Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Doğal Taşların Enerjisi

Kozmik Enerji Kaynağımız Doğal Taşlar! Doğal Taşlar verdikleri enerji ve şifalarla doğanın bizlere bir hediyesidir. Bu taşlar doğada doğal yollarla milyonlarca yılda oluşmaktadır. Bu taşları doğru şekilde kullanarak doğal taşların enerjisinden siz de faydalanabilirsiniz.

Elinize doğal taş bir kolye aldınız, işte elinizde tuttuğunuz o kolye muhtemelen milyonlarca yılda oluştu ve size kavuşmayı bekledi. Onun verdiği enerjiden faydalanabilir, etkilerini araştırarak size uygun olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Elbette kendi ihtiyacınıza uygun doğal taş seçimi yapmak kolay değil.

Kendi Doğal Taşınızı Seçin

Doğal Taşlar doğanın  bir parçasıdır. Doğanın kozmik enerjisiyle milyonlarca yılda oluşabilmiş bu doğal taşların enerjisine inanmamak imkansızdır. Son yıllarda yapılan araştırmalarla da doğal taşların faydaları bir bir kanıtlanmaya başlamıştır.

Peki kendinize uygun doğal taşı seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

  • Doğal taşları işlem görmemiş ham hali ile satın almaya dikkat edin.
  • Doğal taşların ham olduğunu şekillerinin bozuk olmasından anlayabilirsiniz.
  • Hislerinize güvenin ve renk ve doku olarak size en sıcak gelen taşı seçin.
  • Taşlara dokunarak enerjilerini hissetmeye çalışın.
  • Taşınızı takı olarak kullanacaksanız teninize temas etmesine dikkat edin.
  • Burcunuza uygun olan taşları inceleyin.
  • Kendi kişiliğinize göre seçim yapın. Mesela sürekli gergin bir yapıdaysanız rahatlatıcı enerjiye sahip taşlar seçin.
  • Sağlık probleminiz varsa, rahatsızlığınızın olduğu bölgeye göre, o bölgeye iyi gelen taşları seçin.

Doğal Taşların Faydaları?

Hayatınızda ne eksik? Şans, sağlık, bereket. Tüm Doğal Taşların farklı etkileri vardır. İhtiyacınız olan doğal taşı seçmelisiniz. İşte bazı doğal taşlar faydaları;

Kuvars; fiziksel ve kimyasal özelliklerinin yanı sıra enerji olarak kuvvetli bir taştır. Ruh sağlığına iyi gelir, meditasyon yaparken etkiyi arttırmak için bu taş kullanılır.

Sitrin; kuvars taşının sarı tondaki alt türüdür. Tedavi edici etkisi vardır. Kendine güven enerjisi verir. İyi hissetmenizi sağlar.

Akik; güçlü bir enerjiye sahiptir, yüzyıllardır güzel görüntüsü sebebiyle de takı olarak kullanılır. Gerginliği ve stresi azaltır, yorgunluk ve ağrılara iyi gelir.

Kehribar; bağışıklık sistemini güçlendirir, boğaz bölgesindeki hastalıklara iyi gelir, ağrı giderici özelliğe sahiptir, bebek ve çocukların kullanımına uygundur.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Yemeklerden sonra evde pratik tatlı tarifleri için harika kaynak!
yeni sunucu.