Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Doğal Bronzlaşma Yöntemleri

Yaz aylarında leke ve güneş yanıkları olmadan bronzlaşmak oldukça zordur. Piyasada bulunan pek çok ürün güzel bir bronzluk sağlayabilir. Fakat kimyasal olması sebebi ile pek de tercih edilmiyor.

Bronz tenin de farklı bir çekiciliği ve de güzelliği olduğu için bronzlaşmanın farklı yollarını arıyoruz. Solaryuma girmek oldukça masraflı olduğu için herkes bu yöntemi kullanabilecek kadar yeterli maddiyata sahip olmayabilir. Dolayısıyla da beyaz tenliler için evde doğal yöntemlerle bronzlaşma yöntemlerini tercih edebilirler. Evde kendinizin hazırlayacağı pratik işlemler sonucunda doğal bir şekilde bronzlaşmanız mümkün.

Evde Doğal Bronzlaşmak İçin Neler Yapılabilir?

Tatile gidememiş olabilirsiniz. Ancak özel bir davete katıldığınızda bembeyaz bacaklar yerine hafif bronzlaşmış bacaklarınız olsun isteyebilirsiniz. Bunun için de evde kendiniz bronzlaşma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Kısa bir tatil yapıp dönmüş havasını evde kendiniz yaratabilirsiniz. Dakikalar içerisinde bu doğal bronzlaşmayı sağlayabilir, faydalı sonuçlar alabilirsiniz.

1. Kakao İle Bronzlaşma

Doğal bronzlaşmak için gerekli olan malzemeleri sıralayalım: 2 yemek kaşığı kadar kakao ve vücut nemlendirici doğal bronzlaşma için yeterli olacaktır.

Böylesine az bir malzeme ile koyu renk bir tene sahip olabilirsiniz. Öncelikle vücut nemlendiricisini bir kaba boşaltın. Ardından bu losyonun içerisine iki kaşık kakao ekleyin. Güzel bir şekilde bu iki malzemeyi kapta karıştırın. Eğer daha bronz bir tene sahip olmak isterseniz losyonun içerisine daha fazla kakao koyabilirsiniz. Bacaklarınızın her tarafına bu karışımı iyi bir şekilde yedirerek sürün. Sonrasında bacaklarınızın üzerinde kuruyana kadar bekleyin. Bu şekilde katılmak istediğiniz bir davete gidebilirsiniz. Ancak elbette bu yöntem geçici bronzluk sağlayacaktır. Sabunla yıkanması durumunda bronz etki kaybolacaktır. Bu nedenle tüm gece dikkatli davranmanız gerekir. Fakat bacaklarınızda bulunan bu kremin kıyafetlerinize geçmesinden korkmayın. Kıyafetinizde iz olmayacaktır. Nemlendirici ve kakao bacağınıza yapışacağı için bir sorun yaşanmamaktadır.

2. Çay İle Bronzlaşma

Evde doğal bronzlaşmak için yapılması gerekenler bununla sınırlı değildir. Her sabah içtiğiniz siyah çay ile de doğal bronzluk sağlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir çay demleyin. Demlemiş olduğunuz bu çayın demine pamuk batırın. Batırılan bu pamuğu cildinize sürün. Defalarca kez bu işlemi uygulayarak daha koyu bir görünüme doğal yolla ulaşabilirsiniz.

3. Yağlar İle Bronzlaşma

Buna ek olarak doğal yağları kullanarak da bronz bir görünüme sahip olmak mümkündür. Sadece yaz aylarında değil aynı zamanda kış mevsiminde de bronz görünüme sahip olmak isteyenler bu yöntemleri gönül rahatlığı ile tercih edebilirler. Doğal bronzlaşma yöntemlerinden bir diğeri de susam, kayısı, kakao ve tatlı badem yağıdır. Bitkisel bir kür hazırlayarak bronz görünüm elde edebilirsiniz. Bu saydığımız malzemelerin her birini bir kasenin içerisine koyup iyi bir şekilde çırpın. Ardından bu karışımı cildinize sürün. Böylelikle kış aylarında bile çikolata gibi bir tane sahip olmanız mümkündür.

İşte tüm bu yukarıda ifade ettiğimiz durumlar doğal bronzlaşma yöntemleri pek çok çeşitlere ayrılır. Sizler de kendinize en uygun olan yöntemi seçebilirsiniz. Hem kısa bir süre içerisinde hem de oldukça pratik bir şekilde doğal yollarla bronzlaşabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.