Evinize Gelen En Sağlıklı Bilgiler!

İbrahim Saraçoğlu Adet Düzensizliği Kürü

Adet düzensizliği, günümüzde birçok kadının problemlerinden bir tanesi. Birçok sebepten dolayı adet düzensizliği yaşanabilir. Adet düzensizliği, adet süresi 6 gün ya da daha uzun sürüyorsa, kanama çok fazlaysa ve adet döneminin dışında da kanama görülüyorsa meydana gelir. Adet düzensizliği kişinin vücut özelliklerine bağlıdır, ayrıca önemli hastalıkların habercisi olarak da görülmeli. Adet düzensizliğini çok fazla yaşayan kişilerin zaman kaybetmeden doktora görünmesinde fayda bulunuyor.

Jinekolojik rahatsızlığı olmayan sağlıklı kadınlarda, adet kanaması 21 – 35 gün arasında meydana gelir. Yani diğer bir deyişle, iki adet kanaması arasındaki süre en az 21 gün ve en çok da 35 gün olarak belirlenir. Aradaki bu sürenin fazla olması, kanamanın normal zamanlara göre daha fazla olması ve uzun süreli olması, adet değilken de sıklıkla kanamaların olması adet düzensizliğine işaret olarak görülür.

Adet düzensizliği için Tıbbi tedaviler yapıldığı gibi doğal yollara da başvurulabilir. Çeşitli bitkilerle hazırlanmış olan kürler yardımı ile adet düzensizliği engellenebilir. Bunlardan birisi de İbrahim Saraçoğlu adet düzensizliği kürüdür.

Adet Düzensizliğine Ne İyi Gelir?

İbrahim Saraçoğlu adet düzensizliği kürüne geçmeden önce adet düzensizliğine iyi gelen bitkileri inceleyelim. Adet düzensizliğine birçok bitkisel tedavi ve bitki iyi gelir. Tıbbi tedavilerden önce hastalıklar doğal yollarla yapılan tedavileri tercih etmek daha iyi olur. Aktarlarda rahatça bulabileceğiniz birçok bitki adet düzensizliğine iyi gelmekte ve adetten dolayı meydana gelen ağrıların azalmasını sağlar.

Adet düzensizliğine iyi gelen bitkileri ve yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Adaçayı: Adet düzensizliğini ve adetten kaynaklanan ağrıları giderir.
 • Ahududu: Ahududu, kadınlarda meydana gelen beyaz akıntının önlenmesini sağlar, adet kanamalarının aşırı olmasını önler.
 • Ballıbaba Otu: Ballıbaba otu, rahimde meydana gelen iltihap kanamalarını engeller ve beyaz akıntıyı aza indirir.
 • Ekşi Yonca: ekşi yonca, adet ağrılarına ve regl düzensizliğine iyi gelir.
 • Kaya Koruğu: Kaya koruğu, adet düzensizliklerini önler.
 • Kuşkonmaz: Kuşkonmaz bitkisi, regl dönemlerinde vücutta biriken suyu önler ve ödemin sökülmesine yardımcı olur.
 • Mine Çiçeği: Mine çiçeğinin suyu adet düzensizliklerini önler.
 • Hayıt Otu: Hayıt otundan yapılmış olan çay adet döneminin düzenlenmesine yardımcı olur.

Aslanpençesi Kürü Nasıl Hazırlanır?

Adet düzensizliği için İbrahim Saraçoğlu tarafından yapılmış olan adet düzensizliği kürü ya da diğer adı ile Aslanpençesi Kürü işe yarar. Aslanpençesi kullanılarak hazırlanan bu kür, belirli süreli kullanım sonucunda adet düzensizliğine iyi geldiği görülür.

Aslanpençesi kürü için kullanılan malzemeler aşağıdaki gibidir:

Malzemeler

 • Bir tatlı kaşığı kurutulmuş testere dişli aslanpençesi
 • 200 ml klorsuz su

Hazırlanışı

 1. 200 ml klorsuz suyu kaynatın.
 2. Kaynamış su içerisine bir tatlı kaşığı kurutulmuş testere dişli aslanpençesi otunu atın.
 3. Kısık ateşte kaynatın.
 4. Karışımı soğumaya bıraktıktan sonra süzün.

Aslanpençesi Kürünün Kullanımı

Bir ay boyunca, yapmış olduğunu bu adet düzensizliği kürünü her gün bir su bardağı miktarında tüketin. Bir aydan sonra bir hafta verin ve bir haftadan sonra bir aylık tüketime tekrar başlayın. Bir aydan sonra kür tedavisini bırakın.

İbrahim Saraçoğlu adet düzensizliği kürünü tüketmek için en uygun zaman sabah kahvaltısından 2 saat sonra ya da öğleden sonra aç karnına tüketmektir. Diğer zamanlarda tükettiğiniz bir sorun teşkil etmez fakat etkisini bu zamanlarda tüketildiği gibi belirgin bir şekilde görülmez.

Soğan Kürü Nasıl Yapılır / Hazırlanır?

İbrahim Saraçoğlu adet düzensizliği kürlerinden bir diğeri de soğan kürüdür. Adet düzensizliği yaşandığında ya da adet ağrısı çok olduğunda İbrahim Saraçoğlu adet düzensizliği kürü olan soğan kürü uygulanabilir.

Soğan kürü için gerekli olan malzemeler aşağıdaki gibidir.

Malzemeler

 • 1 adet orta boy kuru soğan
 • 2 su bardağı klorsuz su

Hazırlanışı

 • Bir adet soğanı soyduktan sonra dört eşit parçaya bölün.
 • Bölünmüş soğanları kaynamış su içerisine koyup 5 dakika daha kaynatın.

 

Soğan Kürünün Kullanımı

Soğan kürünün kullanımı oldukça basittir. Karışımı yaptıktan sonra öğle ve akşam yemeklerinden önce 1 bardak olacak şekilde tüketin. Soğan kürü adet dönemlerinde de uygulanabilmektedir. Bunun için en uygun zaman adet döneminin bitiminden 7 gün sonradır. Soğan kürünü uyguladıktan sonra, tekrardan adet görmeden hemen 10 gün önce tekrardan soğan kürünü uygulayabilirsiniz. Soğan kürünün 15 günden fazla kullanılmaması önerilir Bu yüzden yeterli kullanıma ulaştıktan sonra soğan kürünün kullanılması bırakılmalı.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.