Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Erkeklerin Yatakta Yaptığı Yanlışlar

Yatakta hata yaptığını kabul etmek hem erkek hem de kadın için zor bir tabu. Bu kabulün kadınlar için de zor oluduğu bilinse de sanırım erkekler bunu kabul etmekte biraz daha güçlük çekiyorlar. Atalardan beri gelen erkek egemenliği doğrultusunda özellikle cinsel hayatta hata yapmak çoğu erkek için “olur mu öyle şey!” havasında. Öyle ki cinsel hayatlarındaki bazı sıkıntılardan dolayı kendini hiç suçlamayan erkek çoğu hatanın partnerinde olduğunu ve kendinde düzeltilecek hiçbir şey olmadığını savunur. Fakat yapılan araştırmalar sonucunda görünen o ki erkeklerin de yatakta yaptığı birçok hata mevcut. Her ne kadar kabul etmeseniz de üzgünüz ki beyler uzmanlar tarafından yapmamanız gereken fakat yatakta sıklıkta yaptığınız hatalar var.

Bu yazımızda hem kendiniz hem de ilişkiniz açısından daha sağlıklı bir cinsel hayat yaşamanıza yardımcı olacak hataları listeliyoruz. Aslında sizin doğru diye yaptığınız fakat kadınlar için yapılmaması gerekenler kısmında olan birçok hareket cinsel hayatınız çok daha durağan ve sıkıcı olmasına neden olur. Hem merak etmeyin bugüne kadar kimse size hata yaptığınızı söylemediyse hata yaptığınızı bilmeniz çok da olağan değil. Fakat artık hangi hareketleri hata olduğunu çok iyi biliyorsunuz ve kaliteli bir cinsel hayatı hak ediyorsunuz.

Erkeklerin Yatakta Yaptığı Yanlışlar Nelerdir?

1. Ön sevişmeyi ihmal etmek

Ön sevişme kavramı yapılan araştırmalar sonucu yeni yetişen nesilde daha sık kullanılmakta. Yani kısacası çoğu erkek bırakın ön sevişmeyi partnerine güzel sözler söyleyip iltifat etmeyi bile kılıbıklık olarak görüyor. Hayır efendim, kılıbıklıkla bunun hiçbir ilgisi yok. İltifat edin, öpün, dokunun, partnerinizle konuşun, koklayın partnerinizin rahatlaması için ona fırsat verin ve yardımcı olun. Onun hoşuna gidin emin olun ki bu, daha kaliteli bir cinsel hayat yaşamanıza yardımcı olacaktır. Uzmanlar tarafından olması gereken bir ön sevişmenin çiftler için 25-30 dakikadır. Böylece partneriniz size kendini tamamen bırakacak ve daha duygusal bir ortamda cinsel birleşim gerçekleşecektir.

2. Sürekli konuşmayın

Şimdi siz de haklısınız; konuşacak mısınız yoksa susacak mısınız? Her şeyi yeteri kadar yaptığınızda emin olun hiçbir sorun kalmayacak. Birçok kadın için orgazm olmak zor bir süreç ve bu aşamada da konsantre olmak, odaklanmak isteyebilirler o yüzden sürekli konuşmanız yaptığınız hatalardan biri. Konuşun ama yeteri kadar. Ayrıca kısık ve çekici bir ses tonuyla konuşmak da cinsel hayatınızın kalitesi için çok önemli. Ses tonunuzla partnerinizi tahrik etmeniz ona daha da zevk verecektir. Yani konuşun dediğimiz kısımda da öyle maçtaymış gibi bağıra bağıra konuşmayın. Olayın bir çekiciliğinin olması partnerinizi çok daha memnun edecektir.

3. Sadece cinsel birleşime odaklanmak

Bir kadın için orgazm olmanın çeşitli yolları vardır. Yani sadece cinsel birleşim sırasında orgazm olmaz kadın. Ona dokunun, öpün, size dokunmasına imkan verin. Böylece kendini daha çok size bırakacak ve duygusal olarak da orgazma ulaşacaktır. Onu öpmeniz sizdeki sevginin ona geçmesini sağlayacaktır ve siz de biliyorsunuz ki bir kadın için sevilmek çok ama çok önemli. Hem kendini iyi hisseder hem de size kendinizi iyi hissettirir.

