Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Cinsel Güce İyi Gelen Yiyecekler

Cinsellik sadece bedensel bir faaliyet değil, birbirini seven ve arzulayan iki kişi arasında yaşanan çok özel bir paylaşımdır. Eşlerin cinselliğe bakışları, birbirlerine karşı hissettikleri, o anki ruh halleri, ilişki sırasında birbirlerine karşı davranış biçimleri gibi pek çok etkene bağlı olarak taraflara haz verir ya da bir işkence halini alabilir. Sağlıklı bir ilişki, sağlıklı bir cinsel ilişkiyle mümkündür. Cinsel ilişkiden önce rahatlamak ve gevşemek çok önemlidir. Bunun için bir takım gevşeme ve nefes egzersizleri uygulanabilir. Olumsuz düşünceleri bir kenara bırakmalı, o ana odaklanmalı ve zevk almanın yolları aranmalıdır. Eşlerin birbirleriyle konuşmaları, nelerden hoşlanıp nelerden hoşlanmadıklarını rahatça ifade edebilmeleri de çok faydalı olur.

Sağlıklı bir cinsel ilişkide olması gereken, eşlerden her ikisinin de ilişkiden zevk almasıdır. Eşlerin dikkatlerini birbirlerine vermeleri, bulundukları ortamı ilişkiye hazırlamaları, romantik bir yemek yemeleri, birlikte bir şeyler içmeleri, birbirlerine dokunmaları ilişkiye girmelerini kolaylaştırır ve aldıkları zevki artırır. Davranışlarla birlikte bazı besin maddeleri de cinsel istek üzerinde etkilidir. Beslenme yoluyla ya da sürülerek kullanılabilen bu maddelerden bazıları libido üzerinde etki yaparak cinsel isteği artırırlar, bazıları da cinsel organların fiziksel güçlerini artırarak ilişkiye katkı sağlarlar. Bütün bu maddelere afrodizyak adı verilir.

Cinsel Güce İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

1- Ginseng

ginseng-8

Geleneksel Çin tıbbında yüzyıllardır kullanılan ginseng, kökleri insan vücuduna benzetildiği için, “insan otu” olarak da bilinir. Yunanca ismi olan panax, “tam iyileşme” anlamına gelir ve eski Hint kaynaklarında kutsal bir bitki olarak geçer. Pek çok çeşidi olan bitkinin, tıbbi olarak sadece kökleri kullanılır. Dilimlenmiş ya da kurutularak toz haline getirilmiş formlarını ve tabletlerini piyasada bulmak mümkündür. Ginseng dendiğinde ilk akla gelen, cinsel isteği artıran afrodizyak etkisidir. Kas gevşetici, damar açıcı, enerji verici, bağışıklığı güçlendirici etkileri için de günümüzde çok kullanılan, bitkisel bir alternatiftir.

2- Tarçın

tarcin-faydalari

Günümüzde, kozmetik sektöründe de yaygın olarak kullanılan tarçın, kokusuyla cinsel istek uyandırdığı bilinen bir bitki. Toz halindeyken aroması daha keskindir. Çubuk halinde daha dengeli bir tat ve koku elde etmek daha kolay olur. Sıcak sıvılarla ya da tatlılarla daha uyumlu bir ikili olmasına karşın, 1 bardak soğuk suya konan 1 çubuk tarçın, gün boyu yavaş yavaş da tüketilebilir.

3- Polen

polen

Arı sütü ve balla birlikte, cinsel gücü artırmak için çok sık kullanılan bir karışımdır. Her bitkide farklı oranlarda olmak üzere, protein, vitamin, mineral, enzim, karbonhidrat, yağ asitleri ve hormon içeren polen insanlar ve hayvanlar için yaşamsal pek çok bileşeni bünyesinde barındırır. Buna rağmen düşük kalorilidir. Arıların topladığı polenin bağışıklık sistemini güçlendirdiği hatta bazı bakterilere karşı antibiyotik etkileri olduğu bilinmektedir. düzenli kullanımda, vücudu gençleştirdiği ve yaşam süresini uzattığı, dikkat çekici şekilde enerjiyi artırdığı da gözlenmektedir. Toz, kapsül ya da farklı besin maddeleriyle karıştırılmış şekilde piyasada rahatlıkla bulunabilir.

4- Meyan Kökü

meyankökü

Meşrubat ve bira yapımında da kullanılan meyan kökü, modern tıpta da pek çok alanda kullanılır. Toz haline getirilen kökler, maden suyuyla karıştırılarak, özellikle kadınlarda cinsel isteği uyarıcı etki yapmaktadır. Meyan kökünden elde edilen ve piyasada toz halinde ya da çubuk şeklinde bloklar halinde satışa sunulan meyan kökü balı, mesir macunu yapımında kullanılır.

5- Hindi

hindi-eti

 

Zengin ve ucuz bir çinko minerali kaynağıdır. Çinkonun erkeklerin üreme kalitesini artırdığı kanıtlanmıştır. İçeriğindeki potasyum, kalp atışlarını düzenler ve kan basıncını dengeler. Kolesterol üzerinde de olumlu etkileri vardır. Böylece kan dolaşımı sağlıklı, cinsel ilişkilerin performansı yüksek olur. Hindi etini cinsel isteği artırıcı olduğu bilinen köri, kırmızı biber, fesleğen gibi baharatlarla daha da güçlendirebilirsiniz.

6- Hardal

hardal

Kan dolaşımını hızlandırarak, erkeklerde ve kadınlarda cinsel organlara daha fazla kan gitmesine yardımcı olur. Böylece daha uzun süren, kaliteli bir cinsel ilişki ortamı sağlar. Sinir sistemi üzerindeki sakinleştirici etkisiyle de , zihni ilişkiye odaklamakta kolaylık sağlar. Tohumlarından elde edilen yağ, tohumları ezilerek elde edilen toz ve yine tohumlarından imal edilen hardal sosu şeklinde kullanılabilir.

7- Karanfil

karanfil

Gün içinde tükettiğiniz çaya 1-2 tane karanfil atarsanız, hoş kokusu ve ferahlatıcı etkisini hissedersiniz. Ağrı kesici özelliği de olan karanfil halk arasında diş ağrıları için çok kullanılan bir bitkidir. Kan dolaşımını artırır, kalbi güçlendirir. Böylece daha uzun süre, daha zevkli ilişkiler kurmaya yardımcı olur. Sinirleri yatıştırır, bitkinlik, yorgunluk, gerginlik şikayetlerini azaltır. 1 fincan kaynamış suya 4-5 tane karanfil atarak, 5-10 dakika dinlendirip içilirse, zindelik verir. Karanfil çiçekleri kurutularak elde edilir ve çok uzun süre dayanır.

8- Çikolata

cikolata-1

Sinirleri yatıştırdığı herkes tarafından kabul edilen çikolata, serotonin ve dopamin hormonlarının salgısını artırarak mutluluk hissi verir ve cinsel arzuyu artırır. Çikolatanın içindeki yüksek şeker ve kalori cinsel uyarıcı ve keyif vericidir. Çikolata bu gücünü, ham maddesi olan kakaodan alır. Bitter çikolatada kakao oranı daha fazla olduğu için etkisi de daha kuvvetlidir. Kadınlarda erkeklere kıyasla çikolatanın etkisi daha güçlüdür. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.