Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Diş Eti Çekilmesine Bitkisel Kür

Günümüzde bazı diş rahatsızlıkları için çeşitli önlemler almış durumdayız. Örneğin herkes diş plağından ve diş çürüklerinden korunmak için dişlerini fırçalamaktadır ve şekerli yiyecekleri çok tüketmemeye özen göstermektedir. Ancak diş plağı ve diş çürükleri gibi bilindik rahatsızlıkların yanında çok da dikkat çekmeyen ama oldukça rahatsız edici ve tehlikeli olan birçok rahatsızlık da mevcuttur. Diş eti çekilmesi de bunlardan biridir. Diş eti çekilmesini basitçe özetlemek gerekirse dişi çevreleyen kemik yapısında erime meydana gelmesi sonucu diş etinin eriyen kemik dokusu ile birlikte yukarı çekilmesi ve dişe kıyasla daha sarımtırak bir renge sahip olan diş kökünün açığa çıkması sonucunda ortaya çıkan ve bireye rahatsızlık hissi veren bir tür hastalık diyebiliriz. Bu durum haliyle bireyin gülümsemesinde hiç de estetik olmayan bir görünüşe neden olur ve yarattığı hassasiyet sorunun yanında bireyde öz güven eksikliğine de sebebiyet verebilir. Bu rahatsızlığın oldukça tehlikeli olduğunu söylememizin sebebi ise açıkta kalan diş kökünün çürüme ihtimaliyle  karşı karşıya kalmasıdır. Diş kökü çürümeleri oldukça acı verici olabilir ve diş kaybıyla sonuçlanır. Bu rahatsızlığın sebep olduğu diş hassasiyetini göz ardı edebilseniz bile böyle bir sonuçla karşılaşmamak için mutlaka bir önlem almak zorundasınız. Diş eti çekilmesi erken tedavi ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde tedavi edilebilir. Erken tedaviye başlanması halinde 1 hafta içerisinde tedavi edilebilen bu rahatsızlık eğer ilerlemiş ise mutlaka doktor müdahalesine ihtiyaç duymaktadır. İlerlemiş vakaları ancak diş eti operasyonları ile tedavi edebilirsiniz. Bu nedenle eğer ileri seviyede bir diş eti çekilmesine sahip olduğunuzu düşünüyorsanız hiç gecikmeden en yakın diş doktoruna başvurunuz.

Diş Eti Çekilmesi Neden Olur?

105362 (1)

Diş eti tedavisine başlamadan önce rahatsızlığın sebebini bilmek önemli. Eğer rahatsızlığınızın sebebi diş eti çekilmesine neden olan bir tür diş eti hastalığı ise hastalığı kendiniz tedavi edemeyeceğiniz için doktorunuza danışmanız şart. Ancak hastalığınızın birazdan anlatacağımız sebeplerden biri sonucunda oluştuğunu düşünüyorsanız doktorunuzun verdiği koruyucu önlemlerin yanında yardımcı olması için birazdan paylaşacağımız bitki kürünü de deneyebilirsiniz.

Diş eti çekilmesini her yaşta görülebilecek bir rahatsızlık olduğu halde belirli bir yaşı geçmiş bireylerde görülme ihtimalinin daha yüksek olduğunu unutmayın. Yaşlanmaya bağlı diş eti çekilmesine yardımcı olması açısından bitkisel diş eti kürlerini kullanabilirsiniz. Bitkisel kürlerin etkili olması için gereken süre kişiden kişiye değişse bile çok da uzun bir zaman geçmeden yardımcı olacaktır.

Ne yazık ki bazı durumlarda elinizde olmayan sebeplerden ötürü diş eti çekilmesi ile karşılaşabilirsiniz. Örneğin diş dizilimindeki ve çene yapısındaki bozukluklar diş eti çekilmesine neden olabilir. Eğer diş diziliminizde bir sıkıntı varsa çenenizin tam kapanmaması sonucunda diş eti çekilmesi görülebilir. Çene yapınızda bir bozukluk var ise, özellikle küçük çeneli bir bireyseniz dişleriniz üst üste çıkacağından yine diş eti çekilmesi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunların dışında ağzınızdaki bir kas dokusu bozukluğu da diş eti çekilmesini tetikleyebilir. Bu gibi durumlarda bitkisel kürler size kalıcı bir tedavi sunamayabilir. Bu nedenle özellikle bir genç yaştayken bir diş doktoruna danışıp bu sorunu çözüme kavuşturmak yapılacak en doğru şey olacaktır. Ancak dilerseniz doktorunuzun tedavisinin yanında birazdan paylaşacağımız bitkisel kürü de kullanabilirsiniz. Kürünüzün içindeki şifalı bitkiler iyileşme sürecinde diş etlerine yardımcı olacaktır.

