Özellikle yaz tatilinin yaklaşmasıyla şu dönemlerde herkeste bir zayıflama telaşı başladı. Herkes kış boyunca alınan kiloların gidilecek tatile ya da etkinliğe kadar bir an önce verilmesini istiyor. Ancak bu maalesef ki sihirli değnek dokunmuş gibi bir anda ve siz hiçbir şey yapmadan olmuyor. Kısa sürede kilo vermek isteseniz de bu kısa süre içerisinde fazlaca çabalamanız gerekiyor. Sürekli kilo almanıza sebep olan şeyler aslında hareketsizlik, metabolizma çalışmaması ve yanlış beslenme. Eğer sürekli bu yanlış yaşam ve beslenme tarzına sahipseniz kilo almanız ve kilo verememeniz kaçınılmaz oluyor maalesef ki. Tüm bunları değiştirirseniz çabuk bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz, kısa sürede zayıflattığı iddia edilen birtakım ilaçları ve sağlıksız yiyecekleri tüketmemeniz. Eğer doktorunuzun tavsiyesi ve onayı yoksa kesinlikle bu yöntemlere yönelmemelisiniz. Çünkü bunlar hem kilo vermenizi sağlamaz hem de vücudunuzda ciddi anlamda başka sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Bu konuda çok dikkatli olmalı ve de kısa sürede zayıflamak uğruna sağlığınızı ve canınızı tehlikeye atmamalısınız. Şimdi eğer kısa bir sürede zayıflamak istiyorsanız uygulayabileceğiniz çabuk zayıflama yöntemlerini inceleyelim.

Çabuk Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

1.Akşam Yemeğine Dikkat Etmek

4. Çılgınlar gibi acıkmak ve yemek için her fırsatı değerlendirmek

Aslında bilindiği üzere akşam yemeği en çok dikkat edilmesi gereken ve en hafif şekilde geçirilmesi gereken bir öğündür. Ancak maalesef ki ülkemizde, Türk mutfağı ve geleneksel alışkanlıklarımız nedeniyle akşam yemekleri en ağır yemeklerin tüketildiği öğün oluyor. Bu da tabii ki fazla kiloya, hazımsızlığa ve metabolizmanın yavaşlamasına neden oluyor. Bu yüzden akşam yemeklerine çok dikkat edilmeli. Özellikle akşam yemekleri çok hafif yiyeceklerle geçiştirilmeli. Normalde yediğiniz ağır ve fazlasıyla doyurucu yemekleri bir süreliğine unutmalısınız. Aynı zamanda normalde akşam yemeği yediğiniz vakitten biraz daha erken bir vakitte akşam yemeği yemeye gayret edin. Böylece uyku saatine kadar tükettiğiniz yiyeceklerin metabolizmanız tarafından sindirilmesine daha çok şans tanımış olursunuz.

2.Şekerli Yiyeceklerden Uzak Durmak

seker1680x1120

Eğer çabuk bir şekilde zayıflamak istiyorsanız, kesinlikle şekeri tamamen ortadan kaldırmalısınız. Özellikle ülkemizde insanların yemeklerden sonra tatlı tüketmek gibi yaygın bir alışkanlığı vardır. Bunu kesinlikle yapmamalısınız, bu en zararlı hareketlerden bir tanesidir. Bunun haricinde de tükettiğiniz tüm şekerli yiyecekleri de tamamen hayatınızdan çıkarmalısınız. Eğer bunu yaparsanız, bir anda ne kadar büyük bir fark yaşadığınızı göreceksiniz. Şeker ve şekerli tatlılar gerçekten de kilo vermenin ve zayıflamanın önündeki en büyük engellerden bir tanesi.

3.Tüketilen İçeceklere Dikkat Etmek

İçkinin Zararları

Öncelikle gerçekten tükettiğiniz içeceklerin kilonuz üzerinde büyük bir etkisi olduğunu söylemeliyiz. Her ne kadar gıda gibi tüketilmediği için içeceklerin sanki fazla kilo aldırmadığı düşünülse de bu kesinlikle çok büyük bir yanılgıdır. Bu yüzden örnek olarak alkol kesinlikle vücudunuzda fazla bir şekilde yağlanmaya neden olur. Eğer çabuk bir şekilde zayıflamak istiyorsanız alkolü de hayatınızdan çıkarmalı ya da en düşük kalorili alkol çeşitlerinden çok az miktarda tüketmelisiniz. Alkolün yanı sıra asitli ve şekerli içecekler de zayıflamanıza büyük engel olur. Hızlı kilo vermeye çalışırken kesinlikle bunları tüketmeyi de bırakmalısınız.

4.Bol Bol Su Tüketmek

su

Su hızlı bir şekilde zayıflamak isteyenlerin en büyük yardımcısıdır. Eğer her gün düzenli bir şekilde ve bol miktarda (vücudunuzun bir gün içinde ihtiyaç duyduğu miktar kadar) su tüketirseniz zayıflamanıza ne kadar kısa sürede yardımcı olduğunu kendi gözlerinizle görebilirsiniz. Su sayesinde vücudunuzdaki yağa dönüşmesi muhtemel atıklar kolayca dışarı atılabilecektir. Bu nedenle çabuk zayıflama yöntemleri arasında bol bol su içmek kesinlikle çok ama çok önemli bir yere sahiptir. Bu maddeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

5.Düzenli Egzersiz Yapmak

spor

Çabuk zayıflama yöntemlerini uygulayarak beslenmenize dikkat ederken bu yöntemleri düzenli egzersiz yöntemiyle de kesinlikle desteklemelisiniz. Eğer sağlıklı ve az kalorili beslenmenin yanına bir de her gün belirli bir miktar (aşırı miktarda kesinlikle yapılmamalı) egzersiz yaparsanız zayıflamanız kesinlikle hızlanacaktır. Bu sayede de ideal kilonuza ve kavuşmak istediğiniz görüntüye çok daha çabuk bir şekilde sahip olabileceksiniz. Egzersiz konusunda illa bir spor salonuna gitmeniz şart değildir. Evinizde de birtakım basit egzersizler ile vücudunuzu çalıştırmanız da oldukça etkili olacaktır. Çünkü kilo vermenin önündeki engellerden bir diğeri ise hareketsizliktir.