Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Göz Makyajı

Özellikle son dönemlerde birbirinden farklı göz makyajı uygulamalarının ve tekniklerin yaygınlaşmasıyla göz makyajı konusu hanımlar bir hayli ilgi duyduğu konulardan oldu. Bu sayede düzenli makyaj yapan kadınların pek çoğu çok şık göz makyajlarıyla genel makyajlarını göz dolduran bir hale sokuyorlar. İnternette paylaşımın artması ve yaygınlaşması ile birlikte artık kadınların farklı göz makyajı tekniklerine ulaşmaları çok daha kolay. Her ne kadar kusursuz bir göz makyajı profesyonellik gerektirse de yine de günlük kullanım için hanımların yapabileceği göz makyajları internette videolar ve görselli anlatımlar ile çok pratik bir hale gelebiliyor.

Göz makyajında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesi kişinin kendini, tarzını ve fiziksel özelliklerini iyi tanıması. Çünkü bir göz makyajı birinde çok şık durduğu için herkeste çok şık duracaktır diye bir konu yok. O makyajın hem cilt tipinize, hem ten renginize, hem saç renginize, hem yüz hatlarınıza, hem yaşınıza hem de tarzınıza uyması gerekiyor. O yüzden gördüğü bir göz makyajını uygulamadan önce kişinin bu tip noktaları iyice bir gözden geçirmesi gerekiyor. Elbette profesyonel makyaj artistleri makyaj yapacakları kişinin bu özelliklerini net olarak tahlil ettikten sonra makyaj uygulama işlemine geçiyorlar.

Tüm göz makyajı uygulayacak kişilerin bir diğer dikkat etmesi gereken konu ise kullanılacak ürünlerin kalitesi. Çünkü o ürünlerin kalitesi direkt olarak kişinin göz sağlığını da etkiliyor. O yüzden makyaj konusunda hatta ve hatta özellikle göz makyajı konusunda herkesin kaliteli ürünleri tercih etmeye özen göstermesi gerekiyor. Pek tabii kaliteli ürünler genelde yüksek fiyatlara satılıyor ancak sağlıklı bir şekilde göz makyajı yapmak için bu noktaya kişinin çok fazla önem vermesi gerekiyor. Zaten kalitesiz ürünler ile yapılan bir makyajdan tam anlamı ile istenilen sonucu almak da çok mümkün olamıyor maalesef. Üstelik göz en hassas ve en önemli organlarımızdan bir tanesi. Bu yüzden hiçbir şekilde gözlerimize kaliteli olmayan ve son kullanma tarihi geçmiş ürünleri sürmememiz gerekiyor. Aynı şekilde göz sağlığı için göze uygulanan göz makyajının mutlaka gün bittiğinde yatmadan önce kaliteli göz makyajı temizleme ürünleri ile temizlenmesi gerekiyor. Bu da göz sağlığı için çok önemli nokta. Aksi takdirde gözlerde kuruma, kızarıklık ve kirpiklerde dökülme gibi ciddi problemler ile karşı karşıya kalmak çok mümkün bir hale gelebiliyor.

Bu konuların dışında göz makyajında herkesin en çok önemsediği şeylerden bir tanesi de etkileyici bakışlara sahip olmak. Ancak bu etkileyici bakışlara sahip olmak için de yukarıda bahsettiğimiz noktaların her birine özenle dikkat etmek gerekiyor. Eğer bu noktaların her biri yerine getirildiyse geriye cilt tipinize ve saç renginize uygun makyaj yöntemlerini uygulamak kalıyor. Bunun için de sarışınların, esmerlerin ve kızılların uygulayacağı makyaj yöntemleri birbirinden büyük bir farklılık gösteriyor.

