Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Estetik Bacak Germe Ameliyatı

Hızlı bir şekilde kilo alıp verme ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak deri kalınlığının elastikliğini kaybetmesi sonucunda bacak derisinde sarkmalar meydana gelir. İlerleyen yaşa bağlı olarak vücut derisinin elastik, kolajen liflerin yapısında, diziliminde, şeklinde bozulma ve derinin yağ tabakası kısmında incelme ortaya çıkar. Bu durum sonucunda tüm vücut dokularında olduğu gibi bacakların iç kısmında ve ön kısmında daha fazla sarkma meydana gelir.

İnsan vücudunu derisinin elastikliğini kaybetmesi sonucunda deride sarkmalar oluşur, vücudun değişik bölgelerinde oluşan sarkmaları estetik operasyonlarla eski haline döndürmek mümkün olmaktadır. Bunun için germe estetik operasyonları uygulanır. Tüm estetik operasyonlarda olduğu gibi vücut hatlarının onarımı için yapılan operasyonlardan biri de bacak uyluk germedir. Bu operasyona daha çok kadınlar büyük oranda ilgi göstermektedir. Operasyon sonrasında çok başarılı sonuçların elde edilmesi, operasyona olan ilgilinin daha çok artmasına yardımcı olmuştur. İnsan vücudu kontur şekillendirmesi operasyonunda vücut bir bütün olarak ele alınmalı ve vücudun her tarafının birbiri ile uyum, orantılı olması ilk olarak hedeflenen nokta olmalıdır. Aksi bir durumun ortaya çıkmasında insan vücudu birbiri ile uyumlu ve orantılı olmayacaktır. Bu da estetik bacak germe ameliyatına duyulan güvenin azalmasına neden olacaktır.

Estetik Bacak Germe Ameliyatı Öncesi

Bütün insanlarda yaşın ilerlemesi ile birlikte bacaklarda ya da tüm vücut yüzeyinde mutlaka sarkma meydana gelir. Çünkü derinin altında derinin gergin olmasını sağlayan hücreler zamanla yok olur ve bu hücreler yenilenmez. Derinin gergin olmasını sağlayan hücrelerin zamanla yok olması sonucunda deri elastikliğini kaybederek, gerginleşir deri yüzeyinden çok uzaklaşır. Deride daha çok aşağı doğru sarkmalar meydana gelir. Özellikle uyluk kısmındaki bacak derisi kasıklardan aşağı doğru sarkar. Çok hızlı kilo alıp, verme durumunda da deri sarkması yaşa bağlı olmaksızın ortaya çıkar.

 

Estetik bacak germe ameliyatı öncesinde, estetik cerrah derinin sarkma oranına ve deri altı yağ dokusunun kalınlığına bağlı olarak yapılması gereken ameliyat tekniği planlanır. Eğer bacaklardaki deri sarkmasının nedeni, kilo alıp, vermeye bağlı ise, derinin kalınlığı fazla olabilir. Bu durumda ilk olarak liposuction işlemi uygulanır, daha sonra ise yoğun olan bölgelerdeki deri cerrahi yöntemlerle alınır. Bazı insanlarda derinin çok yoğun olması sadece kasık kısmı ile sınırlı olmaktadır. Bu durumda iç çamaşırı ile gizlenebilecek deride sınırlı bir iz bırakarak, deri yoğunluğu azaltılır. Çoğu estetik operasyonda derinin yoğun olduğu kasıklardan bacak, iç orta bölgesine kadar devam eden bir torbalanma şeklinde ortaya çıkar. Böyle bir durumda kasıktan, iç orta kısmına kadar uzanan bacak iç kısmında kalan dikey bir iz bırakarak estetik bacak germe operasyonu yapılır. Ortaya çıkan iz önden ve aynı zamanda arkadan bakıldığında fark edilmez.

Estetik Bacak Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Bacaklarda deri sarkmasının tedavi yöntemi olan estetik bacak germe ameliyatında, bacakların iç kısmında yağ fazlalılığı olup, deride gevşekliği ya da sarkması olan kadınlarda ameliyat izi oluşturmayan tedavi şekli liposuction işlemidir. Bazı hastaların bacak dokuları henüz canlılığını kaybetmemişse bu kısmının yağlarını liposuction işlemi ile tedavi etmek mümkün olmaktadır. Fakat kişilerde yaşa bağlı olarak ortaya çıkan derideki sarkmaların tedavisi isi liposuction işlemi çok yeterli ve doğru bir seçenek olmayabilir. Böyle bir durumunda insan vücudunun bazı kısımlarında fazla yağ tabakası deriyle birlikte çıkarılarak, aynı zamanda normal bir cilt gerginliğinin de sağlanması gerekir. Estetik bacak germe ameliyatında kasık çizgisi üzerinden bacağın iç kısmına doğru fazla olan derinin bir miktarını çıkarıp, bacağın iç yüzeyi derisinin yukarıya doğru gerdirilerek kasık çizgisi üzerinde tekrar dikilir. Böylece hem fazlalık olan yağların yok olması sağlanır hem de deride belirli bir oranda gerilme meydana gelir. Estetik bacak germe ameliyatı aşamasında, kasık alanından alınan deri, tam kasık çizgisinin üzerine gelecek şekilde dikilir. Ameliyat izi tamamen kasık çizgisi içerisinde kalarak, belli olmaz. Bazı hastalarda ileri derecede bacak sarkması meydana geldiği için bacak germe estetiği ile beraber liposuction işleminin de uygulanması gerekir.

