Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

EŞCİNSELLİK BELİRTİLERİ NELERDİR?

Bu yazımızda son zamanlarda sıkça karşımıza çıkmakta olan ve birçok kişinin aklında soru işaretleri bırakan konuların başında gelen eşcinsellik hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızda eşcinsellik nedir ve konu hakkında oluşan belirtiler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu bilgiler yardımı ile sizlerde bilinçli bir şekilde hareket edebilirsiniz.

Sizler için ilk olarak eşcinselliğin tanımını yapacak olursak eğer, diğer bir adıyla homoseksüellik olarak bilinmektedir. Bu durumda cinsellikleri, aynı cins veya cinsiyetteki insanlar arasındaki romantik, cinsel çekim ya da cinsel istek diyebiliriz. Daha da kısa bir şekilde açıklayacak olursak eğer, kişilerin aynı cinse karşı duydukları cinsel bağlantı ve duygusal yakınlıktır diyebiliriz.

Eşcinsellik terimini tanımlamak için oldukça farklı terimler kullanılmaktadır. Kadınlar için ‘lezbiyen’ terimi kullanılırken erkekler için ‘gay’ terimi kullanılmaktadır. Ancak ülkemizde henüz eşcinseller yasal olarak sayılmamaktadır. Ancak, evlilik, askere gitme ve daha nice konu üzerinde birçok mücadele verilmektedir.

Eşcinsellik Nedenleri Nedir?

Özellikle de küçük çocuklarda bazı nedenlerden dolayı aynı cinse ilgi duymaya neden olmaktadır. Aynı cinse sahip olan çocuklar tarafından dışlanma gibi bir durumda ya da kişinin kendi cinsi­yetinden alacağı güven hissinden mahrumiyeti sonucunda kişi eşcinsel olmayı tercih edebilmektedir. Eşcinsellik nedenleri genellikle psikolojik olarak oluşmaktadır. Eşcinsellik oluşumunda birçok belirti yer almaktadır. Bu belirtileri ise yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eşçinsellik Belirtileri Nelerdir?

Eşcinsellikte bireyler, biyolojik olmayan davranışlar sergilemektedir. Bazen eşcinsellik belirtileri küçük yaşlarda ortaya çıkmış olsa da bazen ilerleyen yaşlarda karşımıza çıkmaktadır. Belirtileri kabullenmenin tek yolu ise yüzleşmektedir. Eşcinsellik bir hastalık değildir. Çocuklardaki belirtileri ile yetişkinlerdeki belirtileri farklı olmaktadır. Bu kapsamda ise bazı belirtiler yaygın olarak görülmektedir. Bu belirtiler ise şöyle sıralanmaktadır;

1.Davranış

tumblr_njaodmuLzO1svv61io1_1280

Yaşça daha küçük olan çocuklarda belirti olarak yaşıtları olan erkek çocuklarından daha farklı bir şekilde davrandığını fark edebilirsiniz. Bu durumda kız çocukları gibi davranmak en belirgin belirti olmaktadır. Diğer erkek çocukların yaptıkları eylemler, bu kişilerin ilgisini çekmez. Ayrıca kız arkadaşları ile vakit geçirmeyi tercih etmektedirler. Bu kişilerde görülen bir başka davranış biçimi ise, ellerini sıklıkla beline koymalarıdır. Bu kişiler aynı zamanda çok konuşmaya meyilli olmaktadırlar.

2.Oyuncak Tercihleri

oyuncak-secimi

Küçük yaşta olan çocuklar oyuncak tercihleri ile de eşcinsellik belirtilerini göstermektedir. Bu durumda kız çocukları gibi bebekler ile oynamak daha ilgi çekici ve eğlenceli olmaktadır. Arabalar ve silahlar gibi oyuncaklar onların ilgisini pek çekmemektedir.

3.Hobileri

5639a9bdf018fb2c50e7262a

Bu durumdaki çocukların hobileri ve bazı alanlara olan eğilimleri de belirti olarak sayılmaktadır. Bu durumda, makyaj, kıyafet gibi alanlara ilgi duymaktadır.

