Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Deniz Tuzu ile Selülitlerinizi Ortadan Kaldıracak Mucizevi Yöntem

Yaz geliyor. Kadınları yazın plajlarda en çok rahatsız eden şeylerden bir tanesi de bacaklarındaki selülitler oluyor. Eğer selülitlerinizden dolayı yaz geldiği için sevinemiyorsanız sakın üzülmeyin. Çünkü bu yaz plajlarda selülitsiz bir görüntü ile dolaşmanız mümkün. Ama elinizi çabuk tutmalı ve bir an önce harekete geçmelisiniz. Nasıl olduğunu açıklıyoruz.

Öncelikle bu çözümün formülünde deniz tuzu var. Deniz tuzu, vücudumuzdaki çatlakları ortadan kaldırıyor. Bu yüzden tam anlamıyla selülite karşı olan bir madde. O yüzden o baş belası selülitlerden kurtulmak için deniz tuzuna ihtiyacınız olacak.

Aslında pek çoğunuz selülitin yanlış ve sağlıksız beslenmeden kaynaklandığını düşünüyor olabilirsiniz. Elbette haklılık payınız var ancak tek sorun bu da değil. Bazı durumlarda vücudumuzdaki selülitler ruh halimizin kötü olmasından ya da çok ani öfke krizlerine girmemizden de kaynaklanabiliyor. Yani eğer mutsuzsanız vücudunuzdaki selülit ortaya çıkma ihtimali de yüksek oluyor.

Selülitler Neden Oluşur?

Selülitin oluşumuna katkı sağlayan sağlıksız beslenme konusunu hiç açmıyoruz. Bunu zaten yeterince biliyor olmalısınız. Eğer diğer konuya dönecek olursak, burasının biraz daha ilginç olduğunu söylemeliyiz. Kızgın ya da öfkeli olduğunuz zamanlarda vücudunuzdaki serotonin hormonu büyük ölçüde azalıyor. Bununla birlikte dolaşım sistemimizde de bir zayıflama olur ve vücudumuzun karın bölgesinde, kalça bölgesinde ve uyluk bölgesinde yağlanmalar görülmeye başlar. Dolayısıyla dolaşım sistemimiz giderek daha çok yavaşlar ve neticesinde o hiç sevmediğimiz portakal kabuğu görünümündeki selülitler ortaya çıkar.

Selülitlerden Kurtulmak için Ne Yapmalı?

Selülitlerden kurtulmak için yapmanız gereken pek çok yöntem var aslında. Ancak bunlardan en önemlisini size açıklayabiliriz. Öncelikle her gün düzenli olarak 40 ya da 50 dakika boyunca tempolu yürüyüş yapmanız gerekiyor. Sonrasında vücudunuz henüz sıcakken selülitli olan bölgelerinize masaj yapabilirsiniz. Özellikle masaj için ham ipek bir kese kullanmanızı öneririz. Bu kese ile dairesel hareketler uygulayarak her noktaya 5 dakika boyunca masaj yapmalısınız. Sonrasında birazdan tarifini vereceğimiz mucizevi bitkisel karışımı o bölgelere ortalama 10 damla kadar damlatıp iyice yayıp bir süre daha masaj yapabilirsiniz. Ancak bu işlemi bir süre düzenli olarak yapmanız gerekebilir. Çünkü hiçbir şifalı karışım ilk uygulamada direkt olarak olumlu etkisini göstermez. Tabii tüm bunların yanı sıra yapmanız gereken çok önemli bir şey daha var. Sağlıksız gıdalardan uzak durmak. Bu yolculukta gazlı içecekleri, kızartmaları, fast foodları, abur cuburları ve mümkün mertebe kahveyi hayatınızdan uzaklaştırmanız gerekebilir. Yani bu karışımı uygularken bir yandan da selülit yapması çok muhtemel olan gıdaları tüketmeye devam ederseniz selülitlerden kurtulma şansınız çok ama çok düşük olur. O yüzden beslenme her şeyden önce geliyor. Tabii bir yandan da ruh sağlığınıza özen gösterin ve sinir, stresten uzak durmaya çalışın. Öfkenin selülitleri tetiklediğinden bahsetmiştik çünkü.

Selülitleri Yok Eden Bitkisel Karışım

Malzemeler

  • 1 kilo deniz tuzu
  • Yarım limonun suyu
  • Yarım kahve kaşığı kadar portakal yağı ve lavanta
  • 4 ya da 5 damla kadar biberiye yağı
  • 10 damla kadar greyfurt suyu
  • 10 damla kadar havuç yağı
  • 1 çay kaşığı kadar zencefil
  • 1 çay kaşığı kadar yeşil çayın suyu

Hazırlanışı ve Uygulanışı

1. Adım

Aslında bu mucizevi bitkisel karışımın hazırlanışı oldukça basit. Bunun için temiz bir kap alın ve içine yukarıda saydığımız tüm malzemeleri belirli bir sıra gözetmeden dökün. Tüm malzemeler kapta olduğu zaman da güçlü bir şekilde hepsini karıştırmaya başlayın. İyice birbirlerine geçmeleri ve homojen bir kıvam almaları çok önemli.

2. Adım

Sonrasında elinizde oldukça büyük bir karışım olmuş oluyor. Bunun hepsini kullanmak durumunda değilsiniz. Onun içinden ihtiyacınız olan kadarını bir kabın içine ayırıp buzdolabına koymalısınız. Bu şekilde karışım buzdolabından bir hafta boyunca beklemeli.

3. Adım

Eğer kullanacağınız karışımı 1 hafta buzdolabında beklettiyseniz kullanmak istediğiniz zaman buzdolabından çıkarıp vücudunuzdaki selülit olan noktalara masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Oldukça pratik bir tarifi olduğunu söylemiştik. Ancak bu işlemden tam anlamıyla verim alabilmek için mutlaka düzenli olarak belirli aralıklarda kullanmanız gerekebilir. Bir de içindeki maddelerin her biri her ne kadar doğal olsa da hiç beklemediğimiz maddeler bazen cildimizde alerjik reaksiyon oluşturabilirler. Bu yüzden uygulamadan önce karışımı cildinizdeki küçük bir noktada deneyebilirsiniz. Eğer bir reaksiyon oluşursa kesinlikle kullanmamanızı tavsiye ederiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.