Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Aldatan Erkeği Ele Veren 12 Davranış

İş ilişkilerinden arkadaşlığa kadar herkes kendi ilişki sınırlarını tanımlamakta özgürdür. Ama en temelde ilişkilerin çoğunluğu güven ve saygıya dayanır. Genel anlamda konuşmak gerekirse duygusal ikili ilişkilerde çok sayıda problem ortaya çıkabilir. Güven sorunları ve sadakatsizlik günümüz çiftlerinde en sık rastlanan ayrılma sebepleridir. Eğer güven problemleri yaşıyorsanız, partneriniz ile ilgili şüpheleriniz varsa ve bu durum günlük yaşantınızı bile etkilemeye başladıysa ilişki tehlikeye girmeden önce bir ilişki uzmanından destek almanızı tavsiye ederiz. Çiftlerin bir arada katılabileceği kurslar, terapiler ve diğer aktiviteler uzman kişilerin gözetiminde son derece faydalı olabilir. Erkeklerin çoğunlu

1. Daha Az Vakit Geçirmeye Başlar

Birçok erkeğin en belirgin değişimi sizinle daha az vakit geçirmeye başlamış olmasıdır. Önceden saatlerce sizinle vakit geçiren kişi artık sürekli bahane üretip uzaklaşmaya çalışır. Eve geç gelmeler, sabah evden erken çıkmalar ya da yaptığınız planlara geç kalmalar… Hepsi hoş olmayan bir sonucun belirtileri olabilir.

2. Kıyaslama Yapmaya Başlar

Sizin ilişkinizden farklı ilişkiler de olabileceği fark eden, hayatında yeni biri olan erkek, hemen ilişkinizi kıyaslamaya başlar. Daha önceden sorun olmayan konularda bir anda kendinizi başkaları ile kıyaslanırken bulabilirsiniz. “Şunun eşi senin gibi davranmıyor ama.”, “Onun eşi hiç böyle demiyormuş.” şeklinde cümlelerle size kendinizi kötü hissetmeye başlayabilir.

3. Gelecek Planlarınızı Ertelemeye Başlar

Yaz için yaptığınız tatil planından yeni ev alma fikrine kadar birçok şey bir anda belirsizleşmeye başlar. Bu konular ne zaman açılsa kesin olmayan “Bakarız.” gibi cevaplar almaya başlarsınız. Olay biraz daha ilerlediğinde haftasonu sinemaya gitmeyi teklif etmeniz bile başlı başına bir kavga nedeni olabilir. Sürekli çok çalıştığından, dinlenmek istediğinden bahsedip haftasonu plan yapmanızı engelleyip, haftasonu gelince arkadaşlar çağırdı, halı saha maçı var gibi bahanelerle pat diye ortadan kaybolabilir.

4. Sinir Bozucu Davranmaya Başlayabilir

Daha öncesinde yapmadığı iğneleyici ve kırıcı şakalar yapmaya başlayabilir. Önceden kilonuz ya da kıyafetinizle ilgili konuşmayan erkek bir anda “Kilo mu aldın sen?” gibi cümleler kurmaya başlayabilir. Şirin olduğunu zannederek size şakayla karışık kırıcı tavırlar sergileyebilir.

5. Seni Seviyorum Deme Sıklığı Değişir

Eğer erkek, önceden sevdiğini çok sık söylemiyor ve bir anda sık sık sizi sevdiğini söylemeye başladıysa pişmanlık hissediyor olabilir. Bu pişmanlığın nedeni ise sizi aldatmış olması olabilir. Diğer şekilde de eğer erkek sık sık sevdiğini söylerken bir anda sevgisini belli etmeyi bırakıyorsa burada da bir sorun var demektir.

6. Telefonunu Gizlemeye Başlar

Öncelikle belirtelim ki bir insanın telefonunu başka bir insana gösterip göstermeme kararına karışılmaz. Bu nedenle telefona bakmaya çalışmak, izinsiz kurcalamak hoş değildir. Fakat önceden sizin yanınızda telefonla konuşurken artık sık sık uzaklaşarak telefon görüşmeleri yapmaya başlamışsa, normalde olduğundan daha sık telefonu çalıyor ve mesaj geliyorsa, telefonun ekranını gizlemeye çalışıyorsa, telefonunu size vermeden önce son aramaları ve mesajlaşmaları siliyorsa şüphelenmekte haklı olabilirsiniz.

