Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

En İyi Yağ Yakma Egzersizleri

Sağlıklı bir yaşama ve güzel bir görünüme sahip olmak için düzenli bir beslenme ve disiplinli bir sportif faaliyetlerinde bulunmak gerekir. Ancak yoğun iş temposu, dersler, toplantılar derken kendimize zaman ayıramıyoruz. Bu günlük döngüde spor ile aramıza mesafe giriyor ve üstelik yediğimiz besinlere dikkat edemiyoruz.

Ancak bu sağlıksız tüketim şekli bize fazla kilolar olarak geri dönüyor. Hareket edemediğimiz çalışma şartları da bu fazla kiloların tahmin edilemeyecek kadar fazlalaşmasına sebep oluyor. Bu yazıda sizin için en iyi yağ yakma egzersizlerini bir araya getirdik.

Günden arta kalan kısa sürenizde en iyi yağ yakma egzersizlerini uygulayarak en hızlı şekilde vücudunuzu normal hale getirebilirsiniz. Ayrıca en iyi yağ yakma egzersizleri sayesinde normal rutin hayatınızı devam ettirecek, kendinizi işlerinize verebileceksiniz. En iyi yağ yakma egzersizlerinden bahsetmeden önce bu yağların vücuda ne gibi etkileri var onlara bir bakalım.

Yağlanmanın Zararları

Öncelikle yağlanmayı dış görünüşteki fazlalık olarak algılamamak gerekiyor. Çünkü vücudunuz dışarıdan güzel görünse de yağ oranınızın fazlalığı sizin sağlıksal problemler ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Tabii ki de genel olarak yağ oranının fazlalaşması bedeninizde sarkmalara ve fazla kilolara sebebiyet vermektedir.

1. Kıyafetlerinizi Kullanamaz Hale Gelebilirsiniz

Yoğun olarak yağlanmanın neticesinde bedeniniz genişler ve sizin eski kıyafetlerinizin içine girememenize sebep olur. Aynaya baktığınızda bedeninizdeki farkı görebilirsiniz. Çok sevdiğiniz bir elbisenin içerisine, yanlış beslenmekten kaynaklı olarak 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde giremeyebilirsiniz. Ancak en iyi yağ yakma egzersizleri ile bu problemleri yine kısa bir sürede aşmanız mümkün.

2. Hareket Kabiliyetinde Azalma Olur

Yağ oranınızın artması ile birlikte vücudunuzun kütlesinde genellikle bir artış gözlenir. Bu artış sizin vücut esnekliğini kaybetmenize ve daha yavaş hareket etmenize neden olur. Vücut direncinizin azalması sizin için daha zor spor yapmak anlamına gelir. Bu durumda olanların en iyi yağ yakma egzersizlerini yapmasını öneriyoruz. Bu yöntem ile hem kısa hem de etkili sonuç alabilirsiniz.

3. Sağlık Problemlerini Tetikler

Hareketsiz kalan vücudun yağlanması ile birlikte vücudunuzun hastalıklara karşı direnci de azalır. Kalp ve damar hastalıklarının oluşmasına zemin hazırlar. Karaciğerdeki rahatsızlıkların hemen hepsi yağlanma kaynaklıdır. Bunlar dışında şeker hastalığı, kanser ve başka bir çok hastalığın sebebi vücuttaki yağlanmadır. En iyi yağ yakma egzersizlerini yaparak bu yağlanmanın önüne geçebilir ve daha sağlıklı olabilirsiniz.

En İyi Yağ Yakma Egzersizleri Ve Uygulama Şekli

1. Yürüyüş Yapmak

En iyi yağ yakma egzersizlerinden ilki yürüyüş yapmak. Sert yani asfalt veya beton olmayan zeminlerde konforlu ve rahat ayakkabılarınızla günlük yarım saat kadar bir sürede yürüyüş yapmak, yağlarınızı eritmeniz için güzel bir çözüm olacaktır. Zeminin önemini gözden kaçırmamanız gerekir. Toprak yol ya da yürüyüş parkurlarını tercih etmelisiniz. Daha etkili bir sonuç alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ayrıca zemin ve ayakkabı konusunda hassas olmanızın başlıca sebebi bedeninizde rahatsızlık yaşamamanızdır. Diz ve basen ağrılarının önüne geçmiş olursunuz. Disiplininizi bozmadan her gün yapacağınız yarım saatlik bir yürüyüş, gün içerisinde almış olduğunuz kalorilerin yakımını sağlar ve fazla yağlarınızın erimesinde yardımcı olur. Bunun yanı sıra basen bölgeleriniz daha sıkı bir görünüme kavuşur. Yürüyüş yaparken, bol sıvı tüketmeyi de unutmamalısınız.

