Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Cinsel Performansı Arttıran Besinler

Yatakta düşük performansı kimse istemez. Bu yazıda size önereceğimiz bilimsel olarak kanıtlanmış ve kapsamlı bir şekilde araştırılmış besinler ve basit diyet ilaveleriyle, yatakta daha keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Bir Cinsel Tıp Dergisi çalışması, çiftlerin yatakta ayırdıkları zamanın ortalama 3 ile 13 dakika arasındaki aralıklarda olduğunu bildirmektedir. Diğer araştırmalara göre, çoğu kadın sevişme süresinin bazı insanların düşündüğü gibi saatlerce değil ama en azından 15-25 dakika sürmesini istemekte olduğu belirtilmiştir. Diyetinize ekleyeceğiniz basit gıdalar ile sevişme dayanıklılığınızı artırabilirsiniz. Cinsel Performansı Arttıran Besinler yazımızın devamında yer almaktadır.

Cinsel Performansı Arttıran Besinler Nelerdir?

1. Karpuz

Karpuz, ereksiyonunuzu daha da uzatacak bir amino asit olan L-sitrulin’in en zengin doğal kaynaklarından biridir. Çünkü L-citrulline vücuda girdikten sonra L-arginine dönüşür. L-arginin ise nitrik oksit üretimini uyararak, penise kan akışını artırıp ereksiyon süresini uzatmaktadır.

2. Kırmızı Biber

Hazırladığınız yemeklere kırmızı biber, jalapeno veya biber çekirdeği eklemek kalp atışlarınızı hızlandırır. Her biber önemli miktarda kapsaisin içermektedir. Kapsaisin, kalp atışlarınızı hızlandırır ve libidonuzu harekete geçirir. Basit tariflerinize ve soslarınıza biber eklemek performansınızı olumlu yönde katkı sağlayacaktır.

3. Elma

Günde bir elma cinsel dayanıklılığınızı arttırmanıza yardımcı olabilir. Dayanıklılığın artırılmasında rol oynadığı keşfedilen, antioksidan bir flavonoid olan ve elmada yüksek seviyelerde bulunan kuersetin performansınızı artırmaktadır. Kuersetin ile vücudunuz egzersiz sırasında olduğu gibi seks sırasında da aynı fiziksel değişikliklerden geçtiği için artan kalp atış hızı, artmış metabolizma ve kas kasılmaları ve dolayısıyla yatakta geçen zaman artırabilmektedir. Beslenme uzmanı Sarah-Jane Bedwell’e göre, kuersetin, vücut hücrelerinde yeni mitokondriyal enerji oluşturmaya ve kaslarınızın kullanabileceği maksimum oksijen miktarını belirten oksidatif kapasitesini artırmaya yardımcı olabilir.

4. Somon Balığı

Somon balığı, yatakta daha uzun süre kalmanız için size yardımcı olan, nitrik oksit üretimini sağlayan iyi bir omega-3 yağ asidi kaynağıdır. Yapılan ek araştırmalarda, balık, kepekli tahıllar ve sağlıklı yağlar vücudunuz için gerekli olan omega 3 açısından zengindir. Akdeniz tarzı bir diyet yapmaya bağlı olarak erkeklerde ereksiyon fonksiyonunu artırabilmektedir.

5. Muz

Bu tropikal meyve basit karbonhidratlarla doludur. Ayrıca yatakta geçen zamanınızı artırmaya yardımcı olan enerji ve potasyum sağlar. İçindeki mineraller ise yataktaki krampları ve kas spazmlarını önler.

6. Yulaf

Popüler kahvaltılık tahıl olan yulaf, ereksiyon süresini uzatmak için yaygın kullanılan bir aminoasit olan l-arginini bünyesinde bol miktarda bulundurmaktadır. Yulaf ezmesi gibi tahıllar aynı zamanda düşük kolesterol seviyelerine inme konusunda yardımcı olurlar. Yüksek kolesterol, ateroskleroza yol açabilir ki bu durum arterleri tıkar, daraltır ve kan akışını zayıflatır. Bunun sonucunda bazı kalp rahatsızlıkları görülebilir. Genital alanı çevreleyen koroner damarlar dar olduğundan, pıhtılara karşı daha duyarlıdırlar. Kolesterol seviyenizin yüksek olması ereksiyon süresini kısaltmaktadır. Yulaf tüketerek kolesterol seviyesini düşürebilirsiniz.

7. Sarımsak

Tarihçilere göre, eski Mısırlılar yataktaki dayanıklılıklarını artırmak için sarımsak kullanmıştır. Araştırmacılar, bitkinin tüketilmesinin, arteryel duvarlarda nano plaklar olarak adlandırılan yeni yağlı birikintilerin oluşumunu durdurmasına yardımcı olduğunu doğrulamıştır. Ereksiyona yardımcı olan arterler de buna dahildir. Haftalık yemeklerinize sarımsak ekleyerek kalbinizi sağlıklı tutabilir ve ereksiyonlarınızı güçlü tutabilirsiniz.

