Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Evde Koltuk Altı Beyazlatıcı Yapımı

Sıcak günlerin başlamasıyla beraber vücutta bazı hazırlıklar yapılmaya başlandı. Yazlık kıyafetlerin giyilmeye başlanmasıyla beraber kadınlar koltuk altına daha da dikkat etmeye başlıyor. Tüylerden kurtulmak için kullanılan çeşitli yöntemler ve kullanılan deodorant gibi kimyasal ürünler kol altına zarar vererek kararmasına neden olur. Pek çok kadın günümüzde bu sorunla sık sık karşılaşır.

Koltuk altı beyazlatmak için piyasada öne sürülen birtakım ürünler vardır. Ancak bu ürünlerin ne kadarı kol altı için uygundur orası bilinemez. Koltuk altının bakımının yapılmasında ise çok dikkatli olunması gerekir. Koltuk altı zarar görmeden koltuk altının beyazlatılması gerekir. Evde kendi hazırladığınız bazı ürünler sayesinde bu mümkün olabilir. Evde koltuk altı beyazlatıcı yapımı için neler yapılması gerektiği ise hemen aşağıda bulunan yazımızda bulabilirsiniz.

Evde Koltuk Altı Beyazlatma İşlemi Nasıl Yapılır?

1. Yöntem

Evde hazırlayacak olduğunuz bazı malzemeler ile kolay bir şekilde koltuk altını beyazlatabilirsiniz. Evde koltuk beyazlatıcı yapımı için önerilecek ilk yöntem limon ve şekerli tariftir. Limonun oldukça etkili bir beyazlatıcı özelliği bulunmaktadır. İçerisinde bulunan asitler ona bu özelliği verir. Limon suyunu yarım bardak kadar sıkın. Ardından dilerseniz işlenmiş şekeri ya da esmer şekerden bir yemek kaşığı kadar limon suyu koyun. İki malzemeyi iyi bir şekilde karıştırın. Sonrasında bu karışımı koltuk altı bölgenize sürünüz. Ortalama 15 dakika kadar bu karışımı koltuk altınızda bekletin. Beklenen süre geçtikten sonra duru su ile koltuk altlarınızı yıkayın.

2. Yöntem

İkinci bir koltuk altı beyazlatıcı yapımı için gereken malzemeler ise yulaf ve yoğurttur. Bir yemek kaşığı yoğurt ile yarım çay kaşığı kadar yulaf ezmesini bir kabın içerisinde karıştırın. Yaptığınız bu karışımı oldukça yumuşak bir şekilde kol altlarınıza sürün. Dairesel hareketlerle koltuk altınıza yulaflı yoğurdu yedirin. Bu yöntem aynı zamanda kol altınızda varsa ölü derilerin de dökülmesini sağlar. Yulaf kol altı kararmasının geçmesi için büyük bir yardımcıdır. Siyah lekelerin geçmesini azaltmakta oldukça etkili yöntemlerden biridir.

3. Yöntem

Evde koltuk altı beyazlatma yapımı sırasında kullanacak olduğunuz bir diğer yöntemde ise Hindistan cevizi yağı bulunmaktadır. Hindistan cevizi çok faydalı besinlerden biridir. Bakım ürünlerinin pek çoğunda da kullanır. Hindistan cevizi yağı koltuk altlarına sürülerek daha beyaz bir koltuk altına sahip olmanızı sağlayacaktır. Kozmetik mağazalarının her birinde bu Hindistan cevizi yağlarını bulabilirsiniz. İçerisinde bulunan bol E vitamini ve hoş kokusu ile terlediğinizde kötü koku oluşumunu da engeller.

4. Yöntem

Kararan koltuk altları için evde yapılabilecek bir diğer işlem ise kol altlarına elma sirkesi kullanmaktır. Bir kâse içerisine az biraz elma sirkesi koyun. Bir pamuk yardımı ile bu elma sirkesini kol altlarınıza sürün. Sonrasında 5-10 dakika elma sirkesini koltuk altınızda bekletin. Ancak bu yöntem bazı ciltlerde zarar da verebilmektedir. Bu nedenle elma sirkesini koltuk altınızın tamamına kullanmadan önce koltuk altınızın çok az bir bölümünde bu yöntemi uygulayın. Eğer olumsuz bir reaksiyon göstermediğini görürseniz gönül rahatlığı ile tüm bölgeye elma sirkesini yedirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.