2. Mekik Çekmek

En iyi yağ yakma egzersizlerinden karın ve bel kısmınız için uygulamanız gereken mekik çekme hareketidir. Mekik çekme hareketinin psikolojik olarak bir zorluğu vardır. Çünkü bu zorluk, çok az kullandığımız ve dolayısıyla az gelişen karın kaslarımızın bize verdiği öz güvensizlikten kaynaklıdır. Ancak şu bilinmelidir ki; düzenli bir şekilde yapılan mekik hareketi, size her geçen gün daha fazla dayanıklılık verir. İlk gün asla ulaşamayacağım dediğiniz sayılara, kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsiniz. Mekik çekerken kendinizi psikolojik olarak hazırlayıp daha fazlasını istemelisiniz. Bu şekilde en iyi yağ yakma egzersizlerinden mekik hareketinin faydasını hissedebilirsiniz. Mekik çekerken sırtınızın çok sert olmayan bir zeminde olmasına özen gösterin. Bel ve sırt ağrılarının önüne geçmiş olursunuz. Dizlerinizi 45 derece bükerek ayak tabanınız tamamıyla yere değsin. Ayağınızın yer ile temasının kesilmemesi için destek ağırlık koyabilirsiniz. Üst bedeninizi dizlerinize doğru hafifçe çekin ve ilk pozisyona geri gelin.

3. Ters Mekik Çekmek

En iyi yağ yakma egzersizlerinden en zor olanıdır. Ancak kaslarınız geliştikçe hızlı bir şekilde daha rahat ve daha fazla sayıda yapabileceğinizi unutmayın. Karın, bel ve sırttaki yağların erimesinde önemli bir işlevi vardır. Yumuşak bir zemine yüz üstü uzanın. Ayak uçlarınız yere değsin. Ayak uçlarınızın yer ile temasını kesmeden, gövdenizi kollarınızla beraber yukarıya kaldırın.

4. Ağırlık Çalışmak

En iyi yağ yakma egzersizlerinden en çok bilinenidir. Belinizi zorlamayacak bir şekilde, dambıl veya halter ile çalışmalısınız. Evde bulduğunuz ağır bir nesne ile yapmanız sağlık açısından zararlıdır. Çünkü ağırlık üretimlerinin temel noktası ağırlığı bedene eşit biçimde baskı uygulayacak biçimde üretmektir. Biçimsiz bir ağır nesne ile bel, kol ve sırt bölgelerinde kalıcı hasarlara neden olabilirsiniz. Ağırlık çalışmanızın bir diğer önemli koşulu, set set ve küçük aralıklı dinlenmelerle yapmanızdır. Ağırlık çalışmak yağ yakmak için etkili olduğu gibi vücut şeklinin daha güzel bir hale gelmesini de sağlar. Hem kaslar gelişir hem de yağlardan kurtulmuş olunur. Ağırlık çalışırken almış olduğunuz pozisyonların doğru olduğundan emin olmanız gerekir.

5. Dirsek Üstü Beklemek

En iyi yağ yakma egzersizlerinden vücudun her yerini çalıştırmaya yarayan harekettir. Bütün bölgelerinizde yağların erimesine yardımcı olur. Yumuşak bir zemin üzerinde yapılması sağlığınız için önemlidir. Dirseklerinizi resimdeki pozisyona getirin ve ayak ucunda yere paralel şekilde durabildiğiniz kadar durun. Henüz egzersiz esnasında vücudunuzdaki yanmayı hissedeceksiniz. Dirseklerin omuz hizasında olması ve yumrukların içeriye doğru birbirine bakması gerekir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.