Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Erkeklerin Zevk Noktaları

Erkekler de en az kadınlar kadar cinsellik söz konusu olduğuna duygusallık arayan, dokunulmaktan, ilgilenmekten hoşlanan kişileridir. Bu yüzden çiftler arasında cinsel denge iki tarafın da ilgisi ve özeni ile sağlanır. Erkekler sadece cinsel organlarının uyarılması ile sekse hazır olmazlar. Erkek vücudunda da kadınlarda olduğu gibi zevk noktaları vardır. Bu zevk noktalarına temas edildiğinde ya da bu noktalar uyarıldığında erkek tahrik olur. Ayrıca seks öncesinde veya seks sırasında erkekteki seks noktalarının uyarılması sertleşme sorunlarını da ortadan kaldırır. Tüm bu zevk noktalarını doğru seks pozisyonlarında uygularsanız alacağınız sonuç inanılmaz olabilir.

Erkeklerin Zevk Noktaları Nelerdir?

Erkekler cinsel dürtülere daha yoğun oranda sahiptir. Bu yüzden kadınlara oranla daha kolay tahrik olma ve sekse daha kısa sürede hazır olma eğilimi gösterirler. Erkekler sadece penis ve testisler aracılığı ile tahrik olmazlar. Erkek bedeninde keşfedilmeyi bekleyen birçok zevk noktası bulunuyor. Bu noktalara partnerin yapacağı dokunuşlar veya uyarımlar erkeğe büyük bir zevk ve çifte güzel bir seks deneyimi yaşatacaktır.

1. Ense

Erkeklerin ense kısmı çoğumuzun bilmediği zevk noktalarından biridir. Enseye yumuşak temaslar sonucunda erkeğin çok hoşlandığına şahit olabilirsiniz. Erkeğiniz ile öpüşürken ensesine doğru yumuşak hareketlerle mesaj yapmak veya parmak uçlarınızı gezdirmek onun tahrik olmasını sağlar. Eğer ön sevişme sırasında erkeğinizi mutlu etmek istiyorsanız, güzel bir omuz masajından sonra ensesine yumuşak ve sert geçişli öpücükler kondurabilirsiniz.

2. Avuç İçleri

Avuç içleri erkeklerdeki zevk noktasıdır. Erkeklerin avuç içleri elleri dış kısımlarına oranla daha hassastır. Bu kısımlara diliniz ve parmak uçlarınız ile yapacağınız dokunuşlar erkeğin zevk almasını sağlar. Uzak doğu masaj tekniklerinin çoğunda erkeklerin avuç içlerine yapılan dairesel masaj teknikleri ile erkeğin beyninde seks sinyallerinin oluşmasını sağlarlar. Bu yüzden erkeğinizi sekse hazırlamak için avuç içlerine yönelmeniz önerilir.

3. Alt Dudak Kenarı

Kadınların zevk noktalarından biri olan dudaklar erkekler için de zevk noktasıdır. Fakat erkeklerde alt dudak ayrıca bir erojen bölgedir. Seks sırasında alt dudağın kenarına kondurulan minik öpücükler erkeğin başını döndürmeyi sağlar. Alt dudakları öperek erkeğinizi tahrik ederken devamında alt dudağı ısırarak ya da hafif dişleyerek zevk almasını sağlayabilirsiniz.

4. Kulak Memesi

Zevk noktalarından biri de kulak memesidir. Erkeklerde hassas olan noktalardan biridir. Erkeğiniz ile ön sevişme sırasında dudaklardan kulaklara geçerek kulak memesini dilinizle hafif uyararak ya da minik öpücükler kondurarak sevişmeden alınan hazzı arttırabilirsiniz. Bu çok yönlü ön sevişme çift olarak doyurucu bir seksin başlangıcı olacaktır.

5. Göğüs Uçları

Kadınlarda olduğu gibi erkeklerde de göğüs uçları zevk noktalarından biridir. Birçok erkek bu kısımlardan tahrik olmanın yanlış olduğu düşüncesinde olsa da bu durum bir gerçektir. Partnerin erkeğin göğüs uçlarını dili ile uyarması, bu kısımları hafifçe dişlemesi veya emmesi ile erkek yoğun oranda tahrik olacaktır. Bu bölgeden tahrik olmak ise oldukça doğal bir durumdur. Erkeklerinde göğüs uçlarının uyarılmasından zevk alınmasından korkmaması tavsiye edilir.

