Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Evde Kol Kılları Nasıl Alınır

Kadın olmanın farklı zorlukları bulunuyor. Kadınsal sorunlar, çeşitli bakımlar derken pek çok dikkat edilmesi gereken noktalar var. Fakat en büyük problemlerden biri olarak da gösterilebilen tüyler gerçek anlamda oldukça can sıkıcıdır. Tüy problemin önüne geçmek için bazı tedavi yöntemleri ortaya çıkmıştır. Fakat bu yöntemler için de yüklü bir miktar paraya ihtiyaç duyulur. Bu nedenle çoğu kadın tüylerini alırken çeşitli yöntemler denerler. Kaş, bıyık, bacak ve benzeri yerlerde bulunan tüyler alınırken son dönemlerde herkesin de sıklıkla aldığı bölgelerden biri de kollardır. Peki ya bu kol tüyleri en etkili nasıl alınır, uzun süre çıkmaması nasıl sağlanır? Yazımızın devamında evde kol tüylerinden nasıl kurtulabilirim sorunuzun yanıtını bulabilirsiniz.

Kol Tüylerini Evde Nasıl Alabiliriz?

Pek çok bölgenizi almak için kullandığınız ağdaları kol tüylerini almak içinde kullanabilirsiniz. Bunun için ısıtılarak uygulanan ağdalar önerilir. İyi ısınmış ağda jelini alacak olduğunuz bölgenin üzerine bir çubuk yardımı ile yayın. Sonrasından kolunuzun üzerine ağda bandını yapıştırın. Tüylerinizin uzanış yönlerinin tam tersine doğru hızlıca kolunuzdan ağda bandını çekin. Bu işlem çok önemlidir. Çünkü tüylerin uzanış yönüne doğru ağdayı çekmek tüyleri almaz. Güzel bir ağda ile beraber düzgün bir şekilde alınan kol tüyleri iki aya kadar dayanabilir.

Evde kol kıllarını almanın bir diğer yöntemi de epilatör makinesini kullanmaktır. Epilatör makineleri içerisindeki cımbızlar sayesinde kıl köklerini hızlı bir şekilde tutar ve çeker. Epilatör kullanarak kol tüylerini almak da oldukça kolaydır. Epilatörü kol kıllarınızın olduğu yöne ters tutarak yavaşça alınız. Bu işlemi bölgede kıl kalmayacak şekilde tekrarlayınız. Ağdaya oranla azar azar acıyı daha uzun bir sürede hissedebilirsiniz. Kol kıllarınızı alırken acıdan biraz kurtulmak isterseniz de buz bazlı epilatör makinelerini tercih edebilirsiniz. Çünkü buz içerikli epilatör işlem yapılacak bölgenin soğumasını sağlar. Böylece epilatörün kol kılı alma acısını bir nebze de olsa azaltmış olur.

Koldaki Tüylerin Alımından Sonra Neler Yapılabilir?

Kol kıllarınızı alma işleminden sonra kıl köklerinizin yumuşaması gerekir. Çünkü acıdan dolayı tüm kıl kökü hücreleri etkileşim içerisinde olur. Öncelikle bu kıl köklerini yatıştırmanız gerekir. Kol kıllarınızı aldıktan sonra kollarınızı ilk etapta soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Ardından kollarınız için uygun bir nemlendiriciyi kolunuza iyice yedirin. Kol tüy alımlarınızı kesinlikle jilet ile yapmamalısınız. Çünkü jilet kol kıllarının sertleşmesine neden olur. Sertleşen tüyler daha kısa sürede deri yüzeyine çıkmaya başlayacaktır. Ancak bazı özel durumlar da hızlıca kol tüylerinizi almak isteyebilirsiniz. Bunun için de tüy dökücü kremleri kullanabilirsiniz. Tüy dökücü kremi kollarınıza sürün ve krem bıçağı ile kollarınızdaki tüyleri sıyırın. Ardından suyun altına kolunuzu tutun. Dakikalar içerisinde tüylerinizden kurtulduğunuz pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Yine de bu tüy alımını alışkanlık haline getirmemeniz önerilir. Bu nedenle de kol kıllarınızı alırken ağda gibi kökten alma seçeneklerini tercih ediniz.

Epilatörle kol kıllarınızı almadan önce kollarınızın yüzeyine bebek pudrası dökebilirsiniz. Bu bebek pudrası kollarınızın terlemesini önler. Kol tüylerinin daha kolay alınabilmesini sağlar. Epilasyonla ya da ağda ile alınan kolların tüy alma işlemi bitince deri yüzeyinde küçük sivilceler çıkabilir. Bu sivilcelerin oluşumu deride meydana gelen tahriştir. İşte bu durumdan korunmak için de bebek pudrasını kollarınıza uygulayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.