Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Elleri ve Parmakları İncelten Egzersizler

Günümüz estetik değerlerinden biri de el ve parmaklardır. Sürekli göz önünde olan ellerin bakımlı ve güzel olması gerekir. Herkes ellerinin ince, uzun parmaklara ve uzun tırnaklara sahip olmasını ister. Fakat çoğu insanın elleri büyük, parmakları da kalındır. Bu nedenle evde basit bir şekilde parmakları incelten egzersizler yapabilir, ellerinizin estetik bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Elleri ve Parmakları İncelten Egzersizler Nelerdir?

Birçok insanın en büyük sorunu ellerinin büyük, parmaklarının da buna bağlı olarak kalın olması. Bu sorun estetik görünüm kriterlerine uygun olmadığı için insanları rahatsız eder. Ancak bu sorunu, el ve parmak inceltme hareketleriyle ile kısa bir sürede tedavi edebilirsiniz. El ve parmak inceltme hareketlerini düzenli olarak uyguladığınız zaman, başarılı ve etkili bir sonuç elde edersiniz. Küçük bir el ve ince parmaklara sahip olmak için uygulamanız gereken bu egzersizler sayesinde, yüzüklerin parmaklarınıza yakışmaması sorununa da veda edersiniz. El ve parmakları incelten bu egzersizler belirli bir süreyi ayırmanız ve kararlı olmanız gerekir. El ve parmakları incelten egzersizler;

1. Top Sıkma Egzersizi

Egzersizler

Top sıkma egzersizi en çok uygulanan yöntemlerden biridir. Top sıkma hareketini yapmak için, spor malzemelerin satışını yapan bir mağazadan küçük ve esnek bir top almanız gerekir. Top ile yapacağınız bu egzersizi her gün düzenli olarak, yarım saat uygulayabilirsiniz. Topu sıkma ile hem elleriniz hem de parmaklarınız belirli bir oranda incelir.

Top sıkma hareketinde ilk olarak topu elinize alın ve kuvvetlice sıkın. Bu hareketi yarım saatten daha fazla yaparsanız, eklem bölgelerini fazla zorlayabilirsiniz. Eklemleri fazla zorladığınız zaman, gün içerisinde elinizi kullanmanız zor olabilir. Kas gerilmesi adı verilen bu durumu yaşadığınız zaman top sıkma hareketini sonlandırmanız gerekir.

2. Parmak Egzersizi

Egzersizler

Elleri ve parmakları inceltmek için düzenli olarak yapmanız gereken hareketlerden birisi de parmak egzersizidir. Bu egzersizi yapmak için ilk olarak elinizi herhangi bir yere sabit şekilde temas edin ve el ayasıyla zemin arasında herhangi bir boşluk olmadığından emin olun. Daha sonra parmaklarınızı teker teker olacak şekilde, yukarı doğru kaldırın.

Parmak kaslarında herhangi bir yanma durumu hissettiğiniz anda, egzersizi sonlandırmanız gerekir. El ve parmakları inceltmek için yapmanız gereken parmak egzersizini en az 20 kere 3 set şeklinde yapın. 20 tekrarı her bir parmağınıza uygulayın. Egzersizi düzenli olarak yaptığınız zaman, ilerleyen günlerde parmaklarınızda yer alan kaslar esnemeye başlar. Bu nedenle egzersiz sayısını ilerleyen günlerde azaltabilirsiniz.

3. Yumruk Açma Egzersizi

Egzersizler

El ve parmaklarınızı inceltmek sanıldığı gibi zor değil. Basit egzersizler sayesinde elleriniz ve parmaklarınız, daha esnek, daha güzel, zarif olabilir. En çok uygulanan hareketlerden biri yumruk açma egzersizidir. El ve parmaklarınızı inceltmek, daha estetik bir görünüm kazanmasını sağlamak için yapmanız gereken yumruk açma egzersizinde ilk olarak yumruğunuzu tüm gücünüzle sıkın. Daha sonra ise parmaklarınızı öne doğru tam olarak şekilde açın. Yumruk açma egzersizini iki elinize aynı anda yapın. Bu hareketi yaklaşık olarak 6 tekrar şeklinde düzenli olarak tekrarlayın.

4. Parmak Ayırma Egzersizi

Egzersizler

El ve parmakları inceltmek için çok sık uygulanan hareketlerden biri parmak ayırma egzersizidir. Parmak ayırma egzersizi için, ilk olarak ellerinizi düz bir şekilde öne doğru uzatın. Aynı zamanda avuçlarınız da yere doğru baksın. Daha sonra parmaklarınızı birbirine sıkı bir şekilde birleştirin. Parmak aralarını tam olarak kapatmayın, aralarında biraz boşluk olsun. Parmak ayırma egzersizini bu şekilde 3 set olarak, 6 defa yapın. Bir süre sonra el ve parmaklarınızdaki rahatsız olduğunuz görünümden tamamen kurtulabilirsiniz.

5. Elle Daire Çizme Egzersizi

Egzersizler

Basit egzersizlerde birisi de elle daire çizme egzersizidir. Bu hareketi yapabilmek için ilk olarak ellerinizi rahat ve gevşek bırakın. Ellerinizi, bileklerden itibaren bükerek, havada belirli bir yöne doğru, daha sonra ise zıt yöne doğru daireler çizin. Sağ ve sol tarafınıza da 10 kere daire çizin. Elle daire çizme hareketini düzenli bir şekilde her gün 3 set halinde, 10 kere tekrar edin.

6. Elleri Havaya Kaldırma Egzersizi

Egzersizler

İnce el ve parmaklara sahip olmak istiyorsanız, düzenli bir şekilde yapmanız gereken hareketlerden birisi de elleri havaya kaldırma egzersizidir. Bu egzersiz için ilk olarak, elleri, avuçlarınızın yere bakacağı bir şekilde bastırmadan tutun. Daha sonra bileklerinizden yukarı doğru olacak şekilde yavaş yavaş kaldırın ve aynı hızla tekrar aşağı indirin. Bu egzersizde ellerinizi sıkmamanız gerekir. Elleriniz ve parmaklarınız tamamen rahat olmalı ancak fazla da gevşememesine dikkat etmelisiniz. El ve parmaklarınızın incelmesi için elleri havaya kaldırma egzersizini 3 set halinde ve 10 tekrar olacak şekilde düzenli yapmanız gerekir.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.