Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

Her Kadının Seksten Sonra Yapması Gereken Sağlıklı Şeyler

Genellikle seks öncesinde ya da sırasında yapılması önerilen her tavsiye dikkat çekicidir. Peki, ya hiç seksten sonra yapılması gereken ‘hareketleri’ merak etmiş miydiniz? Her kadının bilmesi gereken, seks sonrası yapılacak önemli şeyleri sizler için araştırdık.

Tuvalate Gidin

Tuvalate gidin

Seksten sonra tuvalete gidin. Ancak buna gerçekten ihtiyacınız varsa. Eminiz ki, çoğunuz seks sonrası idrara çıkmanın sizi olası enfeksiyonlara karşı koruduğunu duymuşsunuzdur. ‘Cinsel ilişki sırasında E-coli bakterilerinin üriner kanala girme ihtimali vardır. Eğer tuvalete giderseniz bu bakterilerin idrarla dışarı atılmasını sağlamış olursunuz.’

Uzman doktorların görüşlerine göre bu sadece bir efsanedir. Çünkü bu teorinin doğruluğunu kanıtlar nitelikte yapılmış bir çalışma bulunmamaktadır. Yine de eğer gerçekten o an ihtiyaç duymuyorsanız seksten sonra tuvalete gitmek için acele etmenize gerek yok. Çünkü bakterilerin enfeksiyon oluşturma ihtimali 20 dakikalık bir gecikmeden etkilenmiyor.

Soluklanın ve Neler Olduğunu Hatırlamaya Çalışın

Soluklanın ve neler olduğunu hatırlamaya çalışın

Cinsel ilişki sonrasında uzanıp soluklanırken baştan sona neler olduğunu hatırlamaya çalışın. Eğer bu sizin için iyi bir seksse bunu iyi yapan şeylerin ne olduğunu düşünün ve bu düşüncelerinizi partnerinizle paylaşın. Partnerinize hangi hareketlerinin ve söylediklerinin hoşunuza gittiğini anlatın. Seks sonrası soluklanma anı bunları konuşmak için en iyi zamandır. Duygular hala tazeyken sonraki sefere yapmanız gerekenler hakkında daha fazla şey öğrenmek hiç fena bir fikir değil!

Eğer bu sizin için iyi bir seks deneyimi olmadıysa bunu sonra konuşmak daha iyi olur. Yaptığınız bir sohbet sırasında üstü kapalı olarak söyleyebilirsiniz mesela.

Hiç şüphesiz, cinselliğin keyfini arttıracak şeylerden bir diğeri de seks sonrası hassas ve sıcak bir sarılmadır. Bu konuda yapılan çalışmalar seks sonrası sarılan çiftlerin daha iyi bir iletişim kurduğunu ve bu temasın seks sırasında daha fazla haz duymayı sağladığını kanıtlamıştır.

Acıyı Fark Edin

Acıyı fark edin

Bazen seks sırasında acı hissedebilirsiniz. Bunun genellikle 2 nedeni vardır. Bunlardan biri vajinal kuruluk, diğeri ise kabızlık ya da krampların neden olduğu daha derin acı hissidir. Bu acı hissi özellikle yumurtlama döneminde partnerinizin temasıyla artar. Ancak seks sonrasında hissedilen, özellikle de son birkaç devam eden ağrılar normal olmayabilir. Bu ağrılar yumurtalık kisti, tümör lifi hatta kanser gibi çok ciddi rahatsızlıkların belirtisi olabileceğinden mutlaka muayene olmalısınız. Bu yüzden acı hissettiğinizde bu durumları göz önünde bulundurarak ağrının neden kaynaklandığını tespit etmeye çalışın. Devam eden ağrılarınızda mutlaka doktorunuza başvurun.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.