6. Kasıklar

Erkeklerde kasık bölgesi karın alt kısmından penise kadar uzayan bir bölgedir. Bu bölge yoğun oranda sinir ucu bulundurur. Bu bölgenin erkeğin partneri tarafından dokunulması veya öpücükler ile uyarılmasıyla erkeğin zevk duygusu artar. Ayrıca bu bölgeye yapılan özel masajlar ile erkeğin orgazm olması kolaylaşır.

7. Bel Çukuru

Erkeklerde kalça ile sırt arasında kalan bel çukuru en hassas olan bölgelerden biridir. Bu bölgenin de penise giden kanallar arasında oluşu erkeğin zevk noktası olmasını sağlar. Partnerin erkeğin bel çukuruna dokunması, burayı dili ile uyarması ve yumuşak dokunuşlar ile öpmesi erkeğin yoğun orgazmlar yaşamasına katkı sağlar.

8. Boyun ve Çevresi

Boyundaki damarların cinsel bölgeye uzanan damarlar ile bağlantılı oluşu erkeğin tahrik olmasına ve sekse hazırlanmasına yardımcı olur. Erkeğin boyun bölgesini öperek, burayı dilinizle uyararak, parmak uçlarınızla okşayarak zevk almasını sağlayabilirsiniz. Ön sevişme sırasında ritme göre boyun bölgesini dişlemek ve dudak yardımı ile sert geçişli öpmek de erkeğiniz tahrik ederek doyurucu bir sekse hazırlar.

9. Penis Ucu

Erkeğin cinsel organı olan penis sinir ağlarının en fazla ve en yoğun olduğu bölgelerden biridir. Erkeklerin penis ucu ise oldukça hassastır. Penis ucu ve penis başı ince deri tabakasının altında yoğun oranda alıcı bulundurur. Bu yüzden gerek seks sırasında gerek de ön sevişme sırasında bu bölgeyi uyararak erkeğinizi tahrik edebilirsiniz. Önemli bir zevk noktası olan penis ucu hassas bir yapıda olduğu için dokunurken dikkatli olmak gerekir. Eğer oral seksi tercih eden veya deneyimlemek isteyen biri iseniz bu durumda penis ucu oldukça uygun bir zevk noktası olabilir.

 

10. Frenulum Bölgesi

Birçoğunuzun ilk defa duyduğu bir bölge olan Frenulum, erkeklerin G noktası olarak adlandırılır. Penisin hemen alt kısmında bulunan ve penis testisler arasında kalan bu bölge sinir ağının en yoğun olduğu ve sinir uçlarının en açık olduğu bölümdür. Bu bölgeye dokunulduğunda yoğun oranda cinsel haz alınır. Frenulum’a gösterilen özel ilgi ile erkeğinizin başını döndürebilirsiniz.

11. Perine Bölgesi

Perine bölgesi erkeklerde makat ile testisler arasında kalan ince deri tabakasıdır. Bu bölge de erkeklerde cinsel hazzın yoğun olarak alındığı yerlerden biridir. İnce bir deri tabakasından meydana gelmesi temas sırasında yoğun oranda zevk duyulmasını sağlar. Perine bölgesine dil ile ritmik uyarılarda bulunmak, dudaklar ile öpücükler kondurmak veya parmaklar ile masaj yapmak erkeğin zevkin doruklarına çıkmasını sağlar. Perine bölgesinin uyarılması ayrıca erken boşalma riskini azaltırken, orgazm süresini de arttıracaktır.

12. Prostat Noktası

Makat bölümünün bir parmak altından bulunan prostat noktası prostat bezlerinin bulunduğu yerdir. Burası da ince bir deri tabakasından oluşur. Burada yoğun oranda bulunan alıcılar ufak uyarılara bile büyük tepkiler verirler. Bu yüzden erkeklerde prostat bölgesine parmaklarınız ile masaj yaparak erkeğin zevk almasını sağlayabilirsiniz. Eğer oral seksi tercih ediyorsanız mutlaka prostat ve perine bölgesine de uğramayı unutmayın.

13. Anüs

Anüs deyince hem erkekler tarafından hem de kadınlar tarafından çok ilgi çekici gelmese de, erkeklerde büyük bir zevk noktasıdır. Bu bölgenin parmaklar ve dil ile uyarılması ile yoğun oranda orgazmlar yaşanır. Anüsün uyararak mükemmel bir seksin kapısını aralayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.