4. Partnerin isteklerini göz ardı etmek

İşinizde patron olabilirsiniz buna diyecek hiçbir sözümüz yok fakat ne yazık ki yatakta patron siz değilsiniz. Yataktaki patron partneriniz de değil. Yataktaki tek patron aşk. Durum böyleyken de cinsel ilişki sırasında sadece ama sadece kendi istekleriniz doğrultusunda hareket etmek yapacağınız en büyük hatalardan biri. Bu resmen bencillik. Partnerinizin de bu cinsel ilişkide yer aldığını unutmayın. Onun da istekleri olacaktır, bunlara mutlaka kulak asın. Sizin istediğinizin yapılması nasılsa hoşunuza gidiyorsa onun isteklerinin yapılması da kendisini iyi hissetmesine yardımcı olacaktır ve cinsel ilişkinizden daha fazla tatmin olmanızı sağlayacaktır.

5. Sert olmak

Siz ve partneriniz cinsellikte sertliği seviyor olabilirsiniz ya da sadece siz seviyor olabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken tek şey yatakta tek olmadığınız. Haddinden fazla ya da yersiz bir sertlik sandığınız gibi ilişkiyi kamçılamaz. Aksine partnerinizin sizinle yaşadığı cinsellikten uzaklaşmasına neden olabilir. Bu yüzden partnerinize isteğinizi belirtmeden hemen sert olmak cinsel hayatınız için risk taşıyor olabilir.

6. Yeni şeyler denememek

Hep aynı seks pozisyonlarında sevişmek cinsel hayatınızın, cinsel hayatınız ise ilişkinizin rutinleşmesine ve sıkıcı bir hal almasına sebep olur. Partnerinizin de varlığını unutmadan yeni şeyler denemek ilişkinize heyecan verecektir. Tabi dediğimizi ihmal etmeyin, yeni şeyler denemeden önce partnerinizden mutlaka fikrini alın. Onun istemediği bir şeyi yapmak her iki tarafı da mutlu etmeyecektir. Beraber denemek istediklerinizi deneyerek daha kaliteli zamanlar geçirebilirsiniz.

7. Erken boşaldığınızı kabul etmemek

Erken boşalmak bir hastalık değildir ve isterseniz önünü alabilirsiniz. Fakat bunu kabul etmediğiniz takdirde daha sıkıntılı duruma düşebilirsiniz. O yüzden bir uzmandan yardım almak ve bunu engellemek emin olun cinsel hayatınız için çok daha faydalı olacaktır.

8. Başka şeylerle ilgilenmek

O gün iş yerinde bir şeyler yolunda gitmemiş olabilir ya da bu aralar parasal olarak sıkıntıda olabilirsiniz ama bunları yatağa taşımasanız nasıl olur? Sıkıntılarınızdan kurtularak yaşadığınız ve odaklandığınız bir cinsel ilişki size çok daha zevk verecektir. Ayrıca tatmin veren bir cinsel ilişki stresten uzaklaşmanıza da yardımcı olacak. Yeter ki siz cinsel ilişkiniz sırasında başka şeylerle ilgilenmeyin, aklınız sadece partnerinizde olsun.

9. Seksten sonra sırtınızı dönmeyin

Yapılan araştırmalara göre cinsel ilişkiden sonra partnerine sarılıp yatan kadınların cinsel ilişkiden daha tatmin oldukları, partnerinin arkasını dönüp uyuduğunu gören kadınların cinsel ilişkiden istedikleri zevki alamadıklarını göstermektedir. Seks sonrasında yaşanan her şeyin bir kadın için en az ön sevişme kadar önemli olduğu yapılan araştırmalar sonucunda uzmanlar tarafından söylenmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.