Yaz mevsimi yaklaştıkça özellikle kış aylarında dikkat edilmemesi yüzünden gelen fazla kilolar da can sıkıcı olmaya başlıyor. Bu yüzden her yaz öncesi insanlarda bir zayıflama telaşı yaşanır. Birçok yöntem içerisinde kısa süreli belki de hemen hemen hepsi denenir, bazen sonuç alınır bazen ise maalesef alınamaz. Oysa aslında zayıflamak o kadar da zor değildir. Öncelikle kesinlikle beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca düzenli egzersiz yapmak da hem kilo vermeye hem de daha sıkı bir vücuda kavuşmaya yardımcı olur. Aynı zamanda fazla yağlı ve kalorili gıdaların da tüketiminden tümüyle vazgeçmek gerekir. Çünkü sağlıksız beslenme zayıflamanın önündeki en büyük engeldir. Yine de hatırlatmamızda fayda bulunan bir konu var. Piyasada pek çok zayıflama yöntemi duyabilirsiniz. Bunlardan bazıları maalesef ki oldukça sağlıksız yöntemler olabiliyor. Birtakım ilaçlar ve zararlı gıdalar hem sağlıklı şekilde zayıflamanıza yardımcı olmaz hem de vücudunuzda başka birtakım ciddi rahatsızlıklara yol açabilir. Bu yüzden bu tip önerilere doktorunuzun tavsiyesi olmadan kesinlikle inanmamanızı tavsiye ederiz. Zayıflamak her zaman sizin elinizdedir eğer bu konuyla ilgili bir rahatsızlığınız yok ise. Bu yüzden önce zayıflayacağınıza inanmalı ardından da zayıflamak için bazı yöntemleri uygulamalısınız. Bu yöntemler hem yaz üstü güzel bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olacak hem de daha sağlıklı bir bünyeniz olmasını sağlayacak. Zayıflamak için uygulayabileceğiniz pek çok bitkisel yöntem de bulunuyor. Bu yöntemler ile doğal yoldan sağlıklı bir şekilde zayıflayabilir ve ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Ancak zayıflamak isteyenlerin düştüğü en büyük yanılgı hemen yanıt almak istemeleridir. Oysa sağlıklı bir şekilde zayıflamak için kendinize mutlaka birkaç ay zaman vermeniz gerekir.

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

1.Limon Suyu ve Bal Karışımı

limon-bal-71

Öncelikle sağlıklı bir şekilde ve doğal yoldan zayıflamak için kesinlikle metabolizmanızı çalıştırmanız gerekiyor. Metabolizmanızın hızlı çalışmasıyla hem sindirim sistemi hızlı bir şekilde çalışacak hem de yağ yakımı gerçekleşebilecektir. Bunun olabilmesi için limon suyu ile balın karışımı yönteminden faydalanmanız mümkün. Bir bardak suyun içerisine iki çay kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı bal ilave ederek bu karışımı her sabah aç karnına içebilirsiniz. Bu yöntem oldukça sağlıklı ve bitkisel bir zayıflama yöntemidir.

2.Nane Kürü

nane

Nane aslında çok eski zamanlardan beri bitkisel yöntemlerle zayıflamak için kullanılan bir bitki. Bu yüzden eğer siz de bitkisel yollardan zayıflamak ve yaza fit girmek istiyorsanız nane kürünü deneyebilirsiniz. Nane, hatta nane kokusu bile insanda tokluk hissi yaratmaya yardımcı oluyor. Bu yüzden de kilo almanıza sebep olan sürekli aç hissetme durumunu ortadan kaldırıyor. Şimdi size bu özel nane kürünün tarifini veriyoruz. Bir adet domates ve bir adet yeşil biberi büyük parçalar halinde doğrayın. İçerisine bir demet taze nane yaprağı ekleyin ve hepsini karıştırın. Dilerseniz içine tercihe göre tuz veya kişniş de ilave edebilirsiniz. Bu karışımı gün içinde öğün aralarında düzenli olarak tüketebilirsiniz. Böylece açlık hissinizin ortadan kalkabildiğini göreceksiniz.

3.Baharat Kullanımı ve Baharat Karışımları

baharat

Vücudunuzun metabolizmasının düzenli bir şekilde çalışmaması kilo almanızın en önemli nedenlerinden bir tanesi. Çünkü metabolizma doğru ve düzenli bir şekilde çalışmadığında, vücuttaki zararlı toksinler vücuttan kolay bir şekilde atılamaz. Bunun sonucunda da vücudunuzda istemediğiniz yağlanmalar ortaya çıkar. Bunun önüne geçmek için kesinlikle metabolizmanızı doğru bir şekilde çalıştıracak birtakım bitkisel yöntemleri denemeniz ve ona göre beslenmeniz gerekir. Baharatlar metabolizmanın doğru ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına oldukça yardımcı olan gıdalardır. Bu yüzden baharatları yemeklerinizde sıklıkla kullanmanızı öneririz. Bunun yanı sıra bazı baharatlar ile yapılan karışımlar da yine metabolizmanızın düzenli ve sağlıklı bir şekilde çalışmasına katkı sağlayacaktır. Şimdi size baharatlar ile hazırlayacağınız pratik bir karışımın tarifini verelim. Beş çay kaşığı kişniş tohumunu, bir çay kaşığı çemen tohumunu, bir adet büyük defne yaprağını, yarım çay kaşığı kadar kimyon tohumunu, yarım çay kaşığı kadar mantar tohumunu ve beş tane karanfili bir kaba koyup iyice karıştırın. Karışım toz haline gelene kadar karıştırmaya devam edin. Elde ettiğiniz toz karışımı bir kavanoza aktarın. Son olarak iki çay kaşığı zerdeçal tozunu da ilave edip tekrar karıştırın. Hazırladığınız yemeklerin içerisine bu tozdan yarım çay kaşığı ya da bir çay kaşığı kadar düzenli olarak ilave edin.