Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Corona Testi Yapılan Hastahaneler Hangileri

23.03.2020

Dünya üzerinde etki alanı gittikçe artan virüs olan Corona virüsü enfeksiyonu Türkiye sınırları içerisinde de tespit edilmiştir. Şuana kadar iki kişi de görüldüğü bildirilmektedir. Bu gelişmelerin ardından oldukça yoğun önlemler alınmıştır. Corona virüsü hangi hastanede test yapılıyor merak konusu.

Sağlık bakanlığı tarafından virüsün testi yapılan hastanelerin listeleri açıklanmıştır; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ankara Şehir Hastanesi’dir. Ayrıca;  Adana Şehir Hastanesi, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Bursa Şehir Hastanesi, Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi de bu virüs testini yapabilmektedir.

Yine Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi, Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Eskişehir Şehir Hastanesi, Gaziantep Dr Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Isparta Şehir Hastanesi gibi birçok hastanede testi yapılmaktadır.(Şuan daha çoğalmış olabilir)

Corona Virüs Nedir?

Üst solunum yollarında enfeksiyona neden olan viral etkenlerden sadece bir tanesidir. Enfeksiyon mevsimsel gribe benzer ve ayırt edilemez. Corona virüs hastalığı daha çok hayvanlarda çıkar nadir olarak da insanlara bulaşır. Bu şekilde insandan insana bulaşarak artar. Yakın temasta bulunmak, öksürük, aksırık ve tokalaşma gibi yollar ile insanlar arasında bulaşma özelliği taşır.

Corona Virüsün Belirtileri Nelerdir?

Corona virüsün birden fazla belirtisini saymak mümkündür. Ateş, halsizlik ve durgunluk, görme sorunları, gözün sulanması ve gözde renk değişimi, iştahsızlık ve kilo kaybı, solunum sorunları ve nezle, denge sorunu, karın bölgesinde şişkinlik gibi belirtiler vardır. belirtileri kendinizde hissettiğinizde en yakın Corona virüsü hangi hastanede test yapılıyorsa oraya gidiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yemeklerden sonra evde pratik tatlı tarifleri için harika kaynak!
yeni sunucu.