Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Aspirin İle Sivilce Tedavisi

Günümüzde sivilce tedavisi ilaçların yanında doğal yöntemler de çokça uygulanır. Sivilce, bazen belirli dönemlerde belirli sebeplerden dolayı çıksa da hormon bozukluğu ya da bu tarz sorunlar olduğunda sürekli çıkabilir. Sadece ergenlik dönemlerinde değil her yaşta sivilce sorunu ile karşılaşılabilir. Cilt tipine göre de sivilce sorunun değişebilir. Sivilce için doğal tedavi yöntemlerinden birisi de aspirin ile tedavidir. Biz de bu yazımızda aspirin ile sivilce tedavisi konusuna değineceğiz.

Aspirinin Faydaları

119 Yıldır Hayatımızda Olan Aspirin Hakkında BilinmeyenlerMucize ilaç olarak da adlandırılan aspirinin birçok faydası vardır. Ağrı kesici özelliğe sahiptir ve özellikle baş ağrılarında sıkça kullanılır. Siyatik ağrıların azalmasını sağlar. Aspirin ayrıca kanı sulandırıcı özelliğe de sahiptir ve pıhtı oluşumunu da engeller. Regl zamanlarında da kullanılan aspirin reglden dolayı oluşan sancıların azalmasını sağlar. Migreni olan hastalarda semptonik tedavisinde de aspirin kullanılabilir. Aspirin iyi bir ateş düşürücüdür, ateşli hastalıklarda da kullanılır.

Mucize ilaç aspirinin sadece bunlara değil, cilde de birçok faydası vardır. Aspirinin kaşıntıyı azaltıcı etkisi olduğundan dolayı sivilceden ya da herhangi bir yaradan dolayı meydana gelen kaşıntıyı kesmede kullanılır. Aspirin her gün tüketildiği takdirde, uçukların azalmasını ve uçukların meydana geldiği bölgedeki iltihabın azalmasını sağlar. Böylece uçuğun daha kısa sürede geçmesini de sağlamış olur.

Aspirin siğillerin yok edilmesinde de kullanılır. Güneş yanıklarına iyi geldiği de belirlenmiştir. Cildin üzerinden güneşten dolayı oluşan su kabarcıklarının azalmasını geçmesini sağlar. Ayrıca cildin su toplamasını de önler.

Nasırların da tedavisinde aspirin kullanılabilir. Bunun için 5 adet aspirini toz haline getirerek limon suyu ve su ile karıştırın ve bu karışımı nasırlı bölge üzerine uygulayın, üzerini de bez ile örtün. Böylece nasırdan dolayı sertleşmiş olan bölge yumuşayacak ve tedavi süreci hızlanacaktır.

Aspirin, sivilcelerden dolayı tahriş olan cildin yatışmasını sağlar ve sivilce oluşumunu da önler. Eğer vücutta sivilce varsa bunların yok edilmesinde de aspirinden faydalanılır. Cildin yumuşamasını sağladığı için daha rahat hissettirir ve sivilcelerden dolayı yüzde ya da vücutta oluşacak olan lekeleri de önler. Cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

Aspirin ile Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sivilcelerin vücudumuzda yarattığı tek sorun verdiği kötü görünüm değildir, sivilce geçtikten sonra vücutta iz kalıp kalmayacağı da önemlidir. Bu sorunlarla karşı karşıya kalmamak için yapılabilecek en iyi işlem sivilcenin çıkmasını önlemektir. Doğru cilt bakımı ile bu gerçekleştirilebilir. Sivilce oluşumunu önleyen ve sivilceden dolayı tahriş olan cildi yenileyen yöntemlerden birisi de aspirin maskesi kullanmaktır.

Aspirin ile sivilce tedavisi çok kullanılan yöntemlerden birisidir. Yapımı oldukça kolay olduğundan dolayı kullanımı yaygındır. Aspirin ile sivilce tedavisinde gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

  • 5 adet aspirin.
  • 1 yemek kaşığı ılık su.
  • Bal ya da sade yoğurt. (İsteğe bağlı olarak kullanılabilir.)

Aspirin ile sivilce tedavisinde kullanılacak olan malzemeler bu şekildedir. İlk olarak aspirinleri bir kap içerisinde ezmek suretiyle toz haline getirilir. Daha sonra ise yavaş yavaş su ekleyerek karıştırılır. Bu karışımın yumuşak krem kıvamına gelmesi gerektiği için iyice karıştırılmalıdır. Eğer Aspirin ile sivilce tedavisinde aspirinli suyun kıvamının daha da yoğun olmasını isterseniz içerisine bal ya da yoğurt da ekleyebilirsiniz.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz Aspirin ile sivilce tedavisi karışımını hazırlarken karışımın içine 1 yarım limonun çıkarılmış suyunu da ekleyebilirsiniz. Limon suyu, yüzdeki fazla yağı aldığından dolayı daha sağlam bir iyileşme yapacaktır.

Aspirin ile Sivilce Tedavisi Nasıl Uygulanır?


Aspirin ile sivilce tedavisinde karışımın hazırlanması gibi uygulanması da önemlidir. Hazırladığınız karışımı özellikle sivilcelerin bol olduğu kesimlere sürerek iyice yedirin. Eğer göğüs bölgenizde sivilce oluşumu varsa oraya da bu karışımı uygulayabilirsiniz. Aspirin ile sivilce tedavisinde maskenin cildinize işlemesi için yaklaşık 15 dakika boyunca beklemeniz gerekir. Maske kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ile iyice yıkayın.

Aspirin ile sivilce tedavisinde bu maskeyi haftada 1 kere uygulayabilirsiniz. Eğer çok sivilceli bir cilde sahipseniz haftada 2 kere de uygulayabilirsiniz.

Aspirin ile sivilce tedavisinde önemli olan bir diğer nokta da kişinin aspirine alerjisi olup olmadığıdır. Eğer aspirin alerjiniz varsa cildinizde kızarıklar oluşabilir ve kaşıntı olabilir. Bu yüzden aspirin alerjiniz olduğunu anladığınız takdirde bu maskeyi kullanmayı bırakmalısınız. Aspirin alerjinizin olup olmadığını anlamak için cildinizin küçük bir yerinde ilk uygulamayı yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.