Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Doğal Göz Kremi Yapımı

Dış dünya ile bağ kuran gözlerimiz bizler için oldukça değerlidir. Gözlerimizi oldukça iyi bir şekilde muhafaza etmeli, dış etkenlerden korumalıyız. Yıllar geçtikçe cildimizde belirmeye başlayan belirtiler göz çevresinde de kendini belli eder. İlk etapta gözlerimizin kenarlarında bulunan derilerde sarkma ve kırışıklıklar meydana gelir. Göz kapaklarında düşme, göz altlarında kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bu nedenle göz çevresinin daha genç kalmasını sağlamalıyız. Çünkü bakışlar insanın dış görünümünde en göze çarpan detaylardandır. Hem erkekler hem de kadınlar için her yaş grubuna hitap eden bazı göz kremleri vardır. Göz çevresini koruyan, kırışıklıkların azalmasını sağlayan bu kremlerin binlerce çeşidi piyasada mevcuttur.

Piyasada satılan göz çevresi kremlerinin pahalı olmasından dolayı pek çok kişi doğal kremlere yönelmiş durumda. Evde hazırlayacağınız doğal göz çevresi kremi ile sağlıklı bir cilde kavuşabilirsiniz.

Evde Hazırlayabileceğiniz Doğal Göz Kremi Tarifleri

1. Hindistan Cevizi Yağı

Doğal göz kremi yapımı için öncelikle Hindistan cevizi yağı ve E vitamini kapsülü gerekir. Öncelikle bir kabın içerisinde bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını eritin. Eritmiş olduğunuz yağı sıvı bir hale geldiğini fark ettiğiniz anda içerisine 3 ya da 4 tane E vitamini kapsülü ekleyin. Sonrasında bu iki karışımı iyi bir soğutucuda bekleterek soğutun. Ardından kavanoz içerisine koyun. Gözlerinize bu karışımı değdirmeden sadece göz kenarlarına ve gözlerinizin altına bu karışımı uygulayabilirsiniz. Her akşam yatmadan evvel düzenli bir şekilde bu doğal kremi kullanabilirsiniz.

2. Balmumu

Yukarıda verdiğimiz tarif serin havalar için oldukça idealdir. Ancak sıcak havalarda ise kullanımı çok fazla önerilmez. Ancak eğer balmumunu göz çevrenizde kullanmanızı denerseniz yaz aylarında da etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Balmumunu sıcak akşamlarda göz çevrenize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Etkili sonuçlar aldığınızı fark edeceksiniz. Bunun yanında balmumunu siyah nokta giderici olarak tüm cildiniz için de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

3. Kuşburnu Yağı

Doğal göz kremi yapımlarından bir diğeri için gereken malzeme kuşburnu yağıdır. Kuşburnu yağı son zamanlarda kırışıklık gidermek için kullanılan en etkili malzemelerden biridir. Kuşburnu yağı insanların cilt hücrelerindeki kırışıklık meydana getirebilecek olan etkileri yok eder. Kuşburnu yağı her türlü iz, çatlak lekesi, kuruluk, tahriş ve aşırı derecede güneş ışınlarına maruz kalma sonucu oluşan etkilere karşı mücadele eder. Bu yönden güçlü bir kırışıklık gidericidir. Cildi oldukça gençleştirir. Her gece yaz ya da kış yatmadan evvel göz çevrenize kuşburnu yağını sürebilirsiniz.

4. Sardunya Yağı

Doğal göz kremi yapımında hoş kokulu bileşenlerin bulunduğu sardunya yağını kullanabilirsiniz. Sardunya yağı, göz çevrenizin sıkılaşmasına yardımcı olur. Diğer yandan da göz çevresinde bulunan geniş halkaların sarkmasını önler. Bu nedenle erken yaşlarda (yani 35, 40 gibi) sardunya yağını kullanmaya başlamanız sizler için daha iyi olacaktır. Çünkü zamanla oluşabilecek olan sarkıkların her birine erken önlem almak kırışıklıkların yok denecek kadar azalmasını sağlar.

5. Ihlamur

İlk olarak bir cezve kaynar suya bir miktar ıhlamur ekleyin. 10 dakika bekledikten sonra süzün. Bu şekilde soğuduktan sonra bir pamuk yardımı ile göz kapaklarınızda gezdirin. Bu şekilde de göz çevresi kırışıklıklarınızı önleyebilirsiniz.

Bu doğal yöntemler sayesinde göz çevresinde oluşabilecek kırışıklıkları önlemek mümkündür. Bunların yanında mutlaka beslenmenize de gereken önemi göstermelisiniz. Kafein, alkol ve asitli içeceklerden uzak durmalısınız. Ayrıca stres ve bilgisayar başında uzun süre kalmak da göz çevresine oldukça zararlıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.