Çocuklarda görülen diğer belirtiler ise söyle sıralanmaktadır;

 • 5–12 yaşları arasında anneye, bü­yük anneye, teyzeye ya da ablaya yakın durma ve onlarda daha çok vakit geçirme isteği
 • Erkek çocuklarına karşı olan davranışlarında daha utangaç tavırlar sergilemek
 • İçine kapanık olmaları
 • Birçok yönden, çevresindeki kişiler onlara kız gibi bir çocuk tarzında hitap etmeleri
 • İncinmekten korkma
 • Ayrıca duygusal olarak kırılgan bir yapıya sahip olmaktadırlar.
 • Kavga, tartışma gibi durumlardan uzaklaşmaktadırlar.
 • Utangaçlık
 • Erkeksi davranış eksikliği

Yetişkinlerde ise bu belirtiler daha farklı olarak karşımıza çıkmaktadır. Yetişkinler meydana gelen belirtiler daha çok çeşitlilik göstermekte iken, duygusal olan belirtiler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu belirtiler ise şöyle sıralanmaktadır;

1.Banyo Rituelleri

shaving1

İlk belirti olarak, kişilerin dış görünüşlerine olduğundan daha fazla özen göstermeye başlamaktadırlar. Hazırlanmaları saatlerce sürebilmektedir. Ayrıca kimi zaman küçük makyaj ya da kızların hazırlanma süreçlerinin benzerini gerçekleştirmektedirler.

2.İdolleri

Eşcinsel olan bireyler, genellikle yaşam şartları iyi olan gay sanatçılara hayranlık duymaktadır. Bu kapsamda, uluslararası Ben Cher, Whitney Houston ve Paul O’Grady gibi ünlülere ayrıca ilgi duymaktadırlar.

Ayrıca bu kişiler kadınlar üzerine yapılmış olan TV programlarını da ayrıca sevmektedirler ve oradaki kişiler ilgilerini çekmektedir.

3.Bakışlar

GayLove4

Eşcinsel erkekler tabikide kendi cinsinden olanlara karşı daha farklı duygular beslemektedir. Bu durum, kişilerin duygularını en iyi ifade ettikleri yöntem olarak, bakışlarında belli olmaktadır.

4.Tuvalet Alışkanlığının Değişmesi

Eşcinsel olan erkekler, restaurant gibi halka açık ve herkes tarafından kullanılmakta olan tuvaletlerde kendilerini rahatsız hissetmektedirler. Tuvalet sorunları bazı kişilerde ise pisuvar kullanmayı reddetmektedirler. Kişiler tuvalet kullanımları için her daim evlerindeki tuvaleti tercih etmeleri de bu belirtiler arasında yer almaktadır.

5.Dış Görüntü

erkek-sac-bakimi-nasil-yapilir_646x340

Eşcinsel olan erkekler, dış görünüşlerine özellikle dikkat etmektedirler. Modayı takip etmektedirler. Ayrıca karşısındaki kişilerin de dış görünüşlerine bir o kadar dikkat etmektedirler.

Ayrıca kişilerin sosyal medya profilleri de bir o kadar önem teşkil etmektedir.

6.Gaylere Karşı Oluşan Tepki

52572_1

Eşcinselliğin ilk aşamalarında özellikle kişinin kendini tanıma evresinde, diğer gay olan kişilere karşı tepki göstermeye başlamaktadır. Bu belirti her bireyde görülmemektedir. Bu aşamada kişilerin en büyük  korkusu homofobik homoseksüellik olmaktadır. Bu tepkinin oluşması çevreden oluşan tepkilerden ötürü oluşmaktadır.

7.Diğer Belirtiler

Eşcinsellik oluşumunda, bazı kişilerde aşağıda sizlere vermiş olduğumuz belirtiler görülmektedir. Bazı belirtiler nadir olarak görülmekte iken, bu belirtiler genellikle psikolojik olarak kişileri etkilemektedir.

 • hakkını savunma
 • kendi fikirlerini ortaya koymakta zorlanma,
 • aynı cinsle normal yani herhangi bir cinsellik barındırmayan arkadaşlık durumlarında zorluklar yaşamaktadırlar.
 • Dedikodu
 • Kişiler bu evrede kendilerini herhangi bir spor dalına yönlendirmektedirler.
 • Etkinliklere katılmaya meyilli olmaktadırlar.
 • Kendini erkek olarak eksik olarak görmesi ve bu yüzden birçok alandaki girişimci ruhlarını kaybetmeleri

Sizlere vermiş olduğumuz bu bağlantılar kapsamında, birçok kişi eşcinselliği reddetmektedir. Yazımızda sizlere vermiş olduğumuz bu bilgiler kapsamında belirtilere sahip iseniz, ilk olarak duygularınız ile yüzleşmeniz gerekmektedir. Çevrenizde olan birisi veya çocuğunuzda bu durum var ise, ilk olarak konuyu sakince konuşmanız gerekmektedir. Ancak karşınızdaki kim olursa olsun, duygularının karışık olduğunu unutmayınız. Karşınızdaki kişiye ne olursa olsun sevginizin ve saygınızın eksilmeyeceğini hissettirerek destek olmanız gerekmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. ##### dedi ki:

  İslam da helak olma konusudur Allah muhafaza
  Ben de sadece erkeklerden hoşlanma oldu onu da atlattım elhamdülillah tarikat kesinlikle önemli bu konuda manevi yardım

  1. yusuf dedi ki:

   bayanmsınız