Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Erkek Yüz Maskesi

Üretim aşamasında olan pek çok bakım ürünleri aslında sadece kadınlar için değildir. Ancak ne yazık ki ülkemizde bakım ürünlerinin sadece bayanlar için hazırlandığı güdüsü vardır. Kadınların ciltlerine göstermiş oldukları ya da gösterecek oldukları bakım aslında aynı şekilde erkekler için de önemlidir. İnsanların kullandıkları bütün bakım kremleri ve de ürünler her iki cins için üretilmektedir. Yani erkekler de her zaman için cilt bakımlarını koruyabilirler. Yapılan istatistiksel araştırmalara göre de erkekler şuanda günümüzde kadınlara oranla çok daha az cilt problemleri ile uğraşmaktadırlar. Bu nedenle çevremizde erkekler çok fazla cilt bakım ürünlerini kullanmamaktadırlar. Fakat yine de erkekler ilerleyen yaşlarda çeşitli cilt problemleri ile karşılaşmamak için erkek yüz maskelerini kullanabilirler.

Yaşlılık belirtileri, cilt çökmesi, cildin yıpranması göz çevresi kırışıklıkları gibi belirtilerin hepsi erkeklerin de yüzlerinde meydana gelmektedir. İlk dönemlerden itibaren erkekler de doğal maskeler kullanarak doğal bakım ürünlerinden yararlanabilirler. Erkek doğal cilt bakımı için gerekli olan bazı uygulamalar yapıldığı takdir de erkekler de daha genç görünüme sahip olabilirler. Doğal bakım için hazırlanan maskelerin kullanımlarını yaparak uzun süreli cilt bakımı yapabilirler. Erkek yüz maskesi yapılmasının yanında bazı dikkat etmeleri gereken önemli noktalar vardır. Yüzünüzü yıkamanız dahi aslında cildinizin üzerinde büyük etkileri vardır. Bu nedenle erkekler de kendi kişisel bakımlarında titiz davranmalıdır.

Erkek Yüz Maskeleri İçin Neler Kullanılabilir?

Erkekler de yüzlerini temizleme ihtiyacı duyacaklardır. Duydukları bu ihtiyacın en doğal yollarla karşılanabilmesi için de gerçekleştirmeleri gereken bazı işlemler vardır. Evde artık erkeklerin de hazırlayabileceği basit maskeler vardır. Erkek yüz maskeleri olarak aşağıda belirttiğimiz karışımları uygulayarak çok daha hızlı bir şekilde yüz maskelerini yapıp sonuçlar elde edebilirsiniz.

1. Polen Maskesi

Erkek yüzü için sakalları koruyan onları besleyen ve de yüzlerine zarar vermeyen maskelerin kullanılması gerekmektedir. Erkek yüz maskesi olarak da kullanılacak olan ürünleri sizler evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Dışarıda satılan hazır ürünlerin yanına doğal yöntemler ile elde edilen bu maskeler cilt için çok daha faydalıdır. Küçücük minicik olan arılar bu yönde erkeklere yardım eder. Çünkü arılar ürettikleri bal ile doğal şekilde şifa dağıtırlar. Bunun yanında bir de bal ve polen sadece tat olarak değil daha pek çok şeyde kullanılmaktadır. Sağlık açısından da çok faydalı olan bu arı polenleri cildiniz için de çok faydalıdır. Erkek yüz maskesi oalrak kullanılabilir. Öncelikle arı poleni cilde doğrudan uygulandığı zaman ilk olarak cildin kırışıklık oluşmasını önler. Cildinizin alt bölümünde beslenen yaşlamaya etki eden tüm her şeyle savaşarak daha genç bir görüntüde kalmanızı sağlar.

Erkeklerin cilt problemleri kadınlara göre daha az olsa bile erkeklerde de akne gibi sorunlar olabilir. Akne, sivilce gibi oluşan sorunların ortadan kalkması için erkekler polen maskesini birebir olarak ciltlerine uygulayabilirler. Antioksidan deposu sağlayan bu polen maskesi cildin nem dengesini sağlar. Erkekler aynı zamanda bu polen meskesini eğer varsa güneş yanıklarında da kullanabilirler. ünkü güneş yanıklarının geçmesi için polen maskesi de kullanılabilir.

Polen Maskesi Yüze Nasıl Uygulanır?

