Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Bisiklet Sürerek Zayıflama Yöntemi

Sağlıklı ve doğal yollarla zayıflamak için en faydalı yöntemlerden bir tanesi de bisiklete binerek zayıflama yöntemidir. Bisiklet bacak kaslarınızın yanı sıra sırt ve kol kaslarınızı da çalıştırır. Hem fazla kilolardan kurtulmak hem de daha sağlıklı bir bedene sahip olmak için bisiklet sürme alışkanlığı kazanabilirsiniz.

Bisikletin Zayıflamaya Katkısı

Yapılan son araştırmalar uygun tempo ile yeteri kadar bisiklet süren kişilerin 500 ila 1000 kalori yaktığını ortaya koymuştur. Diğer kardiyo tabanlı sporlar ile kıyasladığımız zaman daha kolay aşamalara sahip olan bisiklet binme sporunun zayıflamaya olan katkısı diğer sporlardan hiç de aşağıda değil. Araştırma sonuçlarına göre 1 ay süresince düzenli bir biçimde her gün 1 saat bisiklet sürüldüğü taktirde, normal bir beslenme düzenine sahipseniz ay sonunda yaklaşık 3 kilo verme şansına sahipsiniz.

Normal Bisiklet ile Zayıflama Yöntemi

Eğer yaşadığınız çevre ve oturduğunuz mahalle coğrafi koşulları ve fiziki şartlar itibariyle bisiklet sürmeye elverişli ise boş vakitlerinizde mahalle içerisinde bisiklet ile turlar atarak hem temiz hava almış olursunuz hem de sporunuzu gerçekleştirmiş olursunuz. Dışarıda bisiklet sürme sadece zayıflamaya katkı sağlamaz aynı zamanda dikkat artırmaya, vücudun denge seviyesini üst noktalara taşımaya, vücuttaki diğer kasları güçlendirmeye de pozitif etki eder. Normal bisiklet kullanacak imkanı olmayan kişiler ise zayıflamak için ev içerisinde eliptik bisikletler ya da kondisyon bisikletleri yardımı ile zayıflamayı tercih ederler.

Evde Eliptik Bisiklet ile Zayıflama Yöntemi

Bisiklet sürmek son derece eğlenceli ve yararlı bir spor olduğu halde şehir şartları ve bazı engeller yüzünden bu sporu dışarıda gerçekleştiremiyoruz. Hem zaman eksikliği hem de dış etmenler yüzünden bisiklet kullanamayanlar için bisiklete binerek zayıflama yöntemi olarak eliptik bisiklet tavsiye ediliyor. Birçok büyük marka tarafından ev içerisinde binmeye uygun olarak tasarlanan ve günümüzde daha uygun fiyatlara satın alabileceğiniz eliptik bisikletler bulunuyor.

Eliptik bisikleti evine alan kişiler bir süre sonra aletin yüzüne bakmadıkları için mümkün oldukça eliptik bisikletinizi gözle görülür, evin çok vakit geçirilen alanlarından birine yerleştirmeniz tavsiye edilir. Salon, mutfak gibi alanlarda yeteri kadar yer varsa eliptik bisikleti koymanız halinde hem bir süre sonra aleti unutmanız engellenecek hem de işleriniz bitince aleti gördüğünüz an daha kolay motive olup spora başlayacaksınız.

Televizyon izlerken bile eliptik bisikletinize binerek sporunuzu yapabilir, düzenli kullanım ile zayıflama konusunda ilk sonuçları alabilirsiniz.

Eliptik bisikletin yer alacağı alan ile ilgili dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi de bu alanın kolay bir biçimde havalandırmaya müsait olup temiz hava akışının olduğu bir ortamda bulunmasıdır. Bu sayede eliptik bisikletin bünyenize sağlayacağı katkı maksimum seviyeye çekilir, sporun yaratması muhtemel negatif etkiler azalır.

Eliptik bisiklet ile zayıflama yöntemi kasların gelişimi, kilo verme gibi katkıların yanı sıra fit görüntüye sahip bir vücuda sahip olma ve vücudun daha sıkı bir hal almasına katkı sağlama gibi faydalara da sahiptir.

Kondisyon Bisikleti ile Zayıflama Yöntemi

Kondisyon bisikleti ile zayıflama yöntemini sorunsuz gerçekleştirmek için aleti en doğru biçimde kullanmak çok önemlidir. Alet doğru kullanılmazsa, özellikle bacağın alt kısmının arka bölgelerinde, bölgesel kas oluşumu gereğinden fazla gerçekleşebilir.

Kondisyon bisikleti ile spora başlamadan evvel ısınma hareketlerini gerçekleştirmenizde fayda var. Daha sonra 15 dakikalık bisiklet sürme periyodunun ardından 5 dakika boyunca bazı farklı egzersizler (yürüme, esneme vb.) ve bunun sonrasında yeniden 15 dakikalık bisiklet binme şeklinde setler yaratabilir ve vücudunuzu ani hareketler neticesinde zorlamamış ve sakatlığa sebebiyet vermemiş olursunuz.

Yukarıdaki anlatıma uygun 3 set gerçekleştirdikten sonra günlük işlerinize devam edip birkaç saat geçirin ve daha sonra yeni bir 3 setlik kondisyon bisikleti egzersizi uygulayabilirsiniz. En çok kaloriyi kasları çok zorlamadan yakmanın en kolay ve sağlıklı yolu olarak bu metot tavsiye edilir.

Bisiklet Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Zayıflamak için bisiklet ile spor yapmayı tercih edenlerin dikkat etmesi gereken noktalar da bulunuyor. Bu konudaki önemli maddelerden bir tanesi de midenin çok dolu olduğu durumlarda bisiklet sürmekten kaçınmaktır. Bisiklet sürmeye başlamadan evvel en çok 30 dakika önce hafif bir şeyler yemiş olursanız yakılan kalori miktarının artmasını sağlayabilirsiniz.

İnsan vücudunun en hızlı ve en rahat çalıştığı zaman dilimleri sabahın erken saatleri olduğu için işe ya da okula gitmeden önce, ev hanımı iseniz ev işlerinize başlamadan evvel 45-60 dakika arası bisiklet sürebilir ve bunun ardından alacağınız ılık bir duş ile gün boyunca ihtiyaç duyacağınız enerjiyi depolayarak kendinizi daha dinç, daha enerjik hissedebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.