Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Cinsel Yaşamınıza İvme Kazandırın

‘Ateşli bir cinsel hayat için şunları yapın’  tadında birçok öneriye denk gelmişsinizdir. Ancak bunların ne kadar uygulanabilir ya da işe yarar olduğu tartışılır. Düzenli cinsel hayatın tüm beden ve ruh sağlığına olan faydaları uzun yıllardır bilinmekte. Bu yüzden bilim, çiftlere seks hayatlarını düzenleyecek bazı sırlar fısıldıyor. Biz de cinsel yaşamınıza ivme kazandıracak bu ipuçlarını sizlerle paylaşmak istiyoruz:

1. Afrodizyak Yiyecekler

1. Afrodizyak yiyecekler

Seksi görüntüsüyle ve C vitaminiyle çilek, ahududu; fosfor, çinko ve iyot içerikleriyle istiridye, karides; protein ve E vitamini deposu antep fıstığı afrodizyak etkisiyle cinsel hayatınızı hızlandıracak. Bu besinler hem size enerji verecek hem de içinizi ısıtacak.

2. Plansız Olun

2. Plansız olun

Seks sizin için aynı partnerle yıllar içinde monotonlaşan bir sürece dönüşmesin! Bunun yolu da plansızlıktan geçiyor. ‘Evet, her hafta Perşembe günleri sevişiyoruz’ diye geçiriyorsanız içinizden, bunu değiştirmenin zamanı gelmiş demektir. Aniden başlayan sevişmelerle seks hayatınızı yeniden canlandırabilir, partnerinizi plansız planlarınızın bir parçası yapabilirsiniz.

3. Farklı Mekanlar

3. Farklı mekanlar

‘Seks sadece yatak odasında yapılır’ diye bir kural bulunmuyor. Bu yüzden sevişmek için farklı mekanlar seçebilirsiniz. Daha önce hiç seks yapmadığınız bir yer hem sizi hem de partnerinizi heyecanlandıracaktır. Hem, ‘Tebdil-i mekanda ferahlık vardır.’

4. Küçük Oyunlar

4. Küçük oyunlar

Herkesin içgüdüsel olarak hoşlandığı bir fantezi dünyası vardır. Belki kendi seksi içgüdülerinizin farkında değilsinizdir, kim bilir? Bunun için küçük seks oyunlarıyla kendi benliğinizi keşfedin. Hoşlandığınız şeyleri dile getirmekten çekinmeyin. Partnerinizin fantezilerini keşfederken önyargılarınızı bir kenara bırakın. Yeniliklere açık olmak cinsel hayatınızı renklendirecektir.

5. İyi Görünün

5. İyi görünün

İlişkilerde taraflar zaman içinde kendilerine eskisi kadar özen göstermezler. Oysa seks hayatını canlı tutmanın en önemli ipucu çekici görünmektir. Bu yüzden kendinize özen göstermeli, evinizde sürekli pijamayla dolaşmaktan vazgeçmelisiniz. Seks hayatınıza yeni bir soluk getirmek için iç çamaşırlarınızı gözden geçirin, hatta yenileyin.

6. Flörtleşin

6. Flörtleşin

Çiftler arasındaki uyum, iletişime bağlı olarak gelişir. İlişkinizi canlı tutmak istiyorsanız hemen flörtleşmeye başlayın. Birbirinize tatlı sözler söylemek, küçük notlar bırakmak ya da erotik fotoğraflar yollamak aranızda kıvılcımlar yaratarak cinsel yaşamınızı ateşleyecektir.

7. Özleyin

7. Özleyin

Çiftlerin birbirlerine duyduğu arzu, özlemle yeniden alevlenir. Bunun için birbirinizden ayrı geçireceğiniz birkaç gün seks yaşamınız için iyi sonuçlar yaratacaktır. Birbirinizi özleyeceğiniz küçük tatiller hem seks yaşamınıza yeni bir soluk kazandıracak hem de enerji toplamanızı sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.