Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Akupunktur Noktaları ile Ağrı Kesicisiz Tedavi

Günümüzde insanlar için ağrı artık son derece olağan bir durum olmaya başladı. Bel ağrısı, sırt ağrısı, baş ağrısı… Bütün bu ağrıları, adeta günlük faaliyetlerimizin birer parçası gibi görmeye başladık. Uzun saatler boyunca bilgisayar başında oturarak çalışan kişiler, artık sırt ve bel bölgelerinde ağrı hissetmediklerinde şaşırır oldular. Ya da mesaisi boyunca açık havaya çıkmadan, ekranlara bakarak çalışan ofis çalışanları için baş ağrısı, bir sorun olmaktan ziyade normal bir durum gibi görünmeye başladı. Aslında biraz egzersiz ve kısa molalar ile çok daha konforlu bir hayat yaşamak mümkün. Ama bunların hiçbirini yapmaya vaktim yok diyorsanız size ağrı kesici içmeden önce denemeniz gereken bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Ling Gü ismi verilen nokta ile sadece elinize baskı uygulayarak ağrılardan kurtulabilirsiniz. Gelin Ling Gü noktası nerede ve nasıl işe yarıyor beraber inceleyelim.

1. Akupunktur Mucizesi

Artık herkesin ismini en az bir kez duyduğu, bir uzak doğu tedavi yöntemi akupunktur, vücuttaki tanımlı noktalara iğneler batırarak iyileşme sağlamayı amaçlar. Batırılan iğneler ile beyindeki limbik sistem ismi verilen bölgenin çalışmasını düzenleyen akupunktur sayesinde kişinin strese karşı dayanıklılığı arttırılır, bağışıklık sistemi güçlendirilir, iç organ fonksiyonları düzenlenir, hormonal sistem denetlenir, vücuttaki ağrılar dindirilir, açlık duygusu bastırılır, alkol ve sigara gibi bağımlılıklar bıraktırılabilir, alerjik reaksiyonlar ve kas tutulmaları tedavi edilebilir.

2. Nasıl İşe Yarıyor?

Limbik sistemin asıl amacı otonom sinir sistemi üzerinden organların fonksiyonlarını yönetmek ve stres uyaranlarına karşı vücudumuzu sağlıklı tutmaktır. Bu nedenle stres uyaranları kontrol edilerek limbik sistemin organ fonksiyonlarını düzenlemesi kontrol edilebiliyor. Anlayacağınız yukarıda bahsettiğimiz bütün sorunların çözümü akupunkturla limbik sistemi regüle etmekten geçiyor.

3. Akupunktur Ağrıları Nasıl Geçiriyor?

Akupunktur seansları genellikle vücudun birden fazla yerine odaklanarak gerçekleştirilir ama belli bir bölge için de yapılabilmektedir. Özellikle ağrılı hastalıklarda ağrılı bölgeyle ilgili tanımlı noktalar belirlenir ve bu bölgelere uzman kişi tarafından akupunktur iğneleri batırılır. Derinin çok altına inmemesi ve çok ince iğneler kullanılması nedeniyle akupunktur iğneleri dayanılmaz bir acı vermez. Hafif bir sızlama hissinin ardından iğnelerin vücudunuzda olduğunu bile unutabilirsiniz. Fakat akupunktur yaptırmayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bunu yapacak kişinin akupunktur uygulama belgesine sahip bir uzman olmasıdır. Her hekimin akupunktur uygulama belgesi yoktur bu nedenle dikkatli olmakta fayda var.

4. Ling Gü Noktası Hangi Ağrılarda Kullanılır?

Ling Gü noktası siyatik ve sırt ağrılarında, hatta kimi zaman baş ağrılarının tedavisinde bile kullanılan bir nokta. Özellikle gün boyunca masa başında çalışan, sırt ve bel ağrısından şikayet edenler için Ling Gü noktası mucizevi sonuçlar yaratabilir. Üstad Tung ismi verilen bir doktor tarafından keşfedilen bu nokta, daha az iğne kullanılarak daha hızlı sonuç alınmasını sağladığı için bir devrim niteliğindedir.

5. Ling Gü Noktası Nerededir?

Ling Gü noktasının en harika yanı ise elimizde yer alıyor olması. Çünkü bu şekilde her an kendi kendimize ağrı kesici bir tedavi uygulayabiliyoruz. Elinizin ilk parmağı olan baş parmağı ile ikinci parmak olan işaret parmağının arasındaki etki kısmın biraz üstünde olan Lin Gü noktası günlük hayatta kolaylıkla ulaşılabilir bir nokta. Diğer elinizin işaret ve baş parmağı ile bu aradaki etki kısmı biraz sıkıştırırsanız arada bir boşluk olduğunu fark edeceksiniz. İşte tam orası Ling Gü noktası. Akupunktur seanslarında bu noktaya belli iğneler batırılarak hastaların ağrılarının geçmesi sağlanıyor ve bu uygulamayı yaptıran herkes sonuçtan son derece memnun kaldığını belirtiyor.

6. Ling Gu Noktasını Kullanarak Ağrılarımızı Nasıl Geçirebiliriz?

Tıpkı yazının başlığında da dediğimiz gibi “Ağrı Kesicisiz Tedavi” uygulaması yapmak son derece basit. Siyatik ağrısı, sırt ağrısı, bel ağrısı hatta kimi zaman baş ağrısından şikayet ettiğinizde öncelikle baş ve işaret parmağınızın arasındaki Ling Gü noktanızı diğer elinizin baş ve işaret parmağını kullanarak bulun. Ling Gü noktasını bulacağınız elinizin ağrıyla ters tarafta olması daha etkili sonuçlar elde etmenizi sağlar. Yani siyatik ağrınız belinizin sağından sağ bacağınıza doğru gidiyorsa sol elinizdeki Ling Gü noktası üzerinde çalışmanız daha etkili olur. Bulduğunuz Ling Gü noktasına bir kaç dakika baskı uygulayın. Zaten ağrının azalmaya başladığını kısa süre içerisinde hissedeceksiniz.

7. Başka Hangi Ağrılarda Denenebilir?

Bu uygulama, kişilerin ağrı çeşidine göre farklı ağrılarda da etki gösterebilmektedir. Şöyle ki kimi zaman bağ ağrısı, ayak ağrısı, bel felci, diş ağrısı ya da adet sancısı çeken hastalarda bu noktaya baskı uygulanması ağrıların azalmasına hatta dinmesini sağlayabiliyor. Aman dikkat, bu uygulama hamile kadınlar tarafından kesinlikle yapılmamalı. Çünkü sadece bu noktaya baskı uygulayarak doğumun başlamasına bile neden olabilirsiniz.

8. Kendinizi Stresli Hissettiğinizde de Kullanabilirsiniz

Diyelim ki uzun ve stresli bir iş günü geçirdiniz. Eve gelip rahatlamak istiyorsunuz ama iş stresinden hemen kurtulmak mümkün değil. Kendinizi kaygılı, stresli ve gergin hissettiğiniz her an Ling Gü noktanıza baskı uygulayarak rahatlama sağlayabilirsiniz. Bir çok kişi Ling Gü noktasına baskı yapmanın kan dolaşımını hızlandırdığı ve endorfin salgılanmasına neden olduğu için rahatlama sağladığını düşünüyor olsa hala kesin olarak bu noktanın sırrı çözülebilmiş.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.