Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Diş Lekesi Nasıl Çıkar?

Özellikle alkol sigara gibi zararlı alışkanlıkları olan kişilerde diş lekelerine rastlanır. Diş lekelerinden kurtulmak için gitmiş olduğunu diş doktorları sizlerin dişlerini temizleyecektir. Belki eskisinden bile beyaz olacaktır. Ancak bu işlem diş tabakasını incelttiği için daha hassas olmasına neden olarak daha kolay bir şekilde çürümesine ve hatta düşmesine neden olur. Bunun için en güzeli doğal yöntemlerdir. Zararsız olan doğal yöntemlerle birlikte sigara alkol gibi zararlı maddelerin sebep olduğu diş lekelerinden kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. bu diş lekeleri her ne kadar zorlu görünse de aslında doğru ürünle düzenli kullanımla kolay bir şekilde dişinizi temizleyebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde kişi olabildiğince sigara alkol gibi kötü alışkanlıklarını bırakması gerekir. Aksi halde bu lekeler kendini tekrarlayacaktır. Bu lekelerden kurtulmak için ağız sağlığınıza da dikkat etmeniz gerekecektir. Düzenli olarak günde iki kez dişlerinizi fırçalamanız ve hatta diş ipi kullanmanız önerilmektedir.

Dişteki Leke Nasıl Çıkar?

Diş lekeleri kişiden kişiye değişir. Özellikle oldukça fazla sigara alkol tüketen kişilerde diş lekelerinin rengi daha koyu olarak görülür. Bu koyu renge sahip olan lekeler diğer lekelere göre daha zorlu görülebilir. Ancak doğal yöntemlerle uzun bir süreçten sonra beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Diş lekelerinden kurtulmanızın yanı sıra tekrar etmemesi adına dişlerinizin bakımını altı ayda bir diş hekimine giderek yaptırmalısınız. Ve olabildiğince ağızda çürük diş bulundurmamalısınız. Bu çürük diğer dişlere de bulaşarak diş lekelerinin de oluşmasına neden olur.

Günde iki kez dişlerinizi fırçalarken karbonatı kullanabilirsiniz. Karbonatı bir miktar diş fırçanızın üzerine dökün ve bu şekilde günde iki kez uygulayarak diş lekelerinden kurtulabilirsiniz. Ancak bir diğer yöntemde çilek yöntemidir. Çileğin dışında bulunan siyah tırtıklı yüzeyi dişlerde peeling etkisi yaratır ve lekelerin daha çabuk çıkmasına neden olur. Bunun içinse üç adet çileği macun kıvamına getirmek için iyice ezin. Ezmiş olduğunuz bu karışıma diş macununuzu batırın. Ve daha sonra bu şekilde dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.  Bir diğer beyazlama etkisi yaratan doğal ürün de limondur. Limon içerdiği asidik özellikle birlikte ağartıcı bir etkiye sahiptir. Bu etkiden yararlanmak için bir adet limonun kabuğunu iyice rendeleyin. Daha sonrasında bu rendelenmiş kabukların içine bir kaç damla limon suyu ilave edin. Ve bu şekilde dişlerinizdeki lekelerden basit bir yöntem sayesinde kurtulun.

Eğer daha etkili bir beyazlatma yöntemi arıyorsanız ada çayı sizlerin bu beklentisini karşılayacaktır. Ada çayının beyazlatma özelliği vardır. Ada çayının kurumuş yapraklarını elinizle olabildiğince ufak parçalara ayırın. Daha sonra diş fırçanızı da bu parçalara batırın. Her gece yatmadan önce bu işlemi uygulayın. Bu işlem sayesinde bir ay sonra kadar adaçayının dişlerinizde gösterdiği etkiyle birlikte kocaman gülün.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.