Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Hakkımızda

Tüm insanlığın ortak arzusundan bahsetmek gerekirse konunun başlığı elbette ki sağlıklı yaşam olacaktır. Herhangi bir sağlık problemi yaşamadığımız zamanlarda yeni bir güne hem fiziksel hem de ruhsal anlamda sağlıklı bir şekilde başlamanın ne demek olduğunun farkında olmayız. Ta ki bir farklılık hissedene dek. Bu farklılık baş ağrısı, öksürük gibi çoğu zaman önemsemeyeceğimiz bir problem olabileceği gibi istenmeyen sonuçların doğmasına sebebiyet verebilecek, doğru zamanda önlem alınmadığı takdirde önlemesi ve yenmesi güç bir hastalığın belirtisi de olabilir. Böyle günlerde sorunumuza bir çözüm üretmek amacıyla bir kaynağa ya da güvendiğimiz birine ihtiyaç duyarız.  Evdesifa.com tam da bu ihtiyacı gidermek amacıyla kurulmuş, 2015’ten bu yana deneyimli yazar ekibiyle siz değerli kullanıcılarımıza hizmet veren ve en sık merak edilen konulardan az sayıda kişinin ilgili olduğu konulara dek uzanan, insan sağlığıyla alakalı merak edilen ve ilgi duyulan tüm konular hakkında faydalı içerikler üreterek toplumun her kesiminden bireyleri bilinçlendirmeye gayret gösteren internet sitesidir.

“İnsanın en iyi doktoru kendisidir.” Bu sözü tam olarak doğrulamak mümkün olmasa da vücudunu tanıyan ve vücudundaki değişimleri doğru bir şekilde yorumlayan her insanın sağlıklı yaşam sürdüğü bir gerçek. Bu bağlamda ağız ve diş sağlığından göz bozukluklarına, cinsel problemlerden cilt sağlığına kadar her konuyla ilgili Evdesifa.com’da yer alan içeriklerden bilgi edinilebilir ve bu bilgiler günlük hayata uyarlanabilir. Sitemizde hastalıkların sebepleri, belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında paylaştığımız bilgiler aracılığıyla söz konusu sağlık problemleriyle alakalı toplum nezdinde farkındalık yaratırken diğer taraftan da pratik tarifler ve ev yapımı çözümlerle de siz değerli kullanıcılarımızın günlük yaşantısını kolaylaştırmayı amaç edinmiş durumdayız.

Evdesifa.com, hem hastalığınız konusunda doktorunuzu bilgilendirmenize hem de doktorunuzun size vereceği tavsiyeleri daha doğru bir şekilde anlamanıza yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Yani sitemizde yer alan bilgiler doktor tavsiyesi ya da tedavi yerine geçmez.  Evdesifa.com’da yer alan içeriklerin tamamı yerli ve yabancı güvenilir sağlık yetkileri tarafından üretilmiş akademik makaleler ve içeriklerden derlemedir. Fakat yine de buradaki bilgiler ışığında yapılan uygulamaların etkisi her insan vücudunda aynı olmayabilir. Dolayısıyla herhangi bir sağlık probleminin çözümü adına atacağınız adımları doktorunuza danışmanız en doğrusu olacaktır.

Evdesifa.com’da Neler Yaptık?

24 Haziran 2015 tarihinde yayımladığımız ilk içeriğimiz olan Elmanın Faydaları” ile başlayan yolcuğumuzu 4 sene boyunca siz değerli okurlarımıza fayda sağlamak amacıyla sürdürdük. 4 sene içerisinde siz değerli okurlarımız için, çeşitli maddelerin lekesinin nasıl çıkarıldığına dair ipuçlarının yer aldığı lekesi nasıl çıkar; krem, şampuan gibi ürünlerin ev ortamında nasıl hazırlanabileceğini anlatan ev yapımı; ev dekorasyonu gibi konularda hayatı kolaylaştıran püf noktaları; şifalı kürlerin yer aldığı şifalı tarifler; çeşitli ürünlerin ve besin maddelerinin insan vücuduna etkilerinin anlatıldığı faydaları ve zararları; insan vücudunun belirli oranda ihtiyaç duyduğu besin değerlerinin eksikliği halinde meydana gelmesi olası sağlık problemlerinin ve bu problemlerin çözümünün anlatıldığı besinlerin eksikliği; bitkisel tedavi dendiğinde ilk akla gelen yöntem olan bitki çayları; hastalıkların belirtileri, sebepleri ve tedavilerinin anlatıldığı hastalıklar kategorilerinde toplamda 5 bin içerik oluşturduk.

Sosyal medya hesaplarımızı da takip etmek isteyebilirsiniz.

Youtube kanalımız

Facebook Sayfamız

İnstagram Hesabımız