Sarışınlar İçin Göz Makyajı

b

Sarışınlar göz makyajı konusunda çok şanslılar. Çünkü ten renkleri açık olduğu için ve saçları da sarı olduğu için gözlerine uyguladıkları her türlü makyaj bir hayli dikkat çekici oluyor. Elbette o göz makyajının da güzel bir şekilde yapılması gerekiyor. Yoksa kötü uygulanılmış olan bir göz makyajının dikkat çekici olmasının hiçbir önemi yok. Sarışınların göz makyajı yaparken göz kapaklarına uygulayacakları farın rengi konusunda en çok tercih edebilecekleri ve en şık duran renkler açık sütlü kahve, krem rengi, açık şeftali rengi ve açık toz pembe rengi. Aynı şekilde bir üst tabakaya bu renklerin bir koyu tonları da uygulanabilir. Göz makyajında kirpiklerin hemen altına uygulanacak renk de çok önemli. Bunun için hem kaşların daha kalkık görünmesi adına hem de daha aydınlık bir görüntüye sahip olunması adına kaşların hemen altına çok açık renk bir far sürülmesinde de yarar var. Sarışınların göz makyajı konusunda çok şanslı olduklarını söylemiştik. Özellikle eğer sarışınlar dikkat çekici bakışlara sahip olmak istiyorlar ise kirpik diplerine siyah likit uygulayabilirler. Bu hem basit hem de çok etkili bir yöntemdir. Tercihen likit kuyruklu ya da kuyruklu olarak kullanılabilir. Ancak kuyruklu likit uygulaması gözlere çok daha buğulu bir görüntü verecektir. Elbette iyi bir göz makyajı için rimel olmazsa olmazdır. Genelde sarışınlar için siyah maskaranın yanı sıra koyu kahverengi tonlarında maskaralar da uygun olabilmektedir. Direkt olarak ve yalnızca siyah maskaraya yönlenmeye gerek yok. Özellikle eğer çok açık bir ten rengine sahipseniz bazı durumlarda siyah maskara rahatsız edici olabilir.

Esmerler İçin Göz Makyajı

c

Esmerlerin sarışınlara göre avantajlı oldukları konu ise koyu renkleri kullanma konusunda çok daha rahat davranabilmeleri. Fakat bunun yanı sıra esmerlerde altın renkleri ve pastel tonları da bir hayli şık durabilmektedir. Özellikle parlak altın rengi, çok uçuk pembe ve çok uçuk mavi tonları çok dikkat çekici olabiliyor. Ayrıca mor, yeşil ve kızıl kahve gibi renkler de esmerlerin etkileyici bir göz makyajına sahip olmalarına yardımcı olabilecek renklerdendir. Genelde esmerlerin göz makyajında tercih edebilecekleri uygulama yöntemi kirpik bitiminden göz kapağına doğru renklerin açılarak gittiği bir uygulamadır. Yani kirpik diplerine çok koyu bir uygulama yapıldıktan sonra yukarıya doğru renkler biraz daha açılarak gidebilir. Bu gözlere çok hoş bir derinlik katar. Aynı zamanda kirpik diplerine likit kullanımı da esmerler için olmazsa olmazdır. Bu noktada ağırlıklı olarak kuyruklu bir uygulama tercih edilmesinde yarar vardır. Aynı şekilde göz altına da kalem çekmek ve sonrasında bu kalemi biraz dağıtarak biraz buğulu ve derin görüntüye sahip olmak çok şık olabilir. Örneğin yeşil tonlarında uygulanmış olan bir makyajın ardından göz altına uygulanan yeşil kalem harika bir bütünlük sağlayabilmektedir. Elbette esmerlerin maskara konusunda siyah renkli maskaraları tercih etmesi gerekir. Fakat daha etkili bir görünüme kavuşmak için maskarayı iki kat kullanmakta fayda vardır. Esmerlerin göz makyajında kaşlar da en az göz makyajı kadar önemlidir. Bu yüzden eğer kaşların arasında bazı boşluklar var ise bunların koyu kahve ya da füme renkteki kaş kalemleri ile doldurulması gerekir. Yine de kesinlikle kaşları boyarken abartıya kaçılmaması tavsiye edilir. Aksi takdirde çok yapay bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Kızıllar İçin Göz Makyajı

d

Kızıl saç toplumumuzda çok yaygın olmadığı için aslında direkt olarak dikkat çekiyor. Ancak elbette göz makyajı da çok önemli. Hatta kızıl saçlara sahip olan kişiler göz makyajlarını hatalı yaptıklarında bu durum gözlerde direkt olarak silik bir görüntüye sebebiyet verebiliyor. Yine de kızıl saçlar hali hazırda çok dikkat çekici olduğu için göz makyajını da abartmamak gerekiyor. Bunun için genellikle yumuşak tonlarda renkler tercih edilmeli. Özellikle toprak tonları, şeftali tonları, bal rengi, gri tonları, altın rengi, gül kurusu ve kiremit rengi kızılların göz makyajı için en uygun renkler. Bu renkler gözde hem zarif hem de sevimli bir görünüm oluşturuyor. Aynı şekilde rimelde de kızılların sarışınlar gibi koyu kahverengi tonlarını tercih etmesinde fayda var.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.