Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Özellikle kadınlar için önemli bir husus olsa da günümüzde ağda yapan erkek sayısı giderek artmak ile birlikte ağda konusu hemen herkes tarafından merak edilen bir konu haline geldi. Ağda yapmak için gerekli püf noktalar vardır. Bu yöntemler sizin için daha az acı ile ağda yapmanıza olanak sağlayacaktır. Bu yöntemleri uygulayan kişiler daha az acı çektiklerini ve daha kolay ağda yaptıklarını belirtmişlerdir. Bu bahsettiğimiz yöntemleri kullanırsanız daha az acı ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ağda Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir ?

1. Bacak Temizliği

Ağda yapmadan önce bacağınızı yıkayarak gözeneklerinizin açılmasını sağlayabilir ve daha kolay bir şekilde ağda yapabilirsiniz. Bacaktaki kir ve yağ faktöründen bu şekilde kurtulduktan sonra ağda bacak yüzeyine daha kolay bir şekilde yapışacaktır. Bu nedenle bacak temizliğine önem göstermelisiniz.

2. Pudra

bebek pudrasıCildinizi temizleyip iyice kuruttuktan sonra pudralama işlemine geçmelisiniz çünkü gözeneklerin açılması terlemeye sebep olarak ağdanın kısa tüylere ulaşmasını engelleyecektir. Bu nedenle pudralama işlemi yapılması gerekiyor. Bu işlem bacağınızı neme karşı koruyarak daha etkili bir ağda işlemi yapabilmenize olanak sağlayacaktır.

3. Ağda katmanı

Ağda uygulanırken yüzeye çok ince bir katman şeklinde uygulanmalıdır. Bunun sebebi ise kuruma süresidir. Kalın katmanın sertleşmesi ince katmana göre daha uzun zaman alarak size zaman kaybettirir.

4. Küçük Bant

 

Küçük bant kullanımına özen göstermelisiniz. Bunun sebebi küçük bantlar büyük bantlara oranla daha hızlı çekilebilmektedir. Bu hız size daha az acı ve daha kolay bir ağda işlemi olarak geri dönecektir. Bu bantları ağdaya başlamadan önce küçük boyutlarda kesmelisiniz, ağda sırasında bu işlemi yapmak çok zor ve yorucu olacaktır.

5. Uzun tüyler

Kısa tüylerin ağdaya gelmesi uzun tüylere göre daha zordur ama uzun tüyler canınızı daha çok yakar. Bu nedenle uzun tüyleri pirinç tanesi boyutuna gelene kadar bir makas yardımı ile kısaltarak canınızın daha az yanmasını sağlayabilirsiniz.

6. Ağda sürme yönü

Ağda sürme yönü, aşağıya doğru bakan tüyler için yukarıdan aşağıya doğru uygulanmalıdır. Tam tersi durumdaki tüyler için ise aşağıdan yukarı doğru ağda uygulamalısınız. Çoğu insan bu işlemi yanlış uyguladığından ağda işlemi sırasında daha fazla acı çekmektedir.

7. Bez çekme yönü

Bez çekme yönü mutlaka tüylerin baktığı yönün tersine şekilde olmalıdır. Bu işlemi uygularken ağda bezini sıkı bir biçimde tuttuğunuzdan emin olun. Daha sonra tek bir hamlede çekmelisiniz. Bu işlem sırasında yeterince hızlı olamazsanız, bacak yüzeyinde morluklara sebebiyet verecektir. Bu gibi istenmeyen durumların oluşmaması için bezdeki tutma alanı temiz ve büyük olmalıdır.

8. Ağda sonrası

Ağda sonrası hassaslaşan cildinizin zarar görmesini engellemek için bebek pişik kremleri, nemlendiriciler, güneş kremi gibi kremler kullanmalısınız. Bu kremler cildinizi koruyarak daha dinç ve güzel görünmesini sağlar.

9. Peeling

Güneş Lekeleri Ve Kanser İlişkisiAğda yaptıktan bir gün sonra peeling uygulamak kıl batıklarının önüne geçecektir. Aynı zamanda keselenmekte bu batıkların oluşmasını önler.

Bikini Bölgesi Ağdası püf noktaları nelerdir?

Kadınların en çok sıkıntı yaşadığı bölgelerden biri olan bikini bölgesi, bu bölgeye ağda uygularken daha önce yapmadıysanız, herhangi bir olumsuz durumunun ortaya çıkmaması için bu konuda deneyimli kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Bu konuda uzman olan kişilere bu işlemi yaptırmak sizin için daha güvenli olacaktır. Bu bölgedeki tüyleri kişiler aldırmak istese de, can yakma probleminden dolayı bu işleme pek sıcak bakmamaktadırlar. Bu bölge ağda ile alınırsa zaman içerisinde kıllar yumuşayarak daha az ve seyrek şekilde çıkacaktır. Bu işlem tekrarlanmaya devam ettiği halde iki ağda arasındaki süre git gide uzayacaktır. Tüyler daha geç çıkmaya başlayacaktır. Şimdi Bu konudaki dikkat etmeniz gereken noktalara geçebiliriz

  • Ağda bu bölgeye yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 3 gün boyunca alkol içeren kozmetik ürünler sürülmemelidir.
  • Ağda yapıldıktan sonra güneş ışınlarına maruz kalmanız çok tehlikeli olacaktır. Bu nedenle en az iki gün güneşlenmemek gerekmektedir.
  • Bu işlemden sonraki üç yada dört gün epilasyon yaptırılmamalı. En az 1 hafta beklendikten sonra yaptırılmalıdır. Bu işleme dikkat etmezseniz kimyasal bozuklarla karşılaşabilirsiniz.
  • İşlemler bittikten sonra bebe yağını pelling şeklinde cilde uygulayın. Bu uygulama yapıldıktan sonra ciltteki kızarıklık bir saat içerisinde geçecektir.Bu işlemleri uygularsanız, ağda sürenizde ki aralıklar giderek artacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.