Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Çörek Otu İle Zayıflama Yöntemi

Fiziksel düzenin belirlenmesinde şüphesiz en çok kilolarımız bizi şekillendirir. Bu kiloların dengelenmesi için bugün çörek otu ile zayıflama yönteminden bahsedeceğiz.

Bilimin de gelişmesiyle beraber ideal kilonun bir görsel moda olmasından ziyade, sağlıksal olarak da gerekli olduğu kanıtlanmıştır. Fazla ve eksik kiloların insan sağlığını ciddi ölçüde etkilediğini görüyoruz. Bunun yanı sıra, dengesiz olan kiloların ve düzensiz beslenmenin birçok hastalığın sebebi olduğunu söyleyebiliriz.

Yapılan araştırmalara göre sağlıksız bedenlerde hastalıkların görülme oranı, sağlıklı birine göre azımsanmayacak ölçüde fazlalık gösterir. Peki bunun için çözüm nedir? Elbette asıl olması gereken düzenli bir beslenme ve egzersiz alışkanlığı. Ancak bu düzeni sağlayamıyor ve alternatif yollar arıyorsanız, size çörek otu ile zayıflama yöntemini kullanmanızı öneririz. Bu yöntemin işe yaradığına, henüz 2 haftada kendiniz şahit olacaksınız. Bu basit ama etkili çörek otu ile zayıflama yönteminden bahsetmeden önce, çörek otunu tanımakta fayda var.

Çörek Otunun Faydaları

Bir antioksidan özelliğe sahip olan Latince ‘’Nigella Sative’’ yani çörek otu; içerisinde A, H, C, B1, B2 ve B6 vitaminlerini içerir. İçerisindeki şifanın kaynağı thymoquinone bileşenidir. Astım, bronşit, alerji, romatizma ve kanser hastalıklarına karşı vücudun direnç kazanmasında önemli bir rol alır. Bunun yanı sıra kan şekerinin düşürülmesinde ve ürik asit dengelenmesinde görev alır. Yüksek tansiyon, boğaz ağrısı, radyasyon hasarları, sedef hastalığı gibi rahatsızlıklarının giderilmesinde, kimyasallara karşı korunmak ve hafızayı kuvvetlendirmek için etki sağlar. Şüphesiz ki zayıflamanızda ve yağlarınızın hızlı bir biçimde erimesinde de rol alır. Yani çörek otu ile zayıflama yöntemini kullanarak hem istediğiniz fiziğe kavuşmak hem de birçok hastalığa karşı direnç kazanmak sizin elinizde.

Çörek Otunun Zararları

Çörek otunun mevsimsel bir tüketimi yoktur. Ancak zamansal olarak, düzeni sağlamak için prensibimiz belli aralıklarla ve belirli oranlarla tüketmek olmalıdır. Bunun yanı sıra çörek otuna karşı alerjik bir durumunuzun söz konusu olmaması gerekir. Ayrıca hamilelik ve belirli hastalıkların söz konusu olduğu durumlarda, besinin kullanımının doktor tarafından izninin verilmesi gerekir. Bilinçli kullanım, fayda görmek için en önemli şarttır. Çörek otunun zararlarından bahsedecek olursak:

  • Kan şekerini düşürme özelliğinin faydası kadar, kan şekeri sorunu olanlar için zararı da olan bir durumdur.
  • Yüksek dozda çörek otu alınımının böbrek ve karaciğere ciddi zararı vardır.
  • Yine aşırı tüketimi bağırsaklardaki faydalı bakterilerin ölümüne sebep olur.

Peki çörek otu ile zayıflama yöntemini kullanabilmemiz için hangi yolları izlemeliyiz?

Çörek Otu Zayıflama Yönteminde Nasıl Yapılır?

Çörek otu gibi doğanın bize sunduğu ürünler kendine ait bazı bileşenler içerir. Çörek otu zayıflama yönteminin en işe yarar biçimde uygulanabilmesi için, imkan varsa evinizde kendiniz öğütmelisiniz. Çünkü içerisindeki gaz yapısındaki maddeler uçarak yok olur. Çörek otu ile zayıflama yönteminin henüz bu ilk aşamasını evinizde yapmanız size bütünüyle faydasını da beraberinde getirecektir. Öğütülmüş çörek otunu saf zeytinyağı ile birlikte bir şişede 7 ile 10 gün arasında bekletildikten sonra, süzerek kullanılması hastalıklara karşı direnç kazandırıcı bir formüldür. Kilolara etki etmesi için ise yeni öğütülmüş ve ya tohum halindeki çörek otu ile, bir bardak su yeterli olacaktır. Toz halinde tüketiminde zorlananlarınız çörek otu yağını da kullanabilirler.

Çörek Otu Zayıflama Yönteminde Nasıl Kullanılır?

Yemeklerden tam yarım saat önce tatlı kaşığı miktarında çörek otunu çiğneyerek bir bardak su yardımı ile yutmalısınız. Çörek otu yağı kullanacaklar da 5 – 6 damla (yarım çay kaşığı) çörek otu yağını, yine bir bardak su yardımıyla yutması gerekmektedir. Bu işlem sabah, öğlen ve akşam olmak üzere 3 sefer tekrarlanmalıdır. Yağı ve ya kendisini kullanarak  günde 3 defa su yardımıyla çörek otu ile zayıflama yöntemini uygulayabilirsiniz.

Çörek Otu ile Zayıflama Yöntemi Nasıl Sağlanır?

Çörek otu ile zayıflama yönteminde bahsettiğimiz yöntemlerin etkileri şu 3 şekilde gerçekleşmektedir:

  1. Sindirimi hızlanması
  2. Tokluk hissi vermesi
  3. Yağ yakımını kolaylaştırması.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.