Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Daima Genç Hissetmenizi Sağlayan 5 Yiyecek

Beslenme düzeniniz yaşlanmayı geciktiren önlemlerin önemli bir parçasıdır. Bu nedenle genç kalmak için tüketmeniz gereken, yaşlanma karşıtı besinleri sizler için araştırdık. Kanada’nın önde gelen beslenme uzmanlarından biri olan Leslie Beck kaleme aldığı ‘Leslie Beck’in Uzun Yaşam Diyeti’ kitabında bu konuya şöyle değiniyor: ‘‘Sizin yaşınızdayken önemli olan; meyve, sebze, balık yağı gibi anti-enflamatuar yiyeceklerin tüketimini arttırmak ve et, işlenmiş gıdalar, rafine şeker gibi pro-enflamatuar yiyeceklerin tüketimini sınırlandırmaktır.’’ Yaşlanmayı yavaşlatan besinlerin gücüne, sağlıklı ve enerjik kalmanın püf noktalarına dikkat çeken diyetisyen Leslie Becks’in kitabında bahsettiği, daima genç hissetmenizi sağlayacak 5 yiyecek:

1. Çilek-Böğürtlen-Ahududu

1. Çilek-Böğürtlen- Ahududu

Çilek, böğürtlen ya da ahududu.. Yüksek miktarda antioksidan içeren bu meyvelerden birini seçin ve tüketin. ‘Berries’ olarak bilinen bu muhteşem üçlü genç kalmanızı sağlayacak!

2. Turpgillerden Sebzeler

2. Turpgillerden sebzeler

Turpgiller familyasından brokoli ve karnabahar gibi sebzeler karaciğerdeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Toksinlerden arınmak vücudunuzun genç kalmasını sağlar.

3. Karalahana

3. kara lahana

Yeşil yaprakları K vitamini, potasyum ve lütein ile dolu karalahana kemik yapısı ve göz sağlığını koruyarak kan basıncını dengelemeye yardımcı olur. Daima genç kalmanın yolu karalahana tüketmekten geçiyor.

4. Esmer Fasulye

4. esmer fasulye

Yavaş sindirilen bitki proteini, lif ve antioksidan kaynağı esmer fasulye yaşlanma sürecini yavaşlatır. O halde, kilerinizde esmer fasulye stoklamaya başlayın!

5. Yeşil Çay

5. yeşilçay

Sıcak ya da soğuk olarak içeceğiniz yeşil çay içeriğindeki flavonoidler sayesinde sizi kalp hastalıklarına ve kansere karşı korurken kesinlikle genç kalmanızı sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.