Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Güzelliğin Kuralları Yoktur!

Evet, belki çocukluğumuzdan beri güzel olmamız için zayıf olmamız gerektiği söylendi. Belki de pürüzsüz bir cildin güzelliğin anahtarı olduğunu düşündük. Ya da sadece güzel görünmek için makyaj yapmamız gerektiği zihnimize kazındı. Şimdi bütün bunları bir kenara bırakın ve bu yıl, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ne kadar güzel olduğunuzun farkına varın. Biz, bütün kadınlar olarak her halimizle güzeliz. Topuklu ayakkabılarla yürürken de güzeliz, evde pofidik terliklerimizle otururken de… Ayrıca kimseye güzellik borcumuz falan da yok 🙂 İstediğimiz gibi görünebiliriz, yine de kendimizi sevebiliriz. Bütün kadın ve kadın hissedenlerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun! 🙂

1. Şişman Ne Zaman Çirkin Demek Oldu?

Birçok kadın daha çocuk yaşlarda vücudunu beğenmemeye, kilolarından yakınmaya ve diyet yapmaya başlıyor. Bu durumun yaşattığı stres kadınların özgüvenini baltalamakla kalmayıp, vücutlarından nefret etme seviyesine kadar götürebiliyor. Ama bir şeyi unutuyoruz hanımlar. Tartıda gördüğümüz birkaç rakam bizim güzel olmadığınızı göstermiyor! Güzelliğin tartıda ölçülebilir bir limiti olduğu saçmalığını kim çıkardıysa çok yanılıyor. Mutlu olduğunuz sürece istediğiniz her kiloda mükemmelsiniz. Bunu unutmayın!

2. Kadın Dediğin Etli Butlu Olur ?

Hayır, hanımlar istediğimiz kiloda olabiliriz ve bu bizim kadınlığımızdan hiçbir şey eksiltmez. Çok zayıf olabilir ve vücudunuzla mutlu bir şekilde yaşayabilirsiniz. Kimsenin size kendinizi kötü hissettirmesine izin vermeyin. Çünkü biri size zayıf olmanın güzel olduğunu söylerken başka biri çıkıp kadınların dolgun olması gerektiğini söyleyebilir. Kısacası kimseye yaranmak gibi bir derdiniz olmasın. Zayıf ya da şişman fark etmeksizin nasıl mutluysanız öyle güzelsiniz 🙂

3. Uzun Boylu Ya Da Kısa Boylu Ne Fark Eder?

Kadınların kilosuna takmış gibi görünen gerçek dışı güzellik standartları, boyumuza karışmasa olur mu? Birileri çıkıp kötü benzetmelerle uzun boylu kadınların daha güzel olduğunu iddia ederken, diğerleri gelip kısa boylu olmanın en iyi olduğunu söyleyecektir. Bütün kadınlar farklıdır! Herkes aynı boyda olmak zorunda değildir! Uzun boylu ya da kısa boylu olmanız sizin güzelliğinizden hiçbir şey eksiltmez. Zaten bütün kadınlar aynı görünseydi, her şey çok sıkıcı olmaz mıydı?

4. Cilt Problemleri Mi?

Cildimiz ne zamandan beri bir problem olmaya başladı ki? Ne yani herkesin pürüzsüz bir cildi olacak diye bir şart mı var? Dünyanın en başarılı modellerinden biri olan Winnie Harlow’un cildindeki bir hastalık nedeniyle model olamayacağını söyleyenler de aynen böyle düşünmüş olmalı. Ama o, ne kadar güzel olduğunun ve her şekilde güzel olunabileceğinin farkında ve birçoğunun cilt problemi dediği vitiligo hastalığı ile herkesi kendine hayran bırakmayı başarıyor.

5. Tüylerden Doğal Ne Olabilir?

Öncelikle kabul edelim ki kadınların da erkekler kadar tüyleri olabilir. Bu doğal ve normaldir. Herhangi bir insanın tüylerini alması tamamen kendi tercihidir. Bu nedenle hiçbir kadın tüysüz, kılsız olmak zorunda değildir. 4,54 milyar yıl yaşındaki Dünya’da kadınlar sadece geçtiğimiz son 100 yılda tüylerini almaya başlamıştır. Yani 100 yıl öncesine kadar kadınların güzellik tanımında tüylerini almak yoktu ve yine de güzellerdi. Evet, hanımlar doğru duydunuz. Siz, tüyleriniz olsun olmasın her halinizle harikasınız!

6. Çatlaklar Mı? Bu Da Sorun Mu Ama?

Kilo aldınız verdiniz ya da çocuk sahibi oldunuz. Cildinizde çatlaklar oluştu. Peki güzelliğinizden bir şey kaybettiniz mi? Asla! Kadın ya da erkek her insanın vücudunda çatlaklar olabilir. Bu durum kendi derinizden utanmanız anlamına gelmemeli. Hayatta başardığınız onca şeyi düşünün, vücudunuzdaki çatlakların o başarılara bir etkisi oldu mu? Tabi ki hayır. Siz cildinizdeki birkaç çatlaktan çok daha fazlasısınız!

7. Kim Korkar Yaşlanmaktan?

Dünya üzerindeki en doğal ve mükemmel süreçlerden biridir yaşlanmak. Hele sağlıklı ve mutlu olduğunuzda tadından yenmez. Dilediğiniz gibi, özgürce ve mutlu bir şekilde yaşadığınız bir hayatın sonunda birazcık kırışıklık ve yaşlanma nedir ki? 60 yaşında modellik yapmakta olan güzeller güzeli Yasmina Rossi de bunun en önemli kanıtı. Biz kadınlar her yaşta güzeliz ve kimsenin aksini söylemesine izin vermeyeceğiz. 🙂

8. Makyaj Yapmayanlar Makyaj Hakkında Konuşmasa?

Makyaj yaparsınız “Kadın dediğin doğal güzeldir”, “Ne o boya kutusuna düşmüş gibi” derler. Yapmazsınız “Biraz kendine bak”, “Bu aralar bakımsız mısın sen?” ya da “Hasta mısın neyin var?” derler. Kısacası makyaj yapıp yapmamak tamamen sizin tercihinize kalmış . İsterseniz makyaj sanatını konuşturup dilediğinizce makyaj yapın, isterseniz makyaj yapmayın. Her iki şekilde de harikasınız! (Beyler makyajdan hoşlanmıyorsunuz yapmayın, bize de karışmayın:))

9. Kısacası Her Halimizle Harikayız Ve Bizi Kimse Durduramaz!

Önemli olan içinde olduğunuz bedenle mutlu olmak! Bedeninizle ilgili kararları sizin vermeniz ve sizin dışında hiç kimsenin bedeniniz hakkında kararlar almasına izin vermemeniz. Tahmin ettiğinizden daha güçlü olduğunuzu biz biliyoruz, siz de bunun farkına varın ve bedeninizi sevmek için bir adım atın. Bedeninizdeki her hücreyle eşi benzeri bulunmayan bir güzelliğe sahipsiniz. Bu dünyada sizden bir tane daha yok. Dayatılan sınırları yıkmak ve bedeninize sahip çıkmak sizin elinizde. Yapabileceğiniz şeylerin sınırı olmadığını ve birkaç kilonun ya da sivilcenin bunun önüne geçemeyeceğini bilin. Biz her şeyin en iyisine layığız ve daha azıyla yetinmek zorunda değiliz. Bedenleri içerisinde daha mutlu olan kadınlar görmek dileğiyle…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.