Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Deterjan Lekesi Nasıl Çıkar?

Lekelere anında müdahale etmek kimi zaman çözüm olmaz ve hatta lekenin daha büyük bir alana yayılmasına bile neden olarak sizleri daha çok uğraştırabilir. Önemli olan lekeye müdahale etmek değil doğru müdahale etmektir. Deterjan lekesi de bu lekelerden biridir. Çamaşır makineleri kimi zaman bozularak çamaşırlarınızın deterjanlı çıkmasına neden olabilir. Deterjan lekesini çıkarmak için tekrar makineye atmak sizler için uzun sürebilir bunun yerine yazının devamında paylaşacağımızı yöntemleri uygulayarak bu lekelerden kurtulabilirsiniz.

Kıyafetten Deterjan Lekesi Nasıl Çıkar?

Çamaşır makinelerinin bir kapasitesi vardır. Bu kapasitenin üzerinde çamaşır atılırsa deterjanın durulanmasına engel olur. Bu da çamaşırların deterjan lekeli olarak çıkmasına neden olur. Deterjan lekesi suyla birlikte kolayca çıkabilecek bir lekedir. Bunun için yapmanız gereken programı başa almak değildir. Çamaşır makinenizin sadece durulama programını çalıştırarak kısa bir süre sonra çamaşırlarınızdaki deterjan lekelerinden kurtulabilirsiniz. Ancak eğer çok fazla çamaşır atmışsanız çamaşırların bir kısmını durulatmadan önce çıkarmanızda fayda olacaktır. Aksi halde çamaşırlarınızdaki lekeler farklı alanlara yayılabilir.

Koltuktan Deterjan Lekesi Nasıl Çıkar?

Koltuklara da kimi zaman deterjan bulaştırmak mümkün. Özellikle silinebilen koltuklarda iyice durulanmadığı takdirde koltuğunuz hem lekeli hem de pis bir görünüm kazanır. Bunun için yapmanız gerekenler oldukça basittir. Deterjan zaten kimyasal olarak suyla birlikte çözünebilen bir üründür. Koltukta bulunan deterjan lekesini çıkarmak için bir kovaya su hazırlayın mümkünse içerisine hiçbir ürün dökmeyin ya da bir miktar sirke dökebilirsiniz. Bu sirkeli suyu bir sünger yardımıyla koltuk yüzeyine uygulayın. Daha sonrasında da nemli bir bezle silerek deterjan lekesinden kolayca kurtulun.

Kurumuş Deterjan Lekesi Nasıl Çıkar?

Deterjan lekesi kurumuş olsa dahi oldukça kolay çıkabilen bir lekedir. Kurumuş deterjan lekesinden kurtulabilmek için yapmanız gereken işlem sadece kazımak ve silmektir. Hangi yüzeyde kurumuş deterjan lekesi varsa yüzeye zarar vermeden bir bıçağın ters tarafıyla yüzeyde bulunan fazladan deterjan lekesini kazıyın. Ancak bu işleme dikkat edin.Çünkü yüzeyin zarar görmesi sizleri daha büyük bir masrafa sokabilir. Fazlalığı alınan deterjan bulaşmış yüzeye daha sonra nemli bir bez hazırlayın. Bu nemli beze hiç bir şekilde başka bir temizlik ürünü bulaştırmayın. Daha sonrasında bu bezle deterjan bulunan yüzeyi iyice ovalayın. Eğer deterjan miktarı yoğunsa bezi tekrar ıslatın ve iyice sıktıktan sonra ovalama işlemini tekrarlayın. Bu şekilde deterjan lekelerinden kolayca kurtulabilmeniz mümkündür. Eğer yüzeyiniz yıkamaya uygun bir yüzeyde kurumuş olan deterjanı kazıdıktan sonra çamaşır makinesine atarak sadece durulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.