Estetik bacak germe ameliyatı genel anestezi altında hastane ortamında gerçekleştirilmesi gereken bir operasyon olmaktadır. estetik bacak germe ameliyatı yaklaşık olarak iki ya da dört saatte tamamlanır. Bu operasyon sonrasının ertesi gününde hastalar, hastaneden taburcu edilir. Estetik bacak germe ameliyatı sırasında yerleştirilen drenler genel olarak bir sonraki gün çekilir. Hasta özel bir korseyi bir ay süresince kullanması gerekir. Estetik bacak germe ameliyatından iki gün sonra hasta rahatlıkla duş alabilir hale gelir. Ameliyat sonrasında ilk günlerde yatarken ya da otururken bacaklar, kalp seviyesinin üzerinde tutulması gerekir. Hastaların aynı zamanda varis çorabı da kullanmaları gerekir. Hastalar varis çorabını ise bir hafta süresince kullanmalıdır. Pamuklu iç çamaşırların tercih edilmesi daha uygun olur. Bacaklara yapılan dikişlerin alınmasına gerek yoktur. Hastalar spor aktivitelerine yaklaşık olarak dört ya da altı hafta sonra deri dönebilirler.

Estetik Bacak Germe Ameliyatında Bacağın Hangi Kısımları Gerilir?

Bu operasyonda genel olarak bacak kısmının üzerinde estetik müdahaleler yapılır. Bacak derisi yüzeyinde ortaya çıkan deri sarkması genel olarak uyluk derisinde oluşur. İlerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan sarkma durumu genel olarak bacağın iç üst kısmında, yani bacak derisinin en hassas ve en ince olduğu yerde görülür. Çok fazla kilo kaybı yaşayan kişilerde bacağın tamamında deri sarkması ortaya çıkar. Bu tür hastalarda genel olarak sadece karın derisi değil, aynı zamanda kalça ve sırt derisinin de toplanması gerekir. karın germe ameliyatında yapılan kesiklerin, izi kalçaların yan kısmına ve arka kısmına doğru uzatılarak, bu alanlardaki fazlalıkların gerdirilmesi gerekir. Aynı zamanda özel bir operasyon tekniği ile popo dokusu da belirginleştirilir.

 

Estetik bacak germe ameliyatı öncesinde estetik cerrahın yaptığı değerlendirmede bacak içi ve bacağın arka kısmındaki yağ oranı, sarkıklığın derecesi göz önünde bulundurulur. Bacaklara yapılacak olan kesiklerin, dikiş izi bacak germe operasyonlarında genel olarak ya bacağın iç kısmında ya da kasık kısmında olmaktadır. Bu bölgeler dışarıdan bakıldığı zaman, en az fark edilen ve en az görülen kısımlardır. Bu nedenle bacağın iç kısmı ya da kasık kısmı tercih edilmektedir.

Estetik Bacak Germe Ameliyatı Sonrası

Bazı hastalarda deri kalitesi iyi olmaktadır ve bu alanlarda deri sarkması çok fazla görülmez. Bu tür durumlarda, yani sadece yağ tabakasının çok yoğun biriktiği kısımlardaki alanlara sadece liposuction işlemi uygulanır. Fakat fazla yağ dokusu ile beraber deride büyük oranda sarkma meydana gelmiş ise, bu durumda sadece liposuction işleminin uygulanması yeterli değildir. Böyle bir durumda genel olarak uyluk germe operasyonunun da yapılması zorunlu bir hale gelir. Estetik bacak germe operasyonu genel anestezi altında ve hastane ortamında yapılır. Bacağın iç ve arka bölgesinde sarkmış halde olan sarkık deri, fazla oranda olan yağ dokusu da eksize edilmesi gerekir. Estetik bacak germe ameliyatında gerekli görülen durumlarda bacağın diğer bölgelerine liposuction da yapılması gerekir. Bu ameliyat sırasında bacaklarda oluşan kesi yerleri iki tabaka şeklinde dikilir. Ameliyat sonrasında bacak yumuşak bir pansumanla sarılır. Hasta ameliyattan bir gün sonra hastaneden çıkarılır. Hastaların dört ya da beş gün iyileşme süreci bulunur. Bu süreden sonra sosyal hayatlarına kendilerini zorlamadan yavaş yavaş geri dönebilirler. Ameliyattan yaklaşık olarak on gün sonra bacakta bulunan dikiler iyileşmeye başlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.