Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler

Sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olmak herkes için çok önemli bir konudur. Bu nedenle cinsel yaşamı olumsuz etkileyecek davranışlardan kaçınmak gerekmektedir. Cinselliğin kötüye gitmesinde sosyal yaşam ve psikolojik nedenler gibi birtakım gerekçeler olsa da, daha iyi bir cinsellik yaşamak için beslenmeye dikkat etmenin önemi de yadsınamaz.

Cinselliğe İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir?

1- Kayısı

Screenshot_32

Kayısı A vitamini ve potasyum açısından çok zengin bir meyvedir. Bu nedenle pek çok farklı rahatsızlığa da iyi gelmektedir. Özellikle bilindiği üzere fazla kayısı tüketimi, sindirim sisteminin çok fazla çalışmasına neden olmaktadır. Aynı zamanda kayısı, kas sisteminin ve beynin çalışma fonksiyonlarını düzenlerken vücudun da daha az yorulmasına katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte kayısının cinsel gücü arttırma gibi bir özelliği de bulunmaktadır.

2- Fındık, Fıstık, Ceviz ve Badem

Screenshot_33

Yıllardan beri daha iyi bir cinsel yaşama sahip olmak ve cinsel gücü arttırmak için tüketilmesi gerektiği uzmanlar tarafından dile getirilen fındık, fıstık, badem ve ceviz, çeşitli vitaminler, proteinler ve lifler bakımından çok zengindir. Bu nedenle cinsel güce olumlu pek çok katkısı olduğu gibi, enerji de vermektedirler. Aynı zamanda içeriklerinde bulunan B vitamini ve protein sayesinde de hem bedensel yorgunluğu hem de zihinsel yorgunluğu büyük oranda azaltmaktadırlar.

3- İncir

Screenshot_34

İncir de cinsel güce olumlu katkıları olan bir meyvedir. Her ne kadar içerisinde bol miktarda şeker olduğu için biraz mesafeli yaklaşılsa da ister yaş meyve, isterse de kuru meyve olarak az miktarda tüketilmesi yararlı olacaktır. Çünkü incirin içerisinde bulunan şeker, kan şekerini bir anda yükselten bir şeker değildir.

4- Muz

Screenshot_35

Hem çok lezzetli hem de çok sağlıklı bir meyve olan muz da cinsel gücü arttırmasının yanı sıra sperm üretilmesine de katkı sağlamaktadır. Çünkü muzun içerisinde pek çok mineral, C vitamini, magnezyum, lif ve demir bulunmaktadır. Aynı zamanda muz, bağışıklık sistemini de bir hayli güçlendirmektedir.

5- Greyfurt

Screenshot_36

Greyfurt biraz mayhoş tadına rağmen en azından portakal ile karıştırılarak mutlaka tüketilmesi gereken meyvelerden bir tanesidir. Çünkü greyfurt cinsel gücü arttırma özelliğine sahip bir meyvedir. Bununla birlikte karaciğeri de bir hayli çalıştıran greyfurt aynı zamanda iştah da açmaktadır. Özellikle greyfurtun sabahları aç karnına içilmesi önerilmektedir. Fakat greyfurt tüketirken dikkatli olmak gerekmektedir. Çünkü greyfurt antidepresanlar gibi bazı ilaçlar ile etkileşime geçerek kişiye ciddi anlamda zararlar verebilmektedir. Bu nedenle zaten doktorlar antidepresanın yanında greyfurt tüketilmemesi gerektiğini söylemektedir. Bununla birlikte hamilelerin de greyfurt tüketmesi sakıncalı olabilmektedir. O yüzden bu meyveyi tüketmeden önce bir doktora danışmakta büyük fayda vardır.

6- Sarımsak

Screenshot_37

Doğal antibiyotik ilacımız olan sarımsak da cinselliğe iyi gelen yiyeceklerden bir tanesidir. Sarımsak düzenli olarak tüketildiğinde insanlara ciddi anlamda enerji vermektedir. Bununla birlikte hem kadınların hem de erkeklerin cinsel gücünü arttırmasına büyük oranda yardımcı olmaktadır. O yüzden sarımsak tüketimine mutlaka önem vermenin çok fazla yararı vardır.

7- Havuç

Screenshot_38

Daha çok gözler için faydalı olması ile bildiğimiz havuç da cinsel gücü arttıran özel yiyeceklerden bir tanesidir. Çünkü havucun içerisinde bol miktarda A vitamini bulunmaktadır. Aynı zamanda düzenli olarak havuç tüketimi kişiyi daha da güçlü bir hale getirmektedir.

8- Mercimek ve Kuru Baklagiller

Screenshot_39

Mercimekte ve diğer kuru baklagillerde bol miktarda protein, kalsiyum, demir, çeşitli mineraller, yağ, karbonhidrat, B1 vitamini ve sodyum bulunmaktadır. Bu maddelerin hepsi zeka üzerinde çok fazla olumlu etkiye sahiptir. Dolaylı olarak bu besinler daha iyi bir cinsel yaşam için de etkili olmaktadır.

9- Pekmez

Screenshot_40

En çok enerji vermesi ile bilinen pekmez içerisinde demir, potasyum ve kalsiyum minerallerini bulundurmaktadır. Buna bağlı olarak da kan hücrelerinin işleyişine katkıda bulunmaktadır. Ancak pekmez fazlaca enerji vermesi ile birlikte cinsel gücün artmasına da olanak sağlamaktadır. Pekmezin özellikle tahin ile birlikte tüketilmesi önerilmektedir. Çünkü pekmez, tahin ile birlikte tüketildiği takdirde etkisini neredeyse iki katına çıkarmaktadır.

10- Havyar

Screenshot_41

Her ne kadar çok pahalı bir yiyecek olsa da ve her ne kadar bulunması biraz zor olsa da cinselliğe en çok olumlu etki eden yiyeceklerden bir tanesi hiç kuşkusuz havyardır. Kendisi uzun yıllardan beri tam bir afrodizyak olarak tüketilmektedir. Aynı zamanda havyar içerisinde bol miktarda çinko da bulundurmaktadır. Bu yönüyle erkeklik hormonlarının etkisini arttırdığını da söylemek mümkündür. Ayrıca havyarın sperm kalitesi üzerinde de çok fazla olumlu etkisi vardır.

11- Çikolata

Screenshot_42

Mutluluk hormonlarını harekete geçiren yiyecek olarak bilinen çikolata, içeriğinde bulunan seratonin ve fenetilamin maddeleri nedeni ile cinsel isteği arttırıcı bir özelliğe sahiptir. Aynı zamanda çikolatanın bir afrodizyak özelliği de bulunmaktadır. Ancak bu doğrultuda her çikolatanın aynı işleve sahip olduğunu söylemek biraz güçtür. Çikolatanın faydalı özelliklerinden yararlanmak için tüketilmesi gereken çikolata çeşidi doğal bitter çikolatadır. Onda da daima aşırıya kaçmamak en önemli kurallardan bir tanesidir. Aksi takdirde vücutta fazla kiloya neden olabilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.