Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Göz Altı Bakımı

Gözlerimiz dış dünyaya açılan pencerelerdir. Bu pencereler etrafında insanların yapmakta oldukları tüm faaliyetlerinde gözlerine dikkat etmeleri gerekir. Göz sağlığını korumanın yanında gözlerimizin nasıl göründüğü de önemlidir. Çünkü gözler bakışlar karşı taraf için bir anlam ifade ettiği için insanlar buna önem vermektedir. Herkesin farklı göz tipleri vardır. Bazılar büyük iri gözlere sahip iken bazıları daha küçük ve kısık gözlere sahip olabilmektedir. Göz çevresi ve de göz altları da en az göz kadar önemlidir. Çünkü bakışları ortaya koyan aslında bu etmenlerdir. Göz altı içerisinde oluşturulan ve de bu bölge için hazırlanan özel ürünler vardır. Göz altı bakımı özellikle yirmi yaş üstü olan insanlar için önemlidir. Yaşlılık belirtilerinden biri olan bu göz altı çökmesi ya da kararmasının korunması gerekir.

Göz altı sorunları ile baş etmek için de sizler en doğal çözümleri kullanabilirsiniz. Göz altı sorunlarından şişkinlik, göz altı torbaları ve de morluklarla savaşmak için kozmetik ürünlerin kullanmadan da geçmesini sağlayabilirsiniz. Ortalama bir hafta içerisinde de evinizde hazırlayacak olduğunuz doğal ürünler sayesinde göz bakım çevresini koruyabilirsiniz. Göz altı korumasının gerçekleşmesi için çeşitli malzemelerin kullanması gerekir. Doğada da zaten bu şekilde hazırlanabilen ürünler ile göz altı bakımının yapılması mümkündür.

Göz Altı Bakımı Nasıl Yapılabilir?

Göz altında zaman zaman şişlikler torbalar çıkabilir. Bunlar insanların kendi özellikleridir. Ancak tüm bunların yanında göz altında kalıcı ve doğuştan da mor lekeler oluşabilir. Bu göz altı sorunların da oluşmasından sonra artık doğal yöntemler ile çeşitli çözümler elde edilmeye başlanmıştır. Göz altı bakımı için de evde hazırlanan birkaç işlemle halledebilirsiniz. Az malzeme ile hazırlanabilir olan bu ürünlerden herkes de pratik bir şekilde yararlanabilir.

1. Göz Altı Torbalarınız İçin Buğday Yağı

Göz altlarınızda torbalanmalar oluyorsa, renk renk lekeler artık gözünüzün altında kalıcılaşmaya başladıysa artık bunun çaresi çok kolay. Aktarlardan elde edebilecek olduğunuz buğday yağı sayesinde göz altı bakımınızı yapabilirsiniz. Göz altı kararmalarına, göz altı torbalarına işte bu şekilde son verebilirsiniz. Buğday yapı da göz altınızda bulunan gözenekleri açarak onların kısa zamanda kaybolmasını sağlar. Sizlerin de yapacak olduğu bu uygulama sayesinde göz altı torbalarınızdan kurtulmanız oldukça pratiktir. Aktarlardan alacak olduğunuz bu buğday yağını düzenli olarak göz altlarınıza uygulayın. Parmağınız ile yumuşak hareketler ile beraber sizler de buğday yağını göz çevrenize yedirebilirsiniz. Bu masajı yaparak uygulayacak olduğunuz buğday yağı göz altı morluklarınızın giderilmesini önleyecektir. Buğday yağı bu nedenle göz altı bakımı için önemli bir yöntemdir. Günlük olarak uygulayacak olduğunuz buğday yağı sayesinde göz altı bakımınızı çok daha pratik şekillerde sağlayabilirsiniz.

2. Ihlamur Çayı İle Göz Altı Bakımı

Gözler hem bir kadın hem de bir erkek için çok önemlidir. Bakışlara anlam katan gözlerin bakımı da bu doğrultuda aşama kaydeder. Kullanmış olduğunuz aslında pek çok ürün göz altı bakımınız için uygun değildir. Kimyasal ürünleri kullanmak yerine göz altı bakımı için sizler daha doğal ürünleri kullanabilirsiniz. Örneğin her evde bulunan ıhlamur göz altı bakımı için birebirdir. Normal içecek olduğunuz tarzda kaynamış su ile ıhlamuru ilk olarak demleyin. Sonrasında ılık bir şekilde ıhlamur yapraklarından arınmış çayı bir tabağa koyun. Pamuk yardımı ile göz altınıza bu çayı sürün. Günlük olarak bu masaj tekniği ile bu işlemi uyguladığınızda sizler göz altlarınızın daha sağlıklı daha canlı olduğunu fark edersiniz. İşte bu sayede de ıhlamur çayı ile göz bakımınızı halledebilirsiniz.

