Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Günümüzde aldığımız her ürünün üzerinde ya da altında fiyat etiketi bulunur. Fiyat etiketinin ürünler üzerine yapıştırılması yasal bir zorunluluk. Ancak etiket yapıştırma uygulamasının yanı sıra, etiket lekesi herkes için büyük bir sorun oluşturur. Çünkü farklı yüzeylere yapıştırılan etiketlerin mutlaka yapışkan bir kısmı kalır. Fiyat etiketlerini kaldırdığınız zaman etiket lekesinin üzerine toz ve pislik yapışır. Çok kötü ve rahatsız edici bir görüntünün oluşmasına yol açar. Bu nedenle farklı yüzeylerde leke bırakan etiketlerden kurtulmak isteriz. Etiket ya da stiker lekesinden basit yöntemlerle kısa bir süre içerisinde kurtulabilirsiniz.

Halıdan Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Etiket Lekesi

Etiket lekesi halıya bir şekilde yapışabilir. Halıda oluşan etiketin üzerine toz ya da kir yapışarak, daha kirli bir hale gelmesine neden olur. Eğer etiket lekesine toz ya da kir yapışırsa, lekenin halıdan çıkması daha zor olur. Halıdan etiket lekesini çıkarmak için ilk olarak buz parçasını lekenin üzerinde gezdirin. Etiket lekesi tamamen katı bir hale gelinceye kadar buzu üzerinde gezdirin. Etiket lekesi biraz katı bir hale gelince kolayca halı yüzeyinden çıkar.

Koltuktan Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Etiket Lekesi

Koltuk yüzeyine bir şekilde etiket yapıştığı zaman, doğru ürünler kullanarak, lekeyi çıkarmak çok zor değil. Koltuğa yapışan etiket lekesini çıkarmak için küçük bir kovanın içerisine biraz sıcak su ilave edin. Üzerine bir miktar zeytinyağı ya da çiçek yağı ilave edin. Eğer lekeyi biraz yumuşatmak isterseniz, bu karışımın bir kısmını etiket lekesinin üzerine dökün. Etiket lekesi biraz yumuşamaya başlayınca, temiz bir bezi karışımın içerisine batırın ve etiket lekesinin üzerini silin. Bir süre sonra koltuktaki etiket lekesi tamamen çıkar.

Elden Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Dut Lekesi

Herhangi bir ürün aldıktan sonra etiketini mutlaka çıkarmak isteriz. Etiketi çıkarmaya çalışırken bir kısmı farklı bir yüzeyde kalır ve elimize yapışır. Ele yapışan etiket lekesinden kurtulmak için elinize bebek yağı ya da farklı bir yağ damlatabilirsiniz. Elinizin üzerinde yer alan etiket lekesini tırnağınızla biraz kazıyarak, çıkarabilirsiniz. Bebek yağı ya da farklı bir yağı elinize damlatarak kısa bir süre içerisinde etiket lekesinden kurtulabilirsiniz.

Kumaştan Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Dut Lekesi

Birçok farklı şekilde kumaşa etiket lekesi bulaşabilir. Ancak doğal çözümlerle kumaşa yapışan etiket lekesinden kurtulmanız zor değil. Kumaşa yapışan etiket lekesine anında müdahale etmeniz gerekir. Çünkü etiket lekesi çok beklediği zaman, üzerine birçok toz yapışır. Bu durumda çıkarılması daha zor bir leke haline gelir. Kumaş yüzeyinden etiket lekesini çıkarmak için ilk olarak buz parçasını kumaşın üzerinde gezdirin. Etiketin yapışkanı katı bir hale gelinceye kadar buzu üzerinde gezdirmeye devam edin. Etiket lekesi katı bir hale gelince kumaşı hafif çitileyerek, lekeyi kumaştan kolay bir şekilde çıkarabilirsiniz.

Kıyafetten Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Dut Lekesi

Herkes alışveriş yapmayı çok sever. Alışveriş yaparken, özellikle kıyafet alırken mutlaka üzerinde fiyat etiketi ya da farklı bilgilendirme amaçlı yapıştırılan etiketler bulunur. Kıyafeti giymek istediğiniz zaman, etiket lekesi size sorun çıkarır. Çünkü kötü görüntüsüyle ve üzerine yapışmış olan tozlarla insanı çok rahatsız eder. Kıyafete yapıştırılan etiket lekelerini temizlemek için, ilk olarak kıyafetin üzerine ütüyle ısı verin. Bunun için ütünün buhar kısmını kullanabilirsiniz. Bir süre sonra kıyafetin üzerinde yer alan etiket lekesi yumuşamaya başlar. Etiket lekesi yumuşamaya başladığı zaman, çok kolay bir şekilde kıyafetten temizlenir.

Duvardan Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Etiket Lekesi

Duvarları kimi zaman süslemek için desenli etiket ya da stiker kullanırız. Ancak bu süslemelerden bazen sıkılarak, çıkarmak isteriz. Etiket ya da stikerın yapışkanlı bir yapısı olduğu için çıkarmak için biraz uğraşmanız gerekir. Duvardan etiket lekesini çıkarmak için, duvara zarar vermeyen bir malzeme ile temizlemeniz gerekir. Bunun için ilk olarak, kesici olmayan bir bıçakla hafif bastırarak etiketin üst kısmını kazıyın. Etiketin geriye kalan yapışkan kısmını temizlemek için de lekenin üzerine kurutma makinesi tutarak, lekenin biraz ısınmasını sağlayın. Etiket lekesinin yapışkan kısmı iyice ısındıktan sonra çok kolay bir şekilde çıkar. Etiket lekesinin yapışkan kısmını bir bezle temizleyebilirsiniz.

Camdan Etiket Lekesi Nasıl Çıkar?

Etiket Lekesi

Cam ve cam yapısında olan ürünlerde fiyat etiketi bulunur. Çoğu insan bir süre sonra camı ya da cam yüzeyini süslemek amacıyla stikerler yapıştırabilir. Ancak ilerleyen zamanlarda etiket ya da stikerlerden sıkılarak, çıkarmak isteyebilirsiniz. Camdan etiket lekesini çıkarmak için ilk olarak, etiket lekesini saç kurutma makinesi ile iyice ısıtın. Bu işlemi etiket lekesine buhar tutarak ta yapabilirsiniz. Etiket lekesi iyice ısındıktan sonra tırnaklarınızla ya da kesici olmayan bir aletle kazımanız gerekir. Tırnaklarınızla ya da kesici olmayan bir aletle etiketi kazıdıktan sonra, geriye kalan yapışkan lekeyi temizlemek için, bir bezi sıcak suya batırın. Sıcak su etiketin yapışkan olan kısmının yumuşamasını sağlar. Böylece etiket lekesinden geriye kalan yapışkan kısmı kısa bir süre içerisinde çıkarabilirsiniz. Sıcak su etiketin yapışkan olan kısımlarını temizlemenize yardımcı olur.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.