sifali-bitkiler-660x330

Bazı durumlarda ise doğru bildiğiniz yanlışlar diş eti çekilmesine neden olabilmektedir. Bireyin diş yapısına uygun olmayan sertlikteki bir diş fırçasıyla yanlış şekilde fırçalanan dişlerde diş eti çekilmesine rastlamak mümkündür. Bu rahatsızlıkla karşılaşmamak için dişlerinizi günde 3 defayı geçmeyecek şekilde uygun sertlikteki bir fırçayla bastırmadan fırçalamanız gerekmektedir. Yanlış fırçalama sebebiyle oluşmuş bir diş eti çekilmesi problemini çözmek için öncelikle diş fırçalama alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekmektedir. Doğru diş fırçalama yöntemlerini öğrendikten sonra iyileşme sürecinde bitkisel kürleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Farkında olmadığınız alışkanlıklar da diş eti çekilmesine neden olabilir. Gece uyurken diş gıcırdatma alışkanlığı zamanla diş yapısını bozduğu gibi diş eti çekilmesini de tetiklemektedir. Eğer siz de uyurken dişlerini gıcırdatanlardansanız doğru tedavi yöntemini öğrenmek için doktorunuza danışın. Eğer bu sebepten dolayı diş eti çekilmesi problemi yaşıyorsanız bitkisel kürümüzü tedavi sürecinizi hızlandırmak için kullanabilirsiniz.

Eğer yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden birini taşımıyorsanız ve buna rağmen diş eti çekilmesinden şikayetçiyseniz beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirmelisiniz. Yetersiz ve dengesiz beslenmenin de diş eti çekilmesine neden olabileceğini unutmayın. Düzelttiğiniz beslenme düzeninizin yanında iyileşme sürecini hızlandırmak açısından bitkisel kürünüzü düzenli olarak kullanmayı ihmal etmeyin.

Kekik Kürü Nasıl Hazırlanır?

Diş-Eti-Çekilmesine-Karşı-Yaban-Kekiği-Kürü

Aslında birazdan bahsedeceğimiz bu kür ile oldukça hızlı ve olumlu sonuçlar almanız mümkün. Ama yine de kürü tek başına uygulamak yerine doktorunuzun tavsiye edeceği tedavi yöntemi ile uygulamanız yapılacak en mantıklı şey olacaktır. Bu bitkisel kürü hazırlamak için yakınınızdaki aktarlardan bulabileceğiniz yaban kekiğine ihtiyacınız olacak. Kekiğinizi toptan almak yerine az miktarlarda almaya dikkat edin. Bu şekilde devamlı olarak taze ve doğal kekik kullanmaya çalışın. Taze kekik dalında kurutulmuştur, parlak renklidir ve keskin bir kokuya sahiptir.

Kürü hazırlamak için bir tatlı kaşığı yaban kekiğini kısık ateşte güzelce demleyin. Demlediğiniz kekiği biraz ılıdıktan sonra süzün. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kez hazırladığınız kürden bir yudum alın ve dişlerinizi birkaç defa fırçalayın. Kürünüzü düzenli bir şekilde ne kadar uzun süre boyunca uygularsanız o kadar iyi sonuçlar alabilirsiniz. Ayrıca kürü günlük olarak hazırlayarak taze olduğundan emin olmaya çalışın. Kürün hazırlanışı ve uygulaması ise bu kadar basit. Ancak son kez hatırlatmakta fayda var. Bu kürü kesin bir tedavi olarak görmeyin ve mutlaka doktorunuzun tedavisine uyun. Kürü uygularken doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Hepinize şimdiden bol şifalar ve kocaman sağlıklı gülüşler diliyoruz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.