Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Güzellik Sırları

Güzel görünmek herkesin en çok önem verdiği konulardan bir tanesi. Bu sadece makyaj ya da estetik ile olmuyor elbette. Güzelliği doğal yollardan sağlamak da mümkün. Genelde insanlar güzel görünmek için çeşitli kozmetik ve bakım ürünlerine çok fazla para harcıyorlar. Ya da pek çok insan güzel görünmek uğruna vaktinin çoğunu kuaförde ya da güzellik merkezlerinde harcıyor. Aslında güzel görünmenin sırrı birkaç pratik bilgide yatıyor. Yani doğal yollardan ve çok az para harcayarak güzelleşmek de mümkün. Pek çok kişinin kendince uyguladığı pek çok güzellik sırrı vardır ancak aslında bunların her biri benzer temellere dayanır. O yüzden siz de aşağıda listelemiş olduğumuz güzellik sırlarını uygulayarak güzel bir görünüme kavuşabilir ve kendinizi iyi hissedebilirsiniz. Ancak unutmamalısınız ki güzellik için verdiğiniz her çaba yalnızca kendiniz için olmalı. Güzellik kişiye kendisini iyi hissettirdiği müddetçe tam anlamıyla etkili olabilir. Güzellik uğruna mutsuz olacağınız şeyleri asla yapmamalısınız.

Kolay Uygulanan Günlük Güzellik Sırları

1. Her sabah soğuk duş yapın!

screenshot_6

Uzmanlar sıcak duş yerine soğuk duş almanın her zaman çok daha faydalı olduğunu savunuyorlar. Elbette burada kast edilen buz gibi ve sizi hasta edebilecek soğukluktaki bir duş değil. Duş alacağınız suyun ılık olması da yeterli olacaktır. Sonuçta hasta olmanızı kimse istemez. Ancak sıcak duş yerine soğuk duş almak günde zinde bir şekilde başlamanın en önemli koşulu. Soğuk su ile duş aldığınızda kan dolaşımınız hızlanıyor, cildinizin tonu düzeliyor, bağışıklık sistemini güçleniyor, bacak ağrılarınız azalıyor ve cildinizin esnekliği bir kat daha artıyor. Böylece her sabah kısaca soğuk bir duş olarak çok daha canlı ve çok daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Eğer sıcak duş almayı da çok seviyorsanız sıcak duş hakkınızı gece yatmadan öncesinde kullanabilirsiniz. Fakat sabah alınan soğuk duş tüm gün güzel görünmenize olanak sağlayacaktır. Ayrıca kendinizi iyi hissetmeniz de cabası. Eğer kendinizi iyi hissetmiyorsanız maalesef güzel görünemezsiniz.

2. Gözaltı morluklarını halletmeye çalışın!

screenshot_5

Gözaltı morlukları herkesin zaman zaman sorun yaşadığı problemlerden bir tanesi. Sabah kalktığınızda aynada karşı karşıya kaldığınız gözaltı morlukları tüm gününüzün mutsuz geçmesine neden olabilir. Fakat endişelenmeyin, bu durum yalnızca sizin için geçerli değil. Pek çok insan sabah uyandığında sizin gibi gözaltı morlukları ile karşılaşıyor ve mutsuz oluyor. Oysa bu problemi çözmenin de pek çok yöntemi var.

Bu durum genelde kan dolaşımının zayıflaması ve vücuttan sıvı toplanması nedeni ile meydana geliyor. Dolayısıyla bu problemi işe gitmeden ya da güne başlamadan hemen önce evde kendiniz halledebilirsiniz. Öncelikli olarak buzdolabına iki tane kaşık koyup yaklaşık on dakika boyunca bekletmeniz gerekiyor. Kaşıklar buzdolabında beklerken iki dilim salatalığı kestikten sonra gözlerinizin üstüne koyabilirsiniz. Salatalık bu noktada kan dolaşımının hızlanmasına ve cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı oluyor. Gözlerinizde salatalığı on dakika boyunca beklettikten sonra sıra geliyor buzdolabında bekletilmiş olan kaşıklara. Bu kaşıkları da gözlerinizin altındaki morlukların üstüne koyarak on saniye bekletebilirsiniz. Bu işlemi iki beş kez tekrarlamanız yeterli olacaktır. Bu sayede hem gözleriniz yanmayacak hem de gözlerinizin altındaki morluklar büyük oranda azalacak.

