Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Cinsel İsteksizlik için Şifalı Bitkiler

Cinsellik eşler ya da partnerler arasında bağ kurabilmenin önemli yollarından biridir. Cinsellik toplumumuzda konuşulması pek hoş karşılanmayan dolayısıyla da oldukça yanlış bilgilerin yayılmasına neden olan bir tabudur. Ancak bu tabu yıkılarak, uzmanların bu konuda halkı bilinçlendirmesiyle, artık beden sağlığının bir parçası olarak görülmeye başlandı. Eşler arasında cinsellik üzerine bir çok sorunlar problemler yaşanabilir. Artık insanlar bu konuda konuşmaktan çekinmeyi bırakıp sorunları konuşarak ya da uzman bir yardım alarak aşıyorlar. Doğru bilgilere ulaşıp doğru uygulamalar sonucunda bu sorunlar aşıldığı takdirde eşler arsındaki güven ve sevgi bağı daha da kuvvetleniyor diyebiliriz.

Eşler arasında yaşanan cinsel sorunların en sık karşılaşılanı isteksizlik oluyor. Cinsel isteksizlik genelde partnerlerin karşı tarafı görsel olarak beğenmemesi ya da sevgisinin azalmasından kaynaklı olabildiği gibi hormonların da sebep olduğu isteksizler yaşanabiliyor. Bu sorunu çözebilmek için asıl problemi bulabilmek önemlidir. Bu sebebi belirledikten sonra eşinizle konuşarak ya da destek alarak bu sorunların üstesinden gelebilirsiniz. Osmanlı tarihinden bu yana cinsellik söz konusu olduğu zaman özel kürler de kullanılmıştır. Bu özel kürlerin başrolleri de oldukça doğal olan şifalı bitkilerdir.

Cinsel İsteksizlik için Şifalı Bitkiler Nelerdir?

1. Salatalık

Cinsel hormonların salgılanması için gerekli olan suyun besinlerden alınması gerekir. Direkt olarak su içmek yerine salatalık hem aromasıyla hem de içeriğindeki minerallerle hormon dengesini sağlayarak cinsel isteksizliği ortadan kaldırabilir. Düzenli olarak yendiği takdirde bu sorun kısa süre içerisinde çözülecektir. Aynı zamanda şifalı bir sebze olduğu için diğer faydalarını da görebilirsiniz.

2. Isırgan Otu

Isırgan otu yediden yetmişe herkese faydası dokunan oldukça yararlı bir bitkidir. Bu bitkiyi hem bulabilmek hem de kullanabilmek oldukça pratiktir. Isırgan otunun faydalarından biri de seks hayatındaki canlılığı artırmasıdır. Bu da kişilerin isteksizliğini ortadan kaldırarak sağlıklı bir cinsel hayata kavuşmalarını sağlar. Isırgan otu çayını düzenli olarak kullandığınız zaman kısa süre içerisinde değişimi fark edeceksiniz.

3. Karanfil

Karanfil içeriğindeki keskin kokusuyla afrodizyak etkisi yaratan nadir bitkilerden biridir. Karanfili hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Özellikle kadınlar üzerindeki etkisi daha çok olan karanfil, düzenli kullanımda cinsel isteksizliğin giderek azalmasını sağlayacaktır.

4. Adaçayı

Vücudun sağlıklı olması kişinin tüm sistemlerini etkiler. Bu sistemlerden biri de üreme sistemi ya da cinselliktir. Eğer vücutta herhangi bir bağışıklık problemi yaşanıyorsa cinsel hayatınız bu durumdan olumsuz etkilenir. Ve tam da başlıktaki gibi isteksizlik artar. Bu isteksizlik bir süreden sonra kalıcı hale de gelebilir. Bunun önüne adaçayı içerek geçebilirsiniz.

