Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

GDO Kanser Yapar Mı?

Son zamanlarda ne yazık ki organik bir besin bulmakta zorluk çekiyor ve bulduğumuz besinlerin birçok hastalığın habercisi olduğunun farkında olmadan tüketmeye devam ediyoruz. Bu besinleri tüketirken ise ne yazık ki besin değerini almıyoruz. Sadece bir karın tokluğundan ibaret olan bu besinlerin içerisinde aynı zamanda vücudumuzun sistemini bozan bazı maddeler de vardır.

GDO besin değerini oldukça düşüren ancak bunu insanların fark edilmemesi adına bazı katkı maddelerin de koyulduğu bir bileşimdir. GDO direkt olarak bazı sistemlere doğrudan zarar vermektedir. GDO bileşenlerinin içerisinde seralini adı verilen bir madde vardır. Bu madde insan sağlığını ciddi şekilde tehdit etmektedir. Organik olan ürünlerin son kullanma tarihleri oldukça kısadır. Bu ürünler istenilen görsellikte olmadığı zamanlarda genetiği ile oynanarak istenilen tada ve büyüklüğe getirilir. Bizler bunları fark edemeyiz. Bu uzun süren araştırmalar sonucunda ortaya çıkan bir kanıdır. Ancak özellikle süt ve süt ürünleri tüketen kişilerin GDO’ya sürekli olarak maruz kaldığını da bilim adamları tarafından açıklanmıştır. Henüz olgunlaşmamış bir meyve, sebze ya da uzun süre raf ömrü olsun ve ekşimesin diye üretilen bir yoğurdun daha uzun süre dayanması için genetiğinin belirli noktaları değiştirilir. Bu da kişinin bu besinlerden gerekli olan vitaminleri almamasına ve kilo problemleri ile karşılaşmasına sebep olur. Uzun süren araştırmaların ardından GDO’nun zararlarının sadece bu kadar olmadığı da anlaşıldı. Şimdi GDO ve kanser arasındaki bu ilişkiye bir göz atacağız.

GDO ve Kanser İlişkisi

GDO ve kanser ikilisi son zamanlarda oldukça sık birlikte anılan bir ikili olmuştur. Bunun sebebi ise giderek bozulan hormon dengesinin sebebini öğrenmek üzere yapılan araştırmalardır. Artık kundaktaki bebekte bile sağlık sorunları ve hormon bozuklukları baş vermeye başlıyor. Peki bunun nedeni yediklerimizin içerisinde gizli olabilir mi?

GDO üzerine araştırma yapan 8 bilim adamı bir araya gelerek GDO’nun etkilerini 2 yıl boyunca denek hayvanlar üzerinden test edip gözlemlediler. Analizler sonucu elde edilen veriler deneyin başı ile sonu arasında ciddi uçurumlar olduğunu ortaya koydu. Fareler üzerinde yapılan bu araştırmada farelerin bir kısmı aynı besinle ancak GDO’suz besinler tüketirken diğer bir fare grubu da GDO’lu ürünler ile beslendi. Bunun sonucunda bilim adamları GDO’nun kanser ile direkt olarak bağlantısını ortaya koydular. Çünkü GDO’lu besinler ile beslenen farelerin vücutlarında çeşidi pek çok farklı tümörlerin oluştuğunu gözlemlediler. Buna neden olan etken madde ise seralini maddesi olarak saptandı. GDO’lu besinlerin içerisinde bulunan seralini maddesi insanların kanser yapacak tümörlerin oluşmasına neden olmaktadır. Bu madde kanser tümörlerinin yanı sıra aynı zamanda diğer hastalıklarında yaşanmasına neden oluyor. Olabildiğince evinizde elde edebileceğiniz besinler ile beslenmeniz veya organik bahçelerden ya da pazarlardan ihtiyaçlarınızı karşılamanızı tavsiye ederiz. Uzun raf ömrü bütçenize yardımcı olsa da bu süreç içerisinde vücudunuza hiç adil davranmadığınızı bilmelisiniz. GDO’lu besinler ile sürekli olarak beslenmek tedavisi mümkün olmayan bir kanser türünde sizlerin mücadele vermenize neden olabilir. GDO’lu besinlerde genelde ürünün arka tarafında oldukça küçük harflerle içerik yazılır. Bu içerikleri bilip ne anlama geldiğini öğrenmenizde ve özellikle gelişim çağında olan çocuğunuza karşı bu konuda daha özenli davranmanızı tavsiye ederiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.