3. Saçlarınızın daha hacimli ve daha parlak olmasına özen gösterin!

screenshot_6

Yine sabah uyandığında özellikle kadınların saçlarıyla ilgili en çok şikayet ettikleri konu saçlarının sönük, mat, kuru ve cansız görünmeyi. Bu da gayet normal bir durum ve pek çok kadının başına sık sık gelebiliyor. Elbette bazılarımız bu şekilde de istemeye istemeye olsa da çıkabiliyorlar. Fakat çıkmak istemeyenler için müthiş bir güzellik sırrımız var. Sırrın altında yatan mucize ise hindistan cevizi yağı ve doğal yoğurt maskesi. Hindistan cevizi zaten son dönemde oldukça popüler bir hale geldi ve faydaları dilden dile dolaşıyor. Özellikle her sabah pratik bir şekilde uygulayabilmek adına düzenli olarak bu maskeyi evinizde hazır tutabilirsiniz. Maskeyi hazırlamak için ise doğal yoğurdun içine bir çay kaşığı kadar hindistan cevizi yağı koyup karıştırmanız yeterli. Bu doğal maskenin canlandırıcı ve antioksidan özelliği bulunuyor. Bu da saçların onarılmasına ve parlak bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor. Maskenin saçlarda on beş dakika kadar bekletilmesi yeterli. Sonrasında maskeyi saçlarınızdan arındırıyorsunuz ve saçlarınıza bu kez de elma sirkesi ile karıştırılmış suyla masaj yapıyorsunuz. Tekrar saçlarınızı duruladıktan sonra çok canlı, parlak ve kaliteli görünen saçlara siz de sahip olabilirsiniz. Artık her sabah cansız ve sönük saçlar ile sokağa çıkmak zorunda değilsiniz. İşte güzellik sırlarının en işlevsel olanlarından bir tanesi. Biliyoruz ki güzel görünmek için saçlar da oldukça önemli.

4. Yüzünüze parlak bir görünüm kazandırmanın yollarını arayın!

screenshot_5

Yüzümüze bolca makyaj yapmak her zaman bizi güzel göstermez. En azından çok makyaj yapmadan da güzel görünmemiz mümkün. Ancak bunun için öncelikle yüzümüzün canlı ve parlak görünmesi gerekiyor. Oysa pek çok kadın sabah uyandığında aynada yorgun ve soluk bir yüz ile karşılaşabiliyor. Bu da haliyle bizi üzüyor ve tüm gün mutsuz ve modu düşük bir şekilde takılıyoruz. Oysa evden çıkmadan önce uygulayabileceğimiz birkaç tüyo ile tüm günü güzel ve mutlu geçirebiliriz. Kesinlikle denemeye değer. Papatya çayı bildiğiniz üzere kişinin yorgunluğuna iyi gelen, onu rahatlatan ve dinlendiren bir çay. Ancak papatya çayı bu mucizevi etkisini yüzümüz için de ortaya koyuyor. Bunun için yapmamız gereken ise çok ama çok basit. Özellikle bir fincan kadar suyu kaynatıyoruz. Ardından içine papatya çayını koyup bir güzel demlenmesini sağlıyoruz. Özellikle içilecek kıvama gelmeli. Fakat tabii ki içmiyoruz. Papatya çayımız yeteri kadar demlendikten sonra bir süre soğuması için bekletiyoruz. Eğer sıcak sıcak uygularsak yüzümüzü yakabiliriz. Sonrasında soğumuş olan papatya çayımızı bir tonikmiş gibi tüm yüzümüze uyguluyoruz. Bir süre bu şekilde yüzümüzde papatya çayını beklettikten sonra bol su ile duruluyoruz. Burada mümkünse soğuk su tercih ediyoruz.

5. Nefesinizin daima güzel kokmasını sağlayın!

screenshot_6

Nefesimizin kötü kokması utanılacak bir şey değil. Ancak yine de bununla mücadele etmemiz gerekiyor. Özellikle bu durumla sabahları karşı karşıya kalıyoruz. Ne yapsak ne etsek de çare olmuyor hatta bazen. Bunun için de çok etkili bir güzellik sırrımız var. Eğer evinizde bulunuyorsa evden çıkmadan önce daha siz hazırlanırken yaklaşık beş dakika boyunca kişniş ya da nane yaprağı çiğneyebilirsiniz. Çünkü bu iki bitkinin antibakteriyel özelliği bulunuyor ve çok kolay bir şekilde nefesimizdeki kötü kokuyu ortadan kaldırabiliyor. Kesinlikle denemeye değer. Üstelik diş macunu ya da ağız bakım suları ile nefesi düzenlemeye çalışmaktan çok daha doğal ve sağlıklı bir yöntem. Doğada güzelliğimiz ve sağlığımız için her türlü formül bulunuyor neyse ki.

6. Sağlıklı beslenmeye özen gösterin!

screenshot_5

Eğer gerçekten güzel görünmek istiyorsak mutlaka sağlıklı beslenmeye özen göstermemiz gerekiyor. Çünkü sağlıklı beslenme cilt güzelliğimize de direkt olarak etki ediyor. Genelde cilt problemleri sağlıksız ve yanlış beslenmenin sonucunda ortaya çıkıyor. Bu yüzden de düzenli olarak C vitamini ve B vitamini içeren gıdaları tüketmeye dikkat etmeliyiz. Bunun için de en çok tercih edebileceğimiz gıdalar elbette portakal, greyfurt, limon, çilek, yeşil yapraklı sebzeler ve kivi. Siz hiç sağlıklı beslenmediğini iddia eden bir güzellik kraliçesi gördünüz mü?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.