Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Epilasyon Kanser Yapar Mı

Son zamanlarda teknoloji sadece hizmet alanında değil güzellik alanında da oldukça sık kullanılmaktadır. Ancak teknolojinin bugüne kadar zararları gerek kişilerin yaşadığı sorunlardan dolayı gerek kişilerin gün içinde yaşadığı sorunlar ile sıkça söz konusu olmaktadır. Bunlardan biri de lazer epilasyondur. Lazer epilasyon tüy bulunan bölgeye uygulanan lazer ışınları ile tüylerden kökten kurtulma yöntemidir. Bu kıl köklerine etki eden bir yöntem olduğu için seansların bitiminden sonra kişinin lazer ışını uygulanan bölgesinde bir daha tüy çıkmamaktadır. Kadınlar için oldukça pratik bir  yöntem olsa da zararının da olduğu konuşulmaktadır. Ayrıca bu uygulamayı sadece kadınlar değil son zamanlarda erkeklerde sıkça tercih etmektedir. Kadınlar ve erkeler artık tüylü olan bölgelerde sürekli işlem yapmaktansa dört beş seansta bu tüylerden kurtulmaktadır. Bu yöntem ile birlikte kişilerin hem maddi açıdan zararı olmayacak hem de zaman açısından da bir kaybı olmayacaktır.

Uzmanlar yaptıkları araştırmalar sonucunda vardıkları henüz net bir bilgi olmasa da lazer ışınları oldukça dikkat edilmesi gerekilen bir konudur. Aynı zamanda kişiler lazer epilasyon için gittikleri güzellik merkezlerinde kullanılan aletlerin hijyenine ve uygulayan kişinin uzmanlık belgesine dikkat etmelidir. Lazer operasyonları genellikle güzellik alanında gerçekleştirilen ameliyatlar başta olmak üzere diğer ameliyatlar da da sıkça kullanılmaktadır. Ancak her yöntemin ameliyatı esnasında bir riski vardır. Ancak epilasyon namına kullanılan lazer ışınları kişinin sağlığına zarar verir mi ya da kanser yapıcı özelliği var mı gibi soruların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Epilasyon Kanser Yapar Mı?

Epilasyon kadın erkek fark etmeksizin kişilerin en çok tercih ettiği tüylerden kurtulma yöntemlerinden biridir. Son zamanlarda güzellik salonlarının neredeyse hepsinde uygulanan bu yöntem erişilebilirliği arttıkça tercih edilme olasılığı daha da artmış bulunmaktadır. Ancak uzmanlar bazı araştırmalar ve gözlemleri sonucunda bazı kanıya varmışlardır. Bu kanılar henüz bilimsel bir sonuç değildir. Ancak uzmanların bilgisinin doğrultusunda ön görülerine kulak vermek gerekmektedir. Eğer kişi güvenilir bir yerde lazer epilasyon yaptırıyor ve seansları da uzun sürmüyor ise bu yöntemi kullanabilir. Ancak lazer ışınlarının dozunu ayarlamak ve harici bir bölgeye yansıtmamak oldukça önemlidir. Bu yöntemi iyi yapacak olan kişileri önceden araştırmak gerekir. Genellikle artık hastanelerde de bu yöntem yapılmaktadır. Büyük hastanelerde de uygulandığı için bu işin uzmanlarını buralarda bulmak daha uygun olacaktır. Eğer kişi iyi bir ortamda hijyenik bir ortamda bu işlemi yaptırmıyor ise bu kişinin cildinde yaralar oluşabilmektedir. Bu yaralara bağlı olarak kişinin derisinde bazı reaksiyonlar da gerçekleşebilir.  Hatta birkaç seansa daha maruz kalan bu yaralı bölge nedeni ile ciltte kanser olabilme olasılığı da vardır. Bu yüzden iyi bir güzellik merkezi, hijyenik bir ortam sizlerin tercihi olmalıdır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.