Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Hem kendimizi rahat hissetmemiz için hem de yaz aylarında giydiğimiz kıyafetlerden dolayı bacak bakımı oldukça önemlidir. Yaptığımız egzersizlerle ve beslenmemizle bacaklarımızın sıkılaşmasını bir şekilde sağlasak da bu bazen yeterli olmamaktadır. İşte böyle durumlarda da bitkisel yağlar devreye girmektedir. Bu yazımızda bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağları inceleyeceğiz.

Aşırı bir şekilde kilo alıp verdiğinizde ya da hareketsiz kaldığınızda bacaklarınızda sarkmalar oluşabilir ve bu da kötü bir görüntü oluşmasına neden olur. Düzenli olarak uygulayacağınız bitkisel yağlar ve bakım kürleri sayesinde bu sarkmaları engelleyebilir ve bacaklarınızın sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz. Bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağların kullanımının yanında bacak egzersizleri de yapmalısınız. Bu egzersizler sayesinde hem kaslarınızın güçlenecek hem de sarkmalar ve kötü görüntüler engellenecektir. Şimdi bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağların hangileri olduğuna bakalım.

Bacak Sıkılaştırmak İçin Kullanılabilecek Bitkisel Yağlar

1. Bacak Sıkılaştırma İçin Portakal Yağı

Portakal yağı bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağlardan bir tanesidir. Oldukça güzel kokusu sayesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Portakal yağını bacaklarınıza yavaş hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Eğer etkili bir çözüm istiyorsanız bu uygulamayı düzenli olarak yapmalısınız.

2. Bacak Sıkılaştırma İçin Lavanta Yağı

Bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağlardan bir diğeri de lavanta yağıdır. Eğer bacak sarkmalarınıza hızlı ve etkili bir çözüm istiyorsanız lavanta yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Lavanta yağını, banyodan sonra masaj hareketleri ile bacağınıza uygulayabilirsiniz. Eğer olumlu bir sonuç istiyorsanız bu yağı düzenli olarak kullanmalısınız.

3. Bacak Sıkılaştırma İçin Kekik Yağı

Kekiğin yakıcı bir etkisi vardır, bu yüzden ilk defa uygulasanız bile etkisini kolaylıkla hissedebilirsiniz. Banyodan sonra bir miktar kekik yağını bacaklarınıza uygulayın. Böylece bacaklarınız hem rahatlayacak hem de sıkılaşacaktır.

4. Bacak Sıkılaştırma İçin Biberiye Yağı

Bu yağın kullanımı önemli olup az miktarda kullanılması gerekmektedir. Biberiye yağı sadece bacak sıkılaştırıcı olarak değil, bacağınızı inceltmek için de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

5. Bacak Sıkılaştırma İçin Keten Tohumu Yağı

Bu yağı haftada birkaç kez kullanabilirsiniz. Keten tohumu yağını özellikle sporcular kullanmaktadır. Eğer bacaklarınızın formda ve sağlıklı gözükmesini istiyorsanız keten tohumu yağını her hafta uygulayabilirsiniz.

6. Bacak Sıkılaştırma İçin Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı meyvesi ve yağı güzellik için sıkça kullanılmaktadır. Peeling için de kullanılabilir. Bacaklarınızın daha güzel bir görünüm kazanması ve sıkılaşması için kayısı çekirdeği yağını masaj olarak bacağınıza uygulayabilirsiniz. Ayrıca bunların yanında pürüzsüz bir görünüm de kazandıracaktır.

7. Bacak Sıkılaştırma İçin Yosun Yağı

Yosun yağı, selülit tedavisinde kullanılan bir yağ çeşididir. Buna ek olarak masaj ile düzenli olarak kullanıldığında bacak sıkılaştırıcı bitkisel yağlardan birisi de olabilmektedir.

8. Bacak Sıkılaştırma İçin Kakao Yağı

Bunun için ilk olarak kakao yağını benmari usulü eritin ve bu şekilde bacağınıza masaj yaparak uygulayın. Kakao yağı içinde bulunan maddeler ile bacaklarınızı sıkılaştırır ve çatlakların azalmasını sağlar. Kakao yağını bir hafta üç defa uygulayabilirsiniz.

9. Bacak Sıkılaştırma İçin Greyfurt Yağı

Greyfurt yapısındakilerden dolayı inceltme özelliğine sahiptir. Bacaklarınıza düzenli olarak uygularsanız bir süre sonra yağları yakacak ve incelmesini sağlayacaktır.

10. Bacak Sıkılaştırma İçin Çilek Yağı

çilek kivi ve portakal suyu

Çilek yağı, sıkılaştırıcı özelliğe sahip olan bitkisel yağlardandır. Düzenli olarak da uygulandığında bacaklarda kadifemsi bir görünüm kazandırır ve bacakların sıkılaşmasını sağlar.

11. Bacak Sıkılaştırma İçin Bitkisel Yağ Karışımları

Bacak sıkılaştırma için yağları tek tek kullanabileceğiniz gibi karışım olarak da uygulayabilirsiniz. Bu şifalı yağlar hem bacakları inceltir hem de sıkılaştırarak güzel bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu yağları kullanmak hem kolay hem de ucuzdur. Bu yüzden rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Bu karışım için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

  • 50 mililitre lahana yağı.
  • 25 mililitre yosun yağı.
  • 25 mililitre kakao yağı.

Bu karışım için ilk olarak tüm malzemeleri bir kapta iyice karıştırın. Bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın ve uyguladığınız bölgeyi streç film ile sararak iki saat boyunca bekletin. İki saatin sonunda ılık su ile yağ sürdüğünüz bacağınızı temizleyin. Eğer bu uygulamayı düzenli olarak yaparsanız bir süre sonra bacaklarınızın inceldiğini ve güzel bir görünüm aldığını göreceksiniz.

 

12. Bacak Sıkılaştırma İçin Yumurta Maskesi

Yumurta, yapısında bulunan maddeler sayesinde bacak sıkılaştırmada sıklıkla kullanılmaktadır. Yumurta akı, gözenekleri küçültür ve toparlayıp pürüzsüz bir hal almasını sağlar. Bu özelliklerden dolayı yumurta güzellik tedavilerinde başvurulan bir yöntemdir. Bunun için yumurtanın akını bir kapta çırpın ve bacaklarınıza sürün. 20 dakika boyunca bekledikten sonra temiz su ile yıkayın. Eğer olumlu sonuçlar görmek istiyorsanız bu uygulamayı her hafta yapmalısınız.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.