5. Papatya

Papatya özellikle kadınlar üzerindeki sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisiyle bilinir. Eğer cinsel isteksizliğiniz varsa bunun üstesinden papatya çayıyla birlikte gelebilirsiniz. Papatya sinirlerin onarılmasını aynı zamanda kişinin gevşemesini ve rahatlamasını sağlar. Eğer kişide gerginliğe bağlı bir cinsel isteksizlik durumu yaşanıyorsa bir bardak papatya çayı yardımcı olur.

6. Yabanmersini

Yabanmersini oldukça faydası olan ve birçok hastalığa da şifa olan bir bitkidir. Yabanmersininin bir faydası da cinselliğedir. Eğer sizler de cinsel hayatınızda bir düzensizlik yaşıyorsanız ve bu da isteksizliğe yol açıyorsa yabanmersininden güç alabilirsiniz. Düzenli olarak yabanmersini kürünü kullandığınızda cinsel isteksizliğin giderek yok olmasına yardımcı olabilirsiniz.

7. Zencefil

Cinsel isteksizlik sorunlarından biri de kişideki hormonların yeterince salgılanmamasıdır. Bu hormonlar salgılanmadığı zaman karşı cinse ait bir çekim hissedemezsiniz ve eşinizle aranızda cinsel sorunlar başlar. Bunun önüne geçebilmek için her ne kadar piyasada ilaçlar bulunsa da bu ilaçların yararından çok zararı olduğunu söylemekte fayda var. Bu ilaçlar yerine aktarlardan alabileceğiniz zencefil ve balla hazırladığınız karışımı düzenli olarak tükettiğiniz takdirde cinsel sorunlarınızı aşabilirsiniz.

8. Tarçın

Tarçın hormonların çalışmasını tetikleyen mekanizmaları uyarır ve hormon bezlerini hareket geçirir. Bunun sonucunda normal seviyede salgılanması gereken hormon bu bezlerden salgılanır. Tarçının içerisindeki tetikleyici özellik sayesinde cinsel isteksizlik probleminizi ortadan kaldırabilirsiniz. Bir bardak suyun içerisine bir tatlı kaşığı kadar tarçın atarak bunu içebilirsiniz. Ya da sevdiğiniz içeceklere ilave ederek daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

9. Ay Çekirdeği

İnsan vücudu, hormonların yeterli düzeyde salgılanması için yapısında bulunan yağlara ihtiyaç duyar. Bu yağları besinlerden alamadığında da hormonların azalmasına neden olur. Bu durum karşısında cinsel arzusuzluklar meydana gelir. Bu durumun üstesinden ise ay çekirdeğiyle gelebilirsiniz. Ay çekirdeğinin içerisinde yer alan yararlı yağlar hormonların yapısına katılır. Ancak fazla tüketildiğinde sivilcelere neden olabilir.

10. Antep Fıstığı

Antep Fıstığı Osmanlı’dan beri cinsel gücü artıran macunların içerisinde yer alan ana maddelerden biridir. Özellikle erkeklerin daha sık tükettiği bu macunların içerisinde yer alan her maddeye güvenmemek gerekir. Ancak antep fıstığı kişiye ihtiyacı olan enerjiyi vererek daha dinç olmasını sağlıyor.

11. Üzerlik Otu

Üzerlik otu sayesinde birçok hasta şifa bulmuş ve bulmaya da devam ediyor. Üzerlik otunun olumlu etki gösterdiği bir durum da cinselliktir. Cinsel isteksizlik üzerine problem yaşıyorsanız kolay bir şekilde bu sorunu atlatabilirsiniz. Üzerlik otunu kullanarak hazırlayacağınız bir çay sayesinde cinsel isteksizliğinizi ortadan kaldırabilirsiniz.

12. Kereviz

Kereviz hem yemeklerde hem de diğer kürlerde kullanılan yararlı bitkilerden biridir. Kereviz salgı bezlerinin tamamını aktif hale getirerek normal düzeyde salgılanmasını sağlar. Bu da kişinin tüm sistemlerinin çalışmasını kolaylaştırır. Bunlardan biri de cinselliktir. Cinsel hayatınızda partnerinizle aranızda birtakım isteksizlik söz konusu ise kerevizin bu sihirli gücünden faydalanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.