Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Ameliyatsız Burun Estetiği

Burun nefes alıp vermemizi sağlayan çok önemli bir organ olmasının yanı sıra ifademizi oluşturan ve yüzümüzdeki görünümü tamamlayan en değerli organ olması sebebi ile de çok mühimdir. Bu yüzden insanlar yüzlerinde en çok burunları ile alakalı kaygı duyarlar. Dolayısıyla insanlar yüzlerine baktıklarında eğer bir kusur bulacaklar ise ilk olarak burunlarını fark ederler ve burunlarında bir kusur bulurlar. Çünkü burun yüzün en dikkat çekici organıdır ve tüm ifadeyi tamamlamaktadır. Biz de bu yazımızda ameliyatsız burun estetiğini anlatacağız.

İnsanların burunları ile ilgili hassasiyetleri doğal olarak burun estetiğinin büyük bir gelişme göstermesine zemin hazırlamıştır. Ağırlıklı olarak cerrahi müdahale ile yapılan bu estetik ameliyatlar hem insanlar için bir hayli külfet olmakta hem de insanların aklında ameliyatın zorlukları ile alakalı soru işaretleri yaratmaktadır. Çünkü günümüzde hala estetik cerrahi fuzuli bir ihtiyaç gibi görülmektedir. Yani insanlar gerçekten bir sağlık sorunu yaşamadan bıçak altına yatma konusunda oldukça çekimser davranmaktadır. Tabii bu durum da başka tedavi yöntemlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Çünkü gerçekten burnunun görüntüsünden hoşnut olmayan ve bunu bir şekilde değiştirmek isteyen pek çok insan vardır. İşte insanların bu problemlerine çare olabilecek oldukça pratik yöntemlerden bir tanesi de son yıllarda bir hayli popüler hale gelen ameliyatsız burun estetiği olmaktadır.

Eğer ki siz de burnunuzda çok ciddi bir değişim istemiyor ancak bir miktar düzeltmeler yapmak istiyor iseniz ameliyatsız burun estetiğini düşünebilirsiniz. Çünkü ameliyatsız burun estetiği hastaya cerrahi müdahalede bulunmaz. Yalnızca hastanın burnuna bir takım dolgu işlemleri uygulayarak ve kontür düzenlemesi yaparak hastanın istediği ideal görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Yani bu yöntem ile hastanın tıbbi şikayetlerini bir çözüme kavuşturması mümkün değildir. Çünkü ameliyatsız burun estetiğinde tıbbi kaygılar taşıyan herhangi bir cerrahi müdahale yapılmamaktadır.

Ameliyatsız burun estetiğinde oldukça güvenilir olan dolgu filler uygulamaları yapılmaktadır. Bu uygulamalar oldukça uzun bir zamandan beri yapılan ve oldukça iyi sonuçlar alınan uygulamalar olmaktadır. Hatta uygulamada kullanılan enjeksiyonlar ile birlikte bölgeye oldukça faydalı vitaminler ve çeşitli maddeler de enjekte edilmektedir. Bu sayede estetik müdahale hem güvenilir hem de sağlıklı olmaktadır.

Dolgu uygulamaları önceleri ağırlıklı olarak cildinde kırışıklık gibi çeşitli cilt sorunları yaşayan kişilere yapılmaktaydı. Fakat son zamanlarda bu uygulamalar burunda şekil bozukluğu ya da burun ucu düşüklüğü gibi sorunlar yaşayan kişilere de yapılmaya başlandı. Üstelik bu yöntemlerin her biri oldukça pratik olduğu için hastayı da yormuyor. Eğer siz de burnunuz ile alakalı çok ciddi bir değişiklik istemiyor ancak bazı ufak rötuşlar da yaptırmak istiyor iseniz, bir estetik ameliyat olmak konusunda hem süreç hem de sonrası bakımından çeşitli endişeler yaşıyor iseniz ve zaman ve para olarak çok daha uygun bir çözüm arıyor iseniz ameliyatsız burun estetiği yöntemini araştırabilirsiniz.

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği çeşitli nedenler ile şekil bozukluğu bulunan, ucunda yine çeşitli nedenlere bağlı olarak düşüklük bulunan burunlara uygulanabilen pratik ve herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen estetik ameliyat çeşididir. Bu sayede hastalar hem burunlarında hem de yüzlerinin genelinde istedikleri güzel görüntüye kavuşabilirler.

Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız burun estetiğinde ayakta tedavi yöntemi uygulanır. Uygulama hastanın burnunda çok büyük bir değişim yapmak amaçlanmaz. Burun yerine ufak müdahaleler ile hastanın burnunun istenilen şekle girmesini sağlanmaya çalışılır. Aynı zamanda cerrahi müdahalelerin aksine ameliyatsız burun estetiğinde herhangi bir anestezi kullanmaya ihtiyaç olmaz. Dolayısıyla hasta herhangi bir acı da hissetmez. Zaten hiçbir şekilde uygulamada kesi yapılmaz. Uygulamada direkt olarak burundaki sorunlu bölgelere dolgu işlemi yapılır. Bu sayede burunda bulunan çökme, yamukluk ya da düzensizlik düzeltilir. Benzer şekilde uygulama sayesinde burnun ucunu kaldırmak da mümkün bir hale gelmektedir. Yani ameliyatsız burun estetiği sayesinde hasta hiçbir cerrahi müdahaleye maruz kalmadan burnunda istediği görüntüye acısız ve pratik bir şekilde sahip olur.

Ameliyatsız Burun Estetiği Sonrası

İşlem zaten oldukça kısa süren bir işlem olmaktadır. Dolayısıyla hasta herhangi bir şekilde vakit kaybetmez ve işlemin hemen ardından günlük hayatına geri dönebilir. Cerrahi müdahalenin aksine işlemin ardından hastanın yüzünde herhangi bir şişlik, morluk ya da ödem de meydana gelmez. Dolayısıyla hastanın iyileşmek için beklemesine ya da istirahat etmesine gerek olmamaktadır. Zaten hasta işlemin ardından direkt olarak sonucu da kendi gözleriyle görebilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mı?

Ameliyatsız burun estetiğinin diğer cerrahi müdahalelerden farkı ömür boyu kalan bir şey olmamasıdır. Yani bu işlemi yaptırdıktan sonra hayatınız boyunca o görüntü ile devam etmeniz mümkün olmaz. Ancak işlemin ne kadar süre burunda kalacağı kadar kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Uzmanlar bu dolgu işleminin ciltte kalması ile alakalı olarak ortalama altı ay ile iki yıl gibi bir süre vermektedir. Yani yalnızca on dakika süren bir işlemin iki yıl boyunca kalması bile oldukça etkili olabilmektedir. Aynı zamanda uygulama kalıcı bir estetik operasyon geçirme konusunda kararsızlık yaşayan kişilere de yardımcı olmaktadır. Çünkü hasta estetik operasyon öncesinde ameliyatsız burun estetiği yaptırarak gerçekten kalıcı bir burun estetiği isteyip istemediği konusunda da karara varabilir. Aynı zamanda bu uygulamanın bir diğer güzel yanı da hasta estetikli burnundan hoşlanmaz ise en geç iki yıl sonra bu görüntüden tamamen kurtulabilecektir. Fakat yine de tüm bu konular hakkında hasta en detaylı bilgiyi yine uzmanlardan almalı ve ona göre karar vermelidir. Aynı zamanda hasta kesinlikle tam olarak emin olmadığı ya da güvenmediği bir yere hiçbir şekilde müdahale yaptırmamalıdır. Bu ameliyatsız burun estetiği olsa bile hastanın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek bir takım etkiler bırakabilir.

Kimler Ameliyatsız Burun Estetiği Yaptırabilir?

 • Burnunda çok ciddi bir değişiklik istemeyen kişiler,
 • Burnunun ucu ile alakalı düşüklük şikayeti olan kişiler,
 • Burnunun normalden biraz daha kalkık olmasını isteyen kişiler,
 • Yüzüne yandan baktığında burnunun görüntüsünde şikayetçi olan ve bunu küçük dokunuşlar ile değiştirmek isteyen kişiler,
 • Cerrahi müdahaleler konusunda çekinceleri olan ve cerrahi müdahale yaptırmak istemeyen kişiler,
 • Cerrahi burun estetiği operasyonu yaptıracak ancak öncesinde sonuç ile alakalı bir deneme de yaptırmak isteyen kişiler ameliyatsız burun estetiği yaptırabilirler.

Ameliyatsız Burun Estetiğinin Avantajları

 • Ameliyatsız burun estetiği herhangi bir kesik uygulanmayan bir işlemdir. Bu yüzden de hasta hiçbir acı hissetmez ve hiçbir cerrahi komplikasyon ile karşı karşıya kalmaz.
 • Hastanın burnuna çok minik ama çok etkili dokunuşlar yapılarak oldukça farklı bir görünüm kazandırılabilir.
 • Estetik ameliyatlar kadar uzun sürmeyen bu işlem yalnızca on dakika sürmektedir ve çok pratiktir.
 • Ameliyatsız burun estetiği sayesinde burundaki eğrilik kamufle edilmekte ya da büyük oranda hafifletilmektedir.
 • Ameliyatsız burun estetiği ile dilenen şekilde burun ucu kaldırma işlemi yapılabilir.
 • Eğer hasta daha önce bir estetik ameliyat olmuş ise ancak bu ameliyatın sonucunda minik bir takım kusurlar ortaya çıkmış ise bu kusurlar ameliyatsız bir şekilde düzeltilir. Dolayısıyla hastanın yeniden bir ameliyat stresi yaşamasına gerek yoktur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.