7. Kendisine Daha Çok Dikkat Eder

Yeni kıyafetler, yeni parfümler, her sabah sinek kaydı tıraş, yeni bir saç stili… Bunlar tamamen erkeğin size hoş görünme çabası olabilir. Ama hepsi bir anda olmaya başlayınca şüphe çekmeye başlıyor.

8. Yeni Sınırlar Koymaya Çalışır

Daha öncesinde yalnız kalmak ile bir derdi olmayan erkek bir anda özel hayatından, kişisel sınırlardan bahsetmeye başladıysa bir sorun var demektir. Bu illa sizi aldatıyor anlamına gelmez, belki de gerçekten kişisel alanına fazla girdiğiniz içindir. Ama siz yeterli alanı ona tanıyorsanız ve hala bunları söylüyorsa bir düşünmek gerek.

9. Huzurlu Uyuyamamaya Başlar

Gece durduk yere zıplayarak uyanmalar ya da kabus görmeler stresli döneminde herkesin başına gelebilir. Burada önemli olan erkeğin neden dolayı stresli olduğudur? İşleri, arkadaşları ya da genel hayatı ile ilgili bir sorun yoksa size karşı yaptığı yanlışlar onu strese sokuyor olabilir mi? Aldatan erkeklerin kendilerini ele verdikleri en önemli an ise sabah uyandıkları andır. İlk bir iki saniye nerede olduğunu anlamaya çalışarak uyanırsa ya da kimin yanında uyandığına bakıyorsa aldatıyor olabilir. Gece isim sayıklama da aldatan erkeklerin en büyük belalarından biridir. Bu nedenle nasıl uyuduğu size birçok şey anlatabilir.

10. Yatakta Mesafeli Davranmaya Başlar

Saçma bahanelerle yatakta sizden uzak durmaya, eskiden olduğunun aksine size sarılmamaya, öpmemeye başladıysa bu durum çok büyük ihtimalle bir sorunun habercisidir. Önceden otururken bile size yakın olmaya çalışan adamın bir anda neden böyle hareket etmeye başladığını anlamak zor olmasa gerek. Hatta kimi zaman size yapışık gibi olmak istemediğini biraz uzak durmanızı bile söyleyebilir.

11. Sizi Suçlamaya Başlar

En ufak bir sorun olsa suçlusu sizmişsiniz gibi davranmaya başlar. Sanki sizi başka biriyle aldatmasının sebebi sizmişsiniz gibi davranarak pişmanlık duygusunu bastırmaya, kendi içini ferahlatmaya çalışır. Bunu saçma sapan bahanelerle ortaya koyar. Örneğin gömlek ütüsü kötü olduğu için toplantısının kötü geçtiğini ve bunun sizin suçunuz olduğu gibi saçma bahaneler üretmeye başlayabilir.

12. Bütün Bunlar Bir Araya Gelince

Bir ilişki yürütmek hiçbir zaman çok kolay değildir. Ama erkek yukarıda bahsettiğimiz tavırları sergiliyorsa bu duruma bir dur demek gerekiyor. İlişkinizi kurtarmak istiyorsanız bir profesyonelden yardım almak en mantıklısı olacaktır. Elbette tartışmalar, üzüntüler ve barışmalar olabilir ama bir insan size kendinizi kötü hissettiriyorsa, mutlu etmek yerine her zaman üzüyorsa ilişkinizi bir gözden geçirmekte fayda var. Kimse sizden değerli değil. Hayatınızı size değer vermeyen insanlarla harcamak zorunda değilsiniz. Her insan dünyaya yalnızca bir kere geliyor ve hayat yaşamaya değer. Sizi mutlu eden bir insanla bir ömür geçirmek varken sizi aldatan, üzen, kıran biriyle neden 1 dakikanızı bile harcayacaksınız ki?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.