Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Erkekler İçin Saç Bakımı

Saçlar dış görünüşü etkileyen en önemli unsurlardan biri. Özellikle kadınlar için saç bakımı çok önemli bir yere sahip. Ancak son zamanlarda erkekler de saçlarına oldukça fazla özen gösteriyor. Artık erkekler de en az kadınlar kadar saçlarına boyama, fön, düzleştirme işlemlerini uyguluyor. İşlem gören saç da çabuk yıpranacağı için hem erkekler hem de kadınlar çeşitli bakımlara ihtiyaç duyuyor. Yazımızın devamında erkeklere yönelik sağlıklı saçlar için ipuçlarını paylaşacağız. Ayrıca erkeklerin saç bakımını nasıl yapmaları gerektiği konusunda tüm soruları cevaplayacağız.

Erkekler Saç Bakımlarını Nasıl Yapmalı?

1. Hem erkekler hem de kadınlar için saç bakımının en önemli noktasını şampuan oluşturur. Saç derinize en uygun şampuanı seçerek saç bakımınız için ilk adımı atabilirsiniz. Özellikle erkeklerin hormonları gereği doğal bir şampuan tercih etmeleri daha uygun olacaktır.

2. Erkekler saçlarına şekil vermek için çoğu zaman saç jölesi kullanıyor. Bunun yanında briyantin, sprey gibi şekillendiriciler de sık kullanılanlar arasında. Bu gibi ürünlerin çok fazla kullanılmasından dolayı da kepeklenme sorunu oluşuyor. Kepekli saçlardan kurtulmak için bu gibi saça şekil veren kimyasal ürünlerin kullanımı en aza indirgenmelidir. Eğer saçınızı istediğiniz şekli sokmakta gerçekten zorlanıyorsanız taze limon suyu ile jöle etkisini sağlayabilirsiniz. Bu sayede saçlarınızın zarar görmesini engelleyerek saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz.

3. Piyasada erkekler için de çok fazla saç bakım maskeleri bulunuyor. Duşa girmeden önce bu saç bakım maskeleri kullanılabilir.

4. Argan yağı saçların geç yağlanmasını, daha temiz ve daha parlak olmasını sağlar. Bu nedenle pek çok bitkisel saç şampuanlarında argan yağı özü bulunur. Argan yağı, saç diplerine sürülerek saçların daha hızlı uzamasına da yardımcı olur. Düzenli olarak kullanılan argan yağı saçlarınızda kısa sürede etkisini gösterir.

5. Saç bakımı için kullanılan bir diğer ürün ise badem yağıdır. Badem yağı saçlarınızın daha dolgun gözükmesine yardımcı olur. Bu açıdan badem yağını erkekler de diledikleri gibi kullanabilirler. Hacimli ve daha canlı renkte saçlara kavuşmak için badem yağını aktarlardan ve de kozmetik ürünlerin satıldığı mağazalardan kolaylıkla alabilirsiniz.

6. Erkekler için saç bakımı önerilerinden son olarak ise zeytinyağından söz edilebilir. Zeytinyağı hem sağlık için hem de saç bakımı için ideal bir yağdır. Doğal zeytinyağını saçlarınıza duştan önce masaj yaparak uygulayınız. Sonrasında saçlarınızı iyi bir şekilde yıkayın.

Erkekler İçin Saç Bakım Önerileri

Sıcak Yağ Tedavisi

Kuru ve yıpranmış saçları zeytinyağı tedavisi ile canlandırabilirsiniz. Öncelikle 2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtın. Ardından tüm saç derinize yedirin. Sıcak suda bir havluyu beklettikten sonra başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi 2 ya da 3 defa tekrarlayabilirsiniz. Çünkü yağın iyice derinize emilmesi gerekiyor. Son aşamada da saçınızı iyice durulayın.

Hintyağı Tedavisi

Bu yöntem için de ilk olarak yarım çay fincanı hintyağını ısıtın, ardından saç derinizi ovarak yağı iyice emdirin. Sonrasında yavaş yavaş saçınızı tarayın. Ardından kaynar suya havluyu batırarak yarım saat bekleyin. Saçınızı şampuanla yıkayın ve iyice durulayın.

Protein Tedavisi

Protein tedavisi hemen hemen tüm saç tipleri için uygundur. Protein tedavisi için öncelikle 2 yumurtayı çırpın, içine yavaşça 1 çorba kaşığı zeytinyağını ilave edin. Ardından 1 çorba kaşığı gliserin ve 1 çorba kaşığı da elma sirkesi ilave edin. Saçınızı şampuanladıktan sonra hazırladığınız bu karışımı saçınıza sürün, 15-20 dakika bekledikten sonra saçınızı durulayın.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.