Erkek yüz maskesi olarak uygulanması çok tavsiye edilen bu polen maskesi yapımı ise şu şekildedir: öncelikle bir buçuk yemek kaşığı işlenmemiş hakiki saf balı bir yemek kaşığı arı poleni ile güzel bir şekilde karıştırın. Karışımın iyi yapıldığını düşündüğünüz zaman artık cildinize bunu masaj yaparak uygulayın. Göz çevresini sakınarak cildinizin her bölümüne bu maskeyi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Yüzünüzde on beş dakika kadar bekletmeniz gerekir. Geçen bu süre zarfı içinde bal da tüketebilirsiniz. Çünkü maskenin verdiği yarar kadar balı yemek de sağlık için çok iyidir. Ilık su ile on beş dakikanın sonrasında artık yüzünüze iyi bir şekilde temizleyebilirsiniz. Böylece cildinizin daha parlak ve ferah görünüme kavuştuğunu hissedeceksiniz.

2. Canlandırıcı Yüz Maskesi

Erkeklerin cildinde kıl kökleri daha belirgindir. Erkek yüzünde meydana gelen sakal ve bıyıklar onların ciltlerini daha farklı şekilde korumaları gerektiğini getirir. Erkek ciltlerinde oluşan bu bıyık ve sakallardan dolayı erkeklerin ciltleri çok fazla canlı durmaz. Ancak aslında pek çok erkek daha aydınlık ciltlere sahip olmak isteyebilirler. Bu nedenle canlandırıcı yüz maskelerini kullanabilirler. Erkek canlandırıcı yüz maskesi evde olan malzemeler ile yapılabilir. Birkaç malzeme ile kolay hazırlanabilirliği ile maya sayesinde cilt canlandırılabilir.

Canlandırıcı Maske Yapımı

Erkeklerin de hızlı bir şekilde yapabilecek oldukları maske çeşitlerinden olan bu canlandırıcı maske için gereken malzemeler öncelikle iki paket yaş mayadır. İki yemek kaşığı süt ile de bu canlandırıcı maske yapımı yapılabilir. İki paket yaş maya ile iki kaşık süt birbirleri ile iyice öğütülerek karıştırılmalıdır. Karışımın bu aşamasından sonra cildinize göz çevresini koruyarak bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Maya içermiş olduğu özel besin gıdaları sayesinde sakalları ciltlerin parlaklığını sağlar. Cildin daha aydınlık daha parlak olmasını destekleyen süt de aynı şekilde kişinin cildinin daha genç görünüme sahip olmasını sağlar. Genç bir görünüm sayesinde artık erkekler de elde etmek istedikleri görüntüye sahip olabilirler. Canlandırıcı maskeyi bu şekilde yaptıktan sonra artık beklemeleri gereken süre toplam da yirmi dakikadır. Yirmi dakika boyunca ciltlerinde tutacak oldukları maya maskesini yeteri kadar beklettikten sonra ılık bir su yardımı ile yüzlerini yıkayabilirler. Ilık su ile yıkanması ile gerçekleşen cilt maskesini sizler ayda bir kez yapmanız yeterli olacaktır. Bu sayede evde kendi imkânlarınız ile de cildinizi canlı tutabilirsiniz.

3. Kil Maskesi

Erkeklerin ciltlerine uygun maskelerden biri de kil maskesidir. Kıl köklerine dahi etki eden kil maskesi erkek cildi için çok yararlıdır. Erkeklerin kolay bir şekilde gerçekleştirmelerine yardımcı olan bu kil maskesi için yapmaları gerekenlerde çok pratiktir. Kil maskesi erkek ciltlerine uygun bir yapıya sahiptir. Yüze sürüldüğü andan itibaren bu kil maskesi büyük etkiler yapmaya başalar. Kil maskesi aynı zamanda bayanlar için kullanılan bir maske türüdür. Erkekler de aynı şekilde kullanabilir. Yüzünde sivilce, büyük akne, siyah nokta gibi problemler yaşayan erkekler kil maskesini kullanarak bu sorundan kurtulabilirler. Toprağın kayaların en derinliklerinden çıkagelen bu kil cilt için en faydalı maddeleri içerir. Dünyanın farklı bölgelerinde farklı renklerde çıkan bu kil maske olark kullanıldığında daha çok yeşil rengini alır. Mısır prensi Kleopatra’nın bile güzellik sırlarından olan bu kil maskesi cinsiyet farketmeden her iki cins için de kullanılabilir. Kil maskesinin sağladığı bu ferahlık hissi doğal olmasıdır. Cildin temizlenmesini ve derinin daha gergin olmasını sağlar.

Kil maskesi cilt için faydalı mineraller içerir. İçerdiği bu mineraller aynı zamanda erkeklerin sakalları içinde faydalıdır. Sakallarının da sağlık açısından daha güçlü ve daha gür olmasının sağlanması için de kil maskesi kullanılabilir. Kil maskesinin aynı zamanda bu gibi sakalları besleyici özelliği de vardır. Sakalların korunması sonucunda artık erkekler de bu kil maskesini kullanabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.