3. Çiğ Patates İle Göz Altı Bakımı

Patates içerisinde bol miktarda şeker barındırır. Bu şeker doğal olduğu için göz altı sorunlarına karşı çok iyi gelir. Doğal yollarla yapılan maskelerden kullanımı en yaygın olan da bu yöntemdir. Göz altlarınızdan şikayetçi iseniz göz altı bakımı yapmak isterseniz mutlaka çiğ patatesi kullanmalısınız. Çünkü içerdiği nişasta sayesinde göz altı bakımınızı kısa sürede yapmış olursunuz. Bu bakım işlemi için öncelikle bir patates kabuklarından ayrılır. Ay şekilde kesilen patatesler ılık su ile durulanıp temizlendikten sonra göz altına koyulur. Ortalama olarak göz altında etki etmesi için on beş dakika boyunca patates göz altında kalmak üzere bırakılır. Böylelikle göz altı bakımı sağlanır.

4. Göz Çevresi Kırışıklıkları İçin Doğal Maske

Göz altı çevresinde ortalama olarak otuz beş yaşından sonra kırışıklanma meydana gelir. Meydana gelen bu kırışıklığın çözülmesi için dışarıda milyonlarca liranızı bu kremlere verebilirsiniz. Ancak asıl çözüm doğada bulunan malzemelerdir. Doğada bulunan bütün bitkiler belirli bir amaç için vardır. Bunların bir çoğunun neye iyi geldiğinin bizler de farkında değilizdir. Ancak bakım ürünleri kimyasal olmasına rağmen büyük bir para tuzağıdır. Böyle oluncada doğal yöntemleri kullanarak çeşitli cilt sorunlarına çözüm üretmek daha iyi olacaktır. Cilt sorunlarından biri olan göz altı kırışıklıkları da yaş ilerleyince daha belirgin hale gelmeye başlar. Belirgin hale gelmeye başlayan bu göz altı kırışıklıklarından çeşitli maskeler yaparak korunabiliriz. Elbette bir gün cildimiz kırışacak ve de yaşlanacaktır. Ancak bu dönemi kendimiz belirleyebiliriz. Ya da daha az kırışıklıklar ile yaşlanabiliriz. Bu esnada doğada bulunan şifalı bitkilerden yardım alabiliriz.

Göz altı kırışıkları için oluşturulan bir karışım vardır. Bir kahve fincanı soya yağı, bir kahve fincanı bademyağı ve yarım kahve fincanı avokado yağı bu maskeyi elde etmek için gerekli malzemelerdir.  Bu üç malzemenin hepsini bir kaba koyun. Kabın içerisinde yer alan malzemeleri çok iyi bir şekilde karıştırın. Karışıma erişen bu malzemeler gerekli zaman sonucunda hafif sıvı şeklinde kalacaktır. Bu sıvılığın da ardından artık herkes gece yatmadan önce bu karışımı parmak uçları ile göz altlarına masaj yaparak uygulayabilirler. Her gün düzenli olarak yapacak olduğunuz bu masaj sayesinde göz çevrelerinde oluşabilecek olan kırışıklıkların önüne geçmiş olurlar.

5. Göz Altı Şişliklerden Kısa Yolda Kurtulma

İnsanların sahip olduğu bazı göz yapıları vardır. Bu göz yapılarında  göz altı torbalarında şişlik ve torbalar olabilir. Göz altı şişlikleri daha çok sabah erken uyanıldığında otomatik olarak gerçekleşir. Hele ki sabahları uykunuzu alamadan uyandığınız zamanlarda bu tür göz altı problemleri ile karşılaşmanız oldukça normal hale gelir. Göz altı şişliklerinden kurtulmanın en kolay yolu ise buz tedavisidir. Buz küplerinin içerisinde bulunan su birikintileri hızlı bir şekilde suyun cilt şişliklerini geçirmesini sağlar. Şişliklerin daha kısa sürede o anda geçmesini sağlamak için buz poşete konabilir. Bu şekilde buzun etkisi ile göz altında oluşan şişlik inebilir. Şişliğin inmesini sağlayan buzdaki bileşenlerdir. Zaten buz kristalleri hızlıca şişliklerin inmesini sağlar. Göz altında oluşan şişliklerin de inmesinde rahatlıkla kullanılabilir. Sabahları uyandığınız zaman göz altlarınızda şişlik varsa on dakika boyunca göz kapaklarınızın üzerine buz küplerini koyunuz. Bu şekilde gözleriniz daha parlak, daha canlı ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında da göz altı şişliklerinizin önüne geçebilirsiniz.

Göz Altı ve Çevresine Zarar Veren Şeyler

Göz çevresine zarar veren ilk şey kadınların kullandığı makyaj malzemeleridir. Makyaj malzemelerinin kullanımı bu nedenle kadınlar için çok önemlidir. Göz sağlığı için rimel, far gibi göz makyaj ürünlerinin doğal olması gerekir. Bunun yanında kullanılan göz makyajı ürünlerinin de iyi olması gerekmektedir. Özellikle de gece uyumadan önce bu makyaj temizliğinin çok iyi şekilde yapılmalıdır. Asla makyajlı gözlerle uyumamalıyız. Bunun dışında göz altı ve göz çevresinin zarar görmemesi televizyon, bilgisayar gibi parlak ekranlara uzun süre bakmamız gerekir. Göz altı çevresini bu şekilde koruyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.