Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Boyun Kırışıklıkları İçin Maske

Yaşın ilerlemesi ile beraber genel vücut sağlığı değişebildiği gibi cilt de bundan nasibini almaya başlar. Özellikle ileri yaşlarda boyun bölgesinde gözle görülür kırışıklıklar olur. Bunu önlemek kişinin özgüveni ve kendini iyi hissetmesi açısından oldukça önemlidir. Ancak bu kırışıklıklar genellikle vücudumuzda bazı şeylerin eskisi gibi gitmediğinin ve bazı maddelerin yeteri kadar üretilmediğinin habercisi olur. Bu nedenle böyle durumlar için maske ya da benzeri uygulamalar ile vücuda ve cilde bazı takviyeler yapılması gerekir. İşte boyun kırışıklıkları için maske de bunlardan bir tanesi. Eğer yaşa bağlı boyun bölgenizde kırışıklıklar oluşmaya başladıysa ve bunlar artık sizi çok rahatsız ediyorsa boyun bölgenize bu maskeyi düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Ancak yine de unutmamak gerekir ki hiçbir zaman cilt 18 yaşındaki görüntüsüne geri dönemez.

Boyun Kırışıklıkları Maskesi Nedir?

Boyun kırışıklıklarını gidermek için genellikle cerrahi yani estetik müdahalelere ihtiyaç duyulur. Her ne kadar bu yöntem oldukça etkili olsa da bazı insanlar böyle bir cerrahi dokunuşu istemeyebilir. İşte bu gibi durumlar için etkili olan ve boyun kırışıklıklarını gideren maskeye uygulanabilir. Bu maske tamamen doğal ürünler ile hazırlandığı için ve tamamen ev ortamında uygulandığı için herhangi bir yan etkisi ya da zorlayıcı durumu olmaz. O nedenle güzelleşme ve gençleşme konusunda doğal yöntemler arayanlar için ideal bir maske olduğunu söylemek mümkün.

Boyun Kırışıklıkları İçin Maske Nasıl Yapılır?

1. Boyun Kırışıklıkları İçin Muz Maskesi

Muz hem çok sağlıklı bir besin maddesi hem de cildimize gergin görünümünü kazanmak için çok etkili bir meyve. O yüzden muz ile yapılan bu maske işinize çok yarayabilir.

Malzemeler:

  • 1 adet orta boy muz
  • 2 çay kaşığı kadar gül suyu

Hazırlanışı:

  1. 1 adet orta boy muzu bir kabın içinde kaşığın tersini kullanarak iyice ezin.
  2. Muzun içine 2 çay kaşığı kadar gül suyunu ilave edin.
  3. Tüm malzemeleri homojen bir kıvam alıncaya kadar iyice karıştırın.

2. Boyun Kırışıklıkları İçin Gliserin ve Bal Maskesi

Bu maske sayesinde hem var olan kırışıklıklarınızın iyileşmesi sağlanır hem de yeni kırışıklıkların oluşmasının önüne geçilmiş olur.

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı kadar gliserin
  • 1 yemek kaşığı kadar doğal bal

Hazırlanışı:

  1. 1 yemek kaşığı kadar gliserini bir kabın içine koyun ve iyice ezin.
  2. Ardından bu karışımın için 1 yemek kaşığı kadar doğal balı ilave edin.
  3. Tüm malzemeleri iyice birbirine geçene kadar karıştırın.

Boyun Kırışıklıkları İçin Maske Kullanımı

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki bu maskelerin bir kez uygulamanız size bir şey kazandırmayacaktır. Tam olarak etkisini görebilmek için düzenli olarak uygulamanız gerekir. Aksi takdirde bu maskeden hiçbir sonuç alamazsınız.

Boyun kırışıklıkları için muz maskesini cildinize masaj yaparak uyguladıktan sonra cildinizde 30 dakika boyunca bekletmeniz gerekiyor. Sonrasında cildinizi bol soğuk ile yıkayabilirsiniz.

Ancak boyun kırışıklıkları için gliserin ve bal maskesinin cildinizde biraz daha uzun bir süre kalması gerekiyor. Bu maskeyi yine aynı şekilde cildinizi gerdirerek uyguladıktan sonra bir gece boyunca cildinizde tutmalısınız. Bunun için bu maskeyi hemen yatmadan önce uygulayıp sabah da çıkartabilirsiniz. Sabah olduğunda yine aynı şekilde bol su ile bu maskeyi cildinizden temizleyebilirsiniz.

Her iki maskeyi de haftada bir kez cildinize uygulamanızı tavsiye ederiz. Ancak bu uygulamayı düzenli olarak her hafta yapmanızda fayda var. Bu işlemi düzenli olarak yapmanız halinde kırışıklıklarınız her geçen gün azalacak ve cildiniz çok daha genç bir görünüme kavuşmaya başlayacak. Ancak bu maskeyi uygularken bir yandan da hem beslenmenize, hem egzersizlerinize, hem su tüketiminize hem de düzenli nemlendirici krem kullanmanıza dikkat etmeniz gerekiyor.

