre otu ya da diğer adı ile ak diken otunu kullanmaları sakıncalıdır. Kullanılması durumunda organ iflasına sebep olabileceği unutulmamalıdır.

Acı çehre otunun yukarıda yazılmış olan zararlarına rağmen bu otu kullanarak zayıflamak isteyen bireylerin vücut su dengelerini koruyabilmek için bol bol su içmeleri gerekir.

Acı Çehre Otunun Faydaları Nelerdir?

  • Hayatı olumsuz yönde etkileyen aşırı kiloların yok edilmesinde önemli bir paya sahiptir.
  • Metabolizmayı düzenleyici etkisi vardır. Özellikle kabızlık problemi bulunanların bu probleminin çözümüne büyük ölçüde yardımcıdır.
  • Acı çehre otunun bağırsakları temizleyen ve düzenleyen bir etkisi vardır.
  • Cildin canlı gözükmesini sağladığı gibi cildin sarkmasını önler, cilt sıkılaştırıcı etkisi vardır.
  • Hücre yenileyici özelliğinin olduğu da bilinir.
  • Toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olduğu bilinir.
  • Vücutta selülit oluşumunu engeller.

Acı çehre otu diğer adıyla ak diken otunun faydalarından yararlanabilmek için tek yapılması gereken doğru bir şekilde kullanılmasıdır. Aksi takdirde zararları faydalarını yok edecek sizi zor duruma düşürecektir.

Acı Çehre Otu Nasıl Kullanılır?

Kullanımı ilk gün için 3-4 adet ılık su ile çiğneyerek içilmesi şeklindedir. Sonraki günlerde ise sabah ve akşam birer adet tok karnına kullanılması şeklindedir. Gün içerisinde yapacağınız tempolu yürüyüş kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Hamilelerin, tansiyon ve şeker hastalarının bu ürünü kullanması sakıncalı olabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.