8. Kuruyemiş

Zaman geldiğinde eşinizin istediği süre boyunca dayanıklılığınızdan emin olabilmek için diyetinize biraz kuruyemiş ekleyebilirsiniz. Antep fıstığı, yer fıstığı ve cevizlerin hepsi, nitrik oksitin yapısal bloklarından olan L-arginin amino asidi içerirler. Bu amino asit ise ereksiyonu korumaya yardımcı olur. Kuruyemişler, enerji ve dayanıklılığı artıran magnezyum açısından da yüksektir. Her şeyden önce, kuruyemişteki sağlıklı yağlar kolesterol düzeylerini düşürmeye yardımcı olur. Sisteminizde kolesterol ne kadar az olursa, vücudunuz boyunca kan dolaşımı o kadar kolaylaşır ve penis ereksiyonu performansı artar.

9. Ton Balığı

Hızlı bir şekilde enerji artırmak için, B12 vitamini size yardım edecektir. Bu mikrobesin, optimal zihinsel fonksiyona ve yüksek enerjiye yarar sağlar ve aynı zamanda sinirleriniz, beyin ve alyuvarlarınızın sağlığını korumaya yardımcı olur. New England Journal of Medicine’de yayınlanan bir Harvard araştırmasına göre tipik B12 vitamini eksikliği semptomları, yatak odasında kötü performansa yol açan üç hastalık içerir; yorgunluk, düşük libido (sertleşme bozukluğu) ve zayıflıktır. Neyse ki, bu mikrobesin maddesinin en iyi beş kaynağından biri ton balığı konservesidir.

10. Nar Suyu

Uluslararası bir dergide yayınlanan yakın tarihli bir araştırma, nar suyunun, kan akışını destekleyen antioksidan bakımından zengin olduğunu ve bu da ereksiyona yardımcı olabileceğini belirtmiştir. Hayvanlar üzerinde yapılan araştırma da nar suyunun uzun vadede erektil tepkiyi artırdığını göstermiştir.

11. Ispanak

Ispanağın performası artırmasının sırrı olarak yüksek arginin içeriği belirtilmektedir. Bu amino asit sisteminize geldiğinde, nitrik oksit oluşturur. Bu da ereksiyonu başlatmaya ve sürdürmeye yardımcı olur. Nitrik oksit ayrıca kas büyümesinde ve iyileşme süresinde hızlanmaya yardımcı olabilir.

12. Avokado

Avokadolar stres giderici B vitaminleri açısından zengin, aynı zamanda önemli bir yağ kaynağıdır ve bu yağın, penis dahil tüm vücuttaki kan akışına yardımcı olduğu belirtilmiştir.

13. Kuşkonmaz

Koşunun yüzde 90 zihinsel ve yalnızca yüzde 10 fiziksel olduğuna yönelik bir iddia bulunmaktadır. Aynı iddia seks için de söylenebilmektedir. Performansınızın zihinsel olarak doygun olduğundan emin olmak için, kuşkonmaz tüketerek keskin bir odaklanma hissi geliştirebilirsiniz. Kuşkonmaz bitkisinde önemli miktarda folik asit bulunmaktadır. Bu B vitamini, kanımızdaki oksijen düzeylerini korumaya yardımcı olur ve sağlıklı hücreler üretir. Odaklanma, enerji ve uyanıklık konusunda yardımcı olduğu da bilinmektedir.

14. Biftek

Libido’yu artırmak ve korumak söz konusu olduğunda niasin (Vitamin B3) özellikle vücuda yardımcı olmaktadır. Cinsel Sağlık Dergisi, yataktaki seks süresinden muzdarip erkeklerde yaptığı bir araştırmada, niasin takviyesi alan erkeklerin yatak odasındaki performanslarında, takviye almayan erkeklere göre önemli bir iyileşme olduğunu bildirmişlerdir.

15. Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeği, besleyici özellikleriyle kıymetli bir gıdadır. Çinko ve magnezyum kaynakları bakımından oldukça zengin bir besindir. Bu iki mineral beraber alındığında, testosteron seviyelerini yükseltmede fayda sağlamışlardır. Magnezyum, özellikle kan dolaşımındaki iltihaplanmayı azaltır; bu kan dolaşımını ve ardından uyarılmayı arttırır. Kabak çekirdeği ayrıca, libidoda anahtar rol oynayan maddeleri artırdığı belirtilmektedir.

16. Bitter Çikolata

Uzmanlar, stres ve performans endişesinin, tüm ereksiyon sorunlarının % 20’sini oluşturduğunu tahmin etmektedirler. Araştırmacılara göre, kakao, size keyif veren hormon olan serotonin düzeylerini arttırmaktadır. 30 günlük bir denemede, günlük bitter çikolata tüketen katılımcılar, tüketmeyen deneklerden daha sakin olduğunu bildirdiler. Ayrıca Seks Tıbbı Dergisi bir çalışmasında, bitter çikolatayı yedikten sonra, kadınlarda cinsel arzunun ve cinsel zevkin arttığını tespit etmiştir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.