Boyun Kırışıklıkları İçin Maskenin Faydaları

1. Muzun Cilde Faydaları

Muzun içerisinde bol miktarda A vitamini, B vitamini, E vitamini ve potasyum bulunur. Bu yüzden muz vücudumuzdaki serbest radikaller ile mücadele etmek bakımından oldukça etkili bir besin maddesi. Muzun cildimize en büyük faydalarından bir tanesi cildimizdeki kırışıklıkları azaltmak ve o ince çizgileri ortadan kaldırmak. Benzer şekilde muz sayesinde cildimizde bulunan lekeler de en aza indirilebilir. Bunun yanı sıra muzu cilt maskesi olarak kullanabileceğiniz gibi direkt olarak tüketerek de faydalarını görebilirsiniz.

2. Gül Suyunun Cilde Faydaları

Bazılarının kokusunu çok sevdiği bazılarının da hiç hoşlanmadığı gül suyu cilde olan faydaları yüzünden özellikle kozmetik sektöründe sıklıkla kullanılan bir madde. Cilt yüzeyinde oluşan kızarıklıkların ortadan kaldırılmasında gül suyu oldukça etkili oluyor. Genellikle farklı ürünlerin kullanımından dolayı hassas ciltlerde oluşan bu kızarıklıklar gül suyu ile ortadan kaldırılabilir. Gül suyu ayrıca sivilceler üzerinde de oldukça etkili olan bir madde. Bu nedenle cilt temizleme ürünü olan gül suyunu tercih edenlerin sayısı hiç de az değil.

Eğer cildiniz çok mat bir görünüme sahip ise ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız yine gül suyunu tercih edebilirsiniz. Cildinizi gül suyu ile düzenli olarak temizlemeye başladığınızda bir süre sonra cildinizin parlak bir görünüme kavuşmaya başladığını göreceksiniz.

Siyah nokta oluşumunun da önüne geçen gül suyu, tıkanmış ve nefes alamayan cildin üst tabakasını temizleme konusunda da oldukça faydalı. Bu sayede ciltteki tüm gözenekler çok rahat bir şekilde açılmaya başlıyor. Ayrıca gül suyu sayesinde cildimizin yağ dengesini korumamız da mümkün.

3. Gliserinin Cilde Faydaları

Cilt bakım ürünlerinin bir numaralı maddesi olan gliserin, cildi hem nemlendiriyor hem de ciltteki çatlakların doldurulmasını sağlıyor. Üstelik gliserin cildin daha fazla yıpranmasının da önüne geçiyor. Yani bir nevi cildi koruyucu bir işlev üstleniyor.

Aynı zamanda gliserin sayesinde cildin su seviyesi de istenilen seviyeye ulaşıyor. Bu sayede cilt çok daha sağlıklı ve çok daha genç bir görünüme kavuşuyor. Bilindiği üzere yaşın ilerlemesi ile beraber cildin nemliliği de bozulmaya başlıyor. Böyle bir durumda ciltte hem kızarıklık hem de kırışıklık meydana gelir. İşte bunu önlemek için cilde nemlilik kazandıran gliserin çok etkili bir madde. Gliserin ile hem ciltteki kırışıklıklar ve çatlaklar gideriliyor hem de cilt çok daha yumuşak bir hale geliyor.

4. Balın Cilde Faydaları

Bal cilt için adeta vazgeçilmez bir besin maddesi. Fakat yalnızca tüketirken değil maske yaparken de doğal bal kullanmaya özen göstermek gerekiyor. Bal sayesinde cilt eski nemliliğini kazanmaya başlıyor, çok daha pürüzsüz bir görünüme sahip oluyor, ciltteki sorunları onarıyor, daha esnek ve daha canlı bir hale geliyor, çatlakları iyileştiriyor, lekeleri ortadan kaldırıyor, soluk görüntüyü ortadan kaldırıp cildi daha canlı bir renge sokuyor ve yaşlanma etkileri ile kırışıklıkları gideriyor.

Boyun Kırışıklıkları İçin Maskenin Zararları

Her iki cilt maskesinde de herhangi bir kimyasal madde kullanılmıyor. Bu nedenle tamamen doğal maddeler ile yapılan bu maskelerin cildiniz için herhangi bir zararı olmuyor. Ancak bu maskeleri uygulamadan önce cildinizin bala, gliserine, gül suyuna ya da muza karşı bir alerjisi olup olmadığını test etmeniz gerekir. Aksi takdirde cildinizde alerjik belirtiler ortaya çıkabilir. Eğer böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız hiç vakit kaybetmeden bir